Polacy nietolerancyjni? To zobaczcie tą infografikę. Gdzie w Europie rodzice byliby gotowi zaakceptować małżeństwo dziecka z murzynem, azjatą, muzułmaninem lub żydem?

Ta infografika może obalić wiele mitów. Okazuje się, że większość Polaków dla szczęścia swoich dzieci jest gotowa zaakceptować wieloetniczne małżeństwa. Z małymi wyjątkami.

Zaprezentowane statystyki pokazują gotowość mieszkańców różnych krajów Europy do zaakceptowania małżeństwa dziecka z czarnoskórym, azjatą, muzułmaninem lub żydem. Im bardziej zielony kolor, tym większa gotowość do akceptacji. I odwrotnie – im bardziej intensywna czerwień, tym gotowość do niej maleje.

Co się okazuje? Większość Polaków nie ma problemu z zaakceptowaniem małżeństwa swojego dziecka z murzynem, azjatą lub żydem. Wyjątkiem są muzułmanie. Ale tu gotowość do akceptacji jest najmniejsza w całej Europie, nawet w takim kraju, jak Niemcy. Wyjątkami są Szwecja, Francja, Wielka Brytania i Hiszpania.

Największą tolerancję Europejczycy mają dla zięciów lub synowych pochodzenia azjatyckiego, ale i tu są wyjątki. To Czechy i Słowacja. Jeśli przyjrzeć się dokładnie mapkom, to właśnie w tych dwóch krajach rodzice najmniej chętni do zaakceptowania wieloetnicznych małżeństw. Wyraźna niechęć do nich jest też widoczna w takich krajach jak Litwa, Bułgaria czy Grecja.

Nie jest więc prawdą, że Polacy – jak głoszą lewackie media – są narodem ksenofobicznym i zamkniętym na inne kultury. A wy zaakceptowalibyście małżeństwo swojego dziecka z którąś z wymienionych nacji?

Czytaj też: To był najsilniejszy huragan od 38 lat! Zobacz, z jaką prędkością nadeszła śmiercionośna nawałnica [VIDEO]

2 KOMENTARZE

  1. Przez jaką instytucję zostały wykonane te badania? Gdzie opublikowano wyniki tych badań?
    Dawajcie pełne informacje. Podlinkowałbym to i wrzucił do siebie na tablicę ale nie będę z siebie robił idioty bo brakuje tu informacji o które pytałem powyżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here