Nie boją się Brexitu. Google wybuduje największy budynek w UE, w Londynie

Google fot. Wikipedia CC 4.0 autor: Jijithecat

Biznes rządzi się swoimi prawami. Lewicujący Google będący ostoją politycznej poprawności, zupełnie trzeźwo patrzy na świat, gdy sprawa dotyczy pieniędzy.

Amerykański koncern zdecydował się na wybudowanie swojego wieżowca w Londynie, a nie w jakimś innym miejscu, w innym kraju należącym do Unii Europejskiej.

Czytaj też: Niespodziewane efekty Brexitu. Jest zupełnie inaczej niż przewidywano. Bankierzy nie zakładali czegoś takiego

Budynek Google będzie miał ponad 300 metrów wysokości i będzie wyższy od budynku Sharda, najwyższego obecnie budynku (309 m) w UE. Projekt budynku został już zatwierdzony. Tam będzie pracowało 5 tys. pracowników. Budowa ruszy w dzielnicy King’s Cross w przyszłym roku. Być może, że kiedy zostanie ukończony, Wlk. Brytania nie będzie już w Unii i Google Tower nie będzie już tym najwyższym w UE. Podejmując decyzję o budowie w Londynie, widocznie prezesi Google’a z góry założyli, że lepiej być poza Unią, niż w Unii.

Czytaj też: Polacy nietolerancyjni? To zobaczcie tą infografikę. Gdzie w Europie rodzice byliby gotowi zaakceptować małżeństwo dziecka z murzynem, azjatą, muzułmaninem lub żydem?

Wieżowiec będzie wkomponowany w otoczenie, które tworzą m.in. dotychczasowe biura firmy. W sumie stworzy to kampus mający m.in. ogród, baseny, boisko do gry w koszykówkę. Na dachu będą zamontowane panele słoneczne mające wydajność 20 M/Wh rocznie.

Źródło: Money.pl

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here