Szok! Rosjanie porównują Orlęta Lwowskie do Hitlerjugend

PrtScr W24 – Rosyjskie k..wy porównują Orlęta Lwowskie do Hitlerjugend

Jak informuje portal Studio Wschód w artykule „Orlęta Lwowskie – polskie hitlerjugend? Tak twierdzą rosyjscy dziennikarze” rosyjscy dziennikarze w w programie Время покажет (Czas pokaże) nazwali młodych polskich patriotów, którzy walczyli we Lwowie z Ukraińcami mianem „dzikusów” i „organizacji nacjonalistycznej przypominającej Hitlerjugend”.

Program rosyjskiej telewizji dotyczył projektu nowego polskiego paszportu, który wzbudził kontrowersje na Litwie i na Ukrainie. Prowadzący program przyrównał polskich bohaterów do nazistów i Hitlera. Uczestnicy programu porównali Orlęta Lwowskie z do Hitlerjugend.

Co istotne, nienawiść Rosjan skierowana jest wobec wszelkich przejawów polskiego patriotyzmu, też tych które nie mają nic wspólnego z Rosją (carską, bolszewicką, czy Putina). Tak jest też w wypadku Orląt Lwowskich walczących z Ukraińcami. Rosjanie nienawidzą polskiego patriotyzmu bo imperializm rosyjski wyklucza istnienie niepodległej i suwerennej Polski.

Zachęcamy do włączenia się w akcje zaprojektowania nowego polskiego paszportu. Swoje głosy można oddawać na stronie http://zaprojektujpaszport.gov.pl/

Zaprojektuj z nami POLSKI PASZPORT 2018” to akcja skierowana do wszystkich Polaków. Każdy z nas może zdecydować, który z prezentowanych 13 motywów znajdzie się w nowym polskim paszporcie. W galerii jest 13 motywów – wśród nich można znaleźć postacie, wydarzenia, miejsca i symbole związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Wystarczy wybrać ulubiony motyw i oddać swój głos klikając na biało-czerwone serce poniżej tego motywu. Jedna osoba może jednocześnie wybrać 6 motywów. To właśnie 6 najbardziej popularnych z zaprezentowanych 13 motywów, oprócz stałych motywów, znajdzie się w POLSKIM PASZPORCIE 2018. Głosować można raz dziennie. Głosowanie trwa do 10 września 2017 roku.

Uczestnicy sondy mogą wytypować 6 ilustracji. Do wyboru mają: Eugeniusza Kwiatkowskiego, Gabriela Narutowicza, ks. Ignacego Skorupkę, gen. Józefa Hallera, Kopiec Czynu Niepodległościowego, gen. bryg. Marię Wittek, obraz Jacka Malczewskiego „Polonia”, Order Odrodzenia Polski, orzełek legionowy, Ostrą Bramę, pieczęć Rzeczypospolitej z 1919 roku, pomnik Powstańców Śląskich na górze św. Anny, Władysława Grabskiego.

Oprócz 6 motywów wybranych w głosowaniu przez Polaków, w nowym paszporcie znajdzie się 13 motywów wybranych przez Zespół do spraw ustalenia wzoru dokumentu paszportowego z motywem „Niepodległa”. Są to:

1. Bitwa Warszawska
2. Cmentarz Orląt Lwowskich
3. Godło II RP
4. Grób Nieznanego Żołnierza
5. Ignacy Paderewski
6. Józef Piłsudski
7. Odznaka Korpusu Ochrony Pogranicza
8. Odznaka pamiątkowa Wojsk Wielkopolskich
9. Order Virtuti Militari
10. Powstania Śląskie
11. Roman Dmowski
12. Wincenty Witos
13. Wojciech Korfanty

Jan Bodakowski

Program można zobaczyć na stronie:
http://www.1tv.ru/shows/vremya-pokazhet/vypuski/arhivy-voyny-vremya-pokazhet-vypusk-ot-31-07-2017

O działalności Rosjan pisaliśmy w
Rosjanie na Krymie wystawili pomnik komunistycznemu oprawcy Fidelowi Castro

11 KOMENTARZE

 1. „Rosjanie nienawidzą polskiego patriotyzmu bo imperializm rosyjski wyklucza istnienie niepodległej i suwerennej Polski.”
  Jaki imperializm…? Przypominam, ze to Unia EuroPEJSka odebrala nam niepodleglosc…

  P.S. Na zachodzie to takie szkalowanie mamy niemal na codzien…

 2. propozycje tytułów na poniedziałek:
  „SZOK!Masturbował się w łazience. Wszystko nagrano przez ścianę.”
  „Tak jęczy gwałcony szympans. POSŁUCHAJ NAGRANIA”
  „SZOK!Zdradziła go żona, więc spuścił jej zdjęcie w klozecie. ZOBACZ MEMY!”

   • lepsze niż cytowanie zdrajców jak parowski. „W PRL kierował tygodnikiem „Politechnik”, publikował w „Razem”, „Życiu Warszawy”, „Na Przełaj”, „Kulturze”, „Ekranie” i „Polityce”.”
    czyli typowy komunistyczny etatowiec, któremu władza zawsze zapewni ciepłe posadki- od wybiórczej do sakiewszczyzny. taki sam jak jan pietrzak czy ziemkiewicz. kiedy znalazło się zapotrzebowanie na „patriotów” został skierowany na etat. i cały czas spłaca:
    http://coryllus.neon24.pl/post/80868,ziemkiewicz-pod-sad-za-zdrade

   • Panie Redaktorze,

    zwracam się do Pana, ponieważ chwalił Pan bardzo mój wierszyk „Korwin-wariat” zamieszczony jako komentarz na tym forum. Otóż w dniu dzisiejszym stwierdziłem, że możliwość komentowania artykułów w formie mowy wiązanej została na wolnosc24.pl bardzo ograniczona. Proszę więc Pana o pomoc w przywróceniu status quo ante. Jeżeli wolnosc24.pl ma zasługiwać rzeczywiście na swoją nazwę – WOLNOŚĆ, powinienem ja i inni wolnościowcy dalej mieć możliwość pisania w wybranej przez nas formie.

    Program serwera uniemożliwia aktualnie komentowanie „dłuższymi” wierszykami.
    Tzn. z niezrozumiałych powodów i sterowany jakimś idiotycznym algorytmem, uniemożliwia mi zamieszczanie komentarzy w formie mowy wiązanej dłuższych od 12 wersów. Nie zgodzę się na pisanie tylko krótkich fraszek.
    I dlatego, w przypadku nieusunięcia zaistniałej antywolnościowej zmiany, zaprzestanę w ogóle komentowania na wolnosc24.pl.

    Proszę uprzejmie o Pańską interwencję!

    Z poważaniem

    klioes

 3. Niech Rosja lepiej podliczy ilu ludzi wymordowala w swej paskudnej historii. Ludzi z innych krajow i wlasnych obywateli. Niszczyla inne kraje i narody i chce to robic dalej. Dobrze ze istnieje USA i leje ich po glowie. Dobrze ze rozbili im imperium. Dobic gada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here