W końcu dobra decyzja Morawieckiego. Ofiary nawałnic zwolnione z podatku od darowizn

Mateusz Morawiecki fot. PAP/Wojciech Pacewicz

Minister Rozwoju i Finansów wyda rozporządzenie zwalniające z podatku od darowizn poszkodowanych w nawałnicach – poinformowało w sobotę na Twitterze Ministerstwo Finansów.

Informujemy, że decyzją wicepremiera Mateusza Morawieckiego zostanie wydane rozporządzenie o zaniechaniu poboru podatku z tytułu darowizn dla poszkodowanych w nawałnicach – podkreślił Naczelnik Wydziału Prasowego Biura Komunikacji i Promocji MF Paweł Jurek w komunikacie przekazanym.

Jurek podkreślił w rozmowie, że rozporządzenie zostanie wydane jak najszybciej. – W takim terminie, żeby nie było żadnych wątpliwości, że nie należy tutaj żadnego podatku od tych darowizn odprowadzać – zaznaczył.

Zobacz także: Poseł Kukiz’15 oburzony sytuacją po nawałnicach. „To jest podłe sk*******stwo”. Ma rację czy błądzi intelektualnie?

W wyniku nawałnic, które przeszły nad Polską pod koniec ubiegłego tygodnia, zginęło sześć osób, a 55 zostało rannych, w tym 16 strażaków. W całym kraju wiatr uszkodził lub zerwał dachy z ponad 4,5 tys. budynków, z czego ponad 3,5 tys. to budynki mieszkalne.

Socjalizm bohatersko walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju – te słowa Stefana Kisielewskiego świetnie pasują do tej sytuacji. Morawiecki uchylił podatek, który wcześniej państwo nałożyło na darowizny, ale dobre i to. Wszystkie darowizny i spadki powinny być zwolnione z podatku!

(PAP)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here