„Anty-rasistom” nieźle odbija. Tym razem przeszli samych siebie. Tego klasycznego filmu nie zobaczysz już w amerykańskim kinie

Przeminęło z wiatrem fot Pixabay

Przeciwnikom rasizmu w USA odbija. Nie dosć, że prześladują białych, niszczą pomniki, wszędzie dopatrują się rzekomego rasizmu, to jeszcze zakazali wyświetlania w kinach filmu „Przeminęło z wiatrem”.

Kino Orpheum Theatre w Memphis zdjęło nakręcony 80 lat temu film Victora Fleminga „z afisza, bo widzowie skarżyli się, że propaguje rasizm”.

Film już przed II wojną światową oskarżany był o „utrwalanie stereotypów rasowych, wypaczanie problemów czarnoskórych mieszkańców amerykańskiego Południa, a także wybielanie plantatorów, brutalnie wykorzystujących niewolników”.

Kino za swoją decyzje oskarżane jest przez facebookowiczów o „tchórzostwo, cenzurowanie sztuki i próby pisania historii na nowo”.

„Przeminęło z wiatrem” jest ekranizacją powieści Margaret Mitchell o rozgrywającym się na południu USA w czasie wojny sensacyjnej romansie Scarlett O’Hary i Rhetta Butlera. Zapewne w Polsce świrnięci przeciwnicy rasizmu zakażą ekranizacji „W pustyni i w puszczy” z racji na negatywny obraz Kalego.

Od 25 sierpnia w kinach „Podwójny kochanej”. Estetycznie piękny choć pokręcony film tylko dla dorosłych

4 KOMENTARZE

  1. Jako, że wujek Jacek ma już swoje latka, postanowił obejrzeć ten film. Trwa 3 godziny i 45 minut. 3 godziny wujek obejrzał, więcej się nie dało.
    Ale wujek Jacek nie doszukał się tam jakichś objawów rasizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here