Janusz Korwin-Mikke promuje artykuł o Hitlerze. Znowu lewaki będą skowyczeć, że prezes to nazista

Janusz Korwin-Mikke (fot Jan Bodakowski) vs UE i nazizm

Janusz Korwin-Mikke od kilku dekad spędza sen z powiek lewakom swoimi politycznie niepoprawnymi wypowiedziami o Adolfie Hitlerze i nazistach. Do klasyki przeszło już powiedzenie prezesa, że za Hitlera podatki były niższe. Zapewne najnowszy wpis na Facebooku, w którym europoseł promuje artykuł o Hitlerze i nazistach, ponownie wywoła skowyt lewaków oskarżających prezesa o nazizm, faszyzm, antysemityzm i kanibalizm.

W swoim poście Janusz Korwin-Mikke przypomina opublikowany przed rokiem tekst, związanego z tygodnikiem „Najwyższy Czas” Tomasza Cukiernika „UE jak III Rzesza” opublikowany na portalu pch24.

W artykule tym wolnościowy publicysta ukazał podobieństwa polityki UE do polityki nazistowskich Niemiec.

W swoim artykule Tomasz Cukiernik przypomniał o różnicach między faszyzmem a nazizmem, sprzeczności narodowego socjalizmu z prawicowymi poglądami, socjalistycznej naturze nazizmu, nienawiści nazistów do kapitalizmu.

Pisząc o ustroju gospodarczym nazistowskich Niemiec Tomasz Cukiernik przypomniał, że „większość firm była własnością prywatną, ale w rzeczywistości – jak w UE czy w Polsce – właściciel niewiele mógł zrobić, gdyż tak ograniczały go przepisy i regulacje, że musiał wykonywać nakazy państwa.

Narodowi socjaliści, podobnie jak socjaliści rządzący w Warszawie i w Brukseli, zwiększali kontrolę państwa nad gospodarką i sektorem prywatnym”.

Zdaniem Tomasza Cukiernika „narodowi socjaliści, podobnie jak urzędnicy z Brukseli oraz ci rodzimi z Warszawy, uprawiali planowanie gospodarcze”, upaństwawiali przedsiębiorstwa prywatne.

„W III Rzeszy istniała też – podobnie jak w III RP – szeroka reglamentacja dostępu do zawodów, a licznymi licencjami ograniczano możliwość rozwijania działalności gospodarczej”.

Zdaniem Tomasza Cukiernika naziści odcięli się od rynków światowych cłami, podobnie jak UE. Publicysta przypomina, że „Niemcy zastosowały politykę keynesizmu. Realizowano projekty wielkich robót publicznych”.

W nazistowskich Niemczech „to państwo decydowało o przeznaczeniu konkretnych inwestycji, tak samo jak dziś, gdy urzędnik z Brukseli, ministerstwa czy urzędu marszałkowskiego wyrokuje, na co można wydać unijne dotacje”.

Według publicysty tak jak w UE tak nazistowskie Niemcy podporządkowały rolnictwo polityce państwa. Naziści stworzyli w Niemczech państwo opiekuńcze, którym dziś chlubią się politycy Unii Europejskiej.

Naziści zwalczali bezrobocie, rozwijali system emerytalny, zapewniali ochronę zdrowia, ubezpieczenia społeczne, wspierali edukacje, wprowadzili przepisy prawa prace chroniące robotników, organizowali życie kulturalne i wypoczynek.

Tomasz Cukiernik przypomniał, że tak jak UE tak i nazistowskie Niemcy swoją socjalną politykę opierały na systematycznym zadłużaniu państwa, UE i nazistowskie Niemcy promowały eutanazje i aborcje. Naziści byli też prekursorami integracji europejskiej.

Jan Bodakowski

O opiniach prezesa pisaliśmy w
Janusz Korwin-Mikke o wolnorynkowym Romanie Dmowskim. Prezes cytuje artykuł Jana Bodakowskiego

7 KOMENTARZE

 1. Naziści, faszyści niemieccy tolerowali ponadto homoseksualizm, znaczna część członków NSDAP to byli zboczeńcy. Nic dodać nic ująć, Niemcy budują poprzez UE IV Rzeszę.

 2. IV Rzesza będzie oparta o ideologię islamską, jako że jest bardziej antyludzka niż hitleryzm. Gdyby Hitler wpadł na tak diaboliczny pomysł, wygrałby wojnę i Europa byłaby dziś islamska.

 3. Marksiści opracowali niemiecką wersje komunizmu nazywając go narodowym socjalizmem. Zrezygnowano z państwowych środków produkcji na rzecz ścisłej kontroli państwa nad własnością prywatną.
  Unia Europejska jest kolejną wersją komunizmu z szeregiem elementów wziętych z narodowego socjalizmu.

 4. Naziści zabijali Polaków i Żydów a UE nie zabija ani Polaków ani Żydów.
  Dlatego polskie prawiczki nienawidzą UE i tęsknią za III Rzeszą.
  Hitler tez współpracował ze Stalinem idolem polskich prawiczków przeciwko Polsce ( 17 września 1939 roku).
  A prawiczki nienawidzą II RP, bo w II RP były wysokie podatki, nikt nie zabijał Żydów jak w III Rzeszy ( pod władzą II RP niemożliwy byłby np. mord w Jedwabnem bo wszyscy mordercy z Jedwabnego zostaliby zabici przez polską policję) no i nikt nie umarł z głodu jak w ZSRS Stalina.

 5. Można jeszcze dodać w III Rzeszy ziemia rolna była własnością państwa. Jak rolnik nie wykonywał założonych planów produkcji był usuwany z gospodarstwa a przekazywano je wówczas komu innemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here