Absurdalna decyzja sędziego. Kakę bronili nawet rywale. Sami oceńcie… [WIDEO]

Wydawało się, że po wprowadzeniu systemu powtórek wideo (tzw. VAR), który miał zrewolucjonizować światowy futbol decyzje sędziów nie będą wzbudzać już takich kontrowersji. Niestety, jak się okazuje nawet przy użyciu nowej technologii piłka nożna nie będzie od nich wolna. Należy pamiętać, że system jest wciąż w fazie testów, a jego najnowszą ofiarą padł ostatnio Kaka, była gwiazda Milanu i Realu Madryt.

Do absurdalnej sytuacji doszło podczas meczu 24. kolejki MLS pomiędzy Orlando City a New York Red. W doliczonym czasie, przy stanie 3:1 dla ekipy z Nowego Jorku, przy linii bocznej doszło do przepychanek pomiędzy zawodnikami obu drużyn, w których udział wziął m.in. Kaka.

Czytaj też: „Najgorsza impreza w historii!” 500 osób nielegalnie balowało w… biurze. Policja musiała użyć helikoptera

Brazylijczyk podszedł do Aureliena Collina, swojego dawnego kolegi z zespołu, i żartobliwie  złapał go za twarz. Obaj śmiali się i nic nie wskazywało, aby w ich zachowaniu była choćby nuta agresji. Był to czysto przyjacielski gest i zarówno Kaka, jak i Collin byli nim rozbawieni.

Niestety, sędzia zupełnie inaczej zinterpretował tę sytuację. Prowadzący zawody Jorge Gonzalez po konsultacji z asystentami postanowił przeanalizować całą sytuację z użyciem VAR. Po obejrzeniu powtórki z całej sceny arbiter zadecydował o przyznaniu Brazylijczykowi czerwonej kartki. Jego decyzja zaskoczyła nie tylko samego ukaranego, ale nawet zawodników przeciwnej drużyny. Sam Collin próbował tłumaczyć swojego kolegę, ale Gonzales był nieugięty. Kaka musiał opuścić boisko w 98 minucie meczu.

Czytaj też: Czy kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni? Najpopularniejszy ekonomiczny magazyn świata rozprawia się ze znanymi mitami

Zdarzenie to jest szeroko komentowane przez kibiców oraz media i kwestionuje nieomylność systemu, który miał wyeliminować błędne decyzje arbitrów. VAR jest obecnie testowany w wielu ligach na całym świecie (od tego sezonu m.in. w Bundeslidze i polskiej Ekstraklasie), a także w rozgrywkach międzynarodowych. Jednak próbę generalną system przejdzie podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji.

 

Źródło: sport.pl

2 KOMENTARZE

  1. „podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji” ???? Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą, nie oddała Krymu i nie powinna być dopuszczona do uczestnictwa a tym bardziej nie powinna być organizatorem mistrzostw.
    Wstyd brać udział w takich mistrzostwach. Zachód jest jednak obłudnikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here