Sensacyjne odkrycie naukowców. Broda chroni przed nowotworem i pomaga zachować młodość

źródło: youtube

Według naukowców z Uniwersytetu w Queensland, zarost na twarzy może chronić przed nawet 95 proc. szkodliwych promieni UV, a co za tym idzie zmniejszać ryzyko zachorowania na raka skóry. Broda pomaga też dłużej zachować młodość. 

Obfity zarost oznacza, że duża część twarzy mężczyzny jest chroniona przed poparzeniem słonecznym – co może zapobiec powstaniu nowotworu skóry.

Choć brody nigdy nie będą tak skutecznie chronić przed słońcem, jak filtry przeciwsłoneczne, to z pewnością stanowią czynnik zapobiegający szkodliwemu promieniowaniu UV – zaznaczył lider zespołu badawczego profesor Parisi.

Oczywiście nie oznacza to, że mężczyźni powinni zrezygnować ze stosowania kremów przeciwsłonecznych, ale skóra osłonięta włosami jest dużo bardziej bezpieczna.

Zobacz: Niemcy: największa ewakuacja ludności od czasów II wojny światowej. Ponad 70 tysięcy ludzi musi opuścić swoje domy

Zarost spowalnia też proces starzenia. Skóra nie eksponowana na słońcu ma mniej zmarszczek i przebarwień.

Ekspozycja na słońce jest główną przyczyną fotostarzenia i uszkodzenia skóry, więc ma to sens, że jeśli  twarz jest pokryta brodą, może również chronić skórę przed oznakami starzenia – mówił dla Independent dr Adam Freidmann.

Osoby z gęsta owłosieniu nie mają tendencji do zachorowań na raka skóry lub starzenia się skóry na głowie, dopóki nie zaczną tracić włosów. Widać więc, że istnieje efekt ochronny przed UV – tłumaczył doktor.

Zobacz też: Sensacyjne doniesienia naukowców. Raka płuc nie powodują tylko papierosy! Jest jeszcze inna zaskakująca przyczyna

Źródło: dailystar.co.uk

7 KOMENTARZE

  1. Chyba badania robił wśród pastuchów wielbłądów, którzy masowo przybywają do Europy, a oni genetycznie są przystosowani znoszenia silniejszego promieniowania słońca. Poza tym wielu naukowców mówi, że to nie słońce przyczynia się do raka skóry, jakoś rolnicy przez wieki wystawieni na promieniowanie słoneczne nie chorowali i dziś nie chorują na raka skóry częściej niż ci ci siedzą w biurach.

  2. Rak to choroba cywilizacyjna, wynikająca głównie ze stylu życia i śmieciowego żarcia (badziewie marketowe, fast food, warzywa i owoce co z warzywami i owocami mają tylko wspólną nazwę i wygląd)

    • Ja widocznie czytałem dokładniej. P. Sommer przepraszał, że ze względów komercyjnych zamieszcza RÓWNIEŻ takie michałki. Czy rzeczywiście warto w ten sposób zwabiać ludożerkę, być może tracąc poważniejszych czytelników, to już inna sprawa. A tak w ogóle, to nie jest to kolejny przykład, bo Wolność24 jest internetowym debiutem jej szefa.

  3. Co za awangardowa logika. Najpierw: „… brody nigdy nie będą tak skutecznie chronić przed słońcem, jak filtry przeciwsłoneczne”. Ale mając brodę nie stosujemy na nią kremu z filtrem. Ergo, broda zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na raka, wbrew tezie artykułu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here