2 z 3 osób, które zginęły w Charlottesville to policjanci. Rozbił się ich śmigłowiec

Zamieszki w Charlottesville, fot. PAP/Abaca autor: AA/ABACA

W Charlottesville w stanie Wirginia zginęły w sobotę trzy osoby: 32-letnia kobieta i dwóch policjantów; rannych zostało 35 osób – poinformowały w nocy z soboty na niedzielę władze tego miasta.

Kobieta zginęła, gdy samochód wjechał w tłum ludzi, głównie lewicowych aktywistów, demonstrujących przeciwko wiecowi prawicy. Policja poinformowała, że kierowca został aresztowany. To 20-letni mężczyzna ze stanu Ohio.

Czytaj też: Ameryka w szoku! Zabici i ranni podczas politycznych zamieszek w USA. Wprowadzono stan wyjątkowy. Ktoś chce rozpętać wojnę domową? [VIDEO]

Dwie kolejne ofiary, jak podały władze miasta, to dwaj policjanci. Zginęli oni w katastrofie śmigłowca, który z powietrza wspierał działania sił porządkowych w mieście i który później rozbił się w pobliżu Charlottesville. Na razie nie wiadomo, dlaczego maszyna spadła na ziemię.

Stacja CNN podała, że podczas starć w mieście, w tym także w incydencie z samochodem, rannych zostało 35 osób, z których pięć jest w stanie krytycznym.

Do zamieszek w Charlottesville odniósł się prezydent USA. „Śledzimy przerażające wydarzenia w tym mieście. Zdecydowanie potępiamy te przejawy nienawiści, bigoterii i przemocy z wielu stron” – powiedział Donald Trump w Bedminster w stanie New Jersey, gdzie spędza urlop.

Czytaj też: Kolejna krwawa odsłona wojny secesyjnej. Samochód zabił przeciwnika Konfederacji [VIDEO]

Agencja AP podała, że „biali nacjonaliści” zorganizowali wiec w Charlottesville w proteście przeciwko planowanemu przez władze miejskie usunięciu pomnika generała Roberta E. Lee, dowódcy wojsk Konfederacji w czasie wojny secesyjnej (1861–1865). Demonstracja odbywała się pod hasłem: „Zjednoczyć prawicę”. (PAP)

2 KOMENTARZE

  1. Polskie i amerykańskie prawiczki tęsknią za pańszczyzną i niewolnictwem.
    XIX wiek to przecież złote czasy polskich prawiczków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here