„Żądamy usunięcia wojsk USA z Polski!”. Paweł Kukiz ofiarą „fake newsa”. Nie uwierzycie, kto mu to zrobił

Kukiz PO postbolszewicy
Paweł Kukiz. Foto: PAP.

„Paweł Kukiz apeluje do prezydenta o wycofanie wojsk amerykańskich z Polski” informację o takim tytule mogliśmy odnaleźć w katolickim serwisie Nasz Dziennik. Wiadomość opublikowana w nocy okazała się kłamstwem, a ugrupowanie Kukiz’15 zapowiedziało zgłoszenie sprawy do prokuratury.

„Paweł Kukiz wystosował list do prezydenta RP Andrzeja Dudy. Przewodniczący Kukiz’15 zwraca się do głowy państwa ws. wycofania wojsk amerykańskich z Polski. Podpisy w tej sprawie zebrali przedstawiciele m.in. Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej” – tak rozpoczynała się informacja, która rozbudziła wśród internautów lawinę komentarzy.

Zobacz także: Wicemarszałek Tyszka z Kukiz’15 domaga się wyborów przez internet. Wzorem ma być Estonia

Według kłamliwego artykułu przewodniczący Kukiz’15 miał wystosować specjalny list, w którym wskazuje, jak złe konsekwencje niesie za sobą obecność wojsk USA w Polsce.

„Obecność obcych wojsk na polskim terytorium to zwiększone ryzyko wojen z udziałem polskich żołnierzy i podsycanie w regionie wyścigu zbrojeń, którego Polska jest istotnym uczestnikiem” – miał napisać Kukiz.

„My, polscy patrioci, wyrażamy swoje obawy i sprzeciw wobec wprowadzenia i rozlokowania wojsk USA na terytorium naszej Ojczyzny. Obecność obcych wojsk na terytorium naszego kraju zawsze w historii była symbolem pozbawiania Polaków rzeczywistej Niepodległości i pełnej Suwerenności. Dziś obecność obcych wojsk na polskim terytorium stanowi zagrożenie naszego pokojowego bytu i niesie groźbę wciągnięcia nas, pod flagą NATO, w konflikt z naszymi sąsiadami w imię nie polskich interesów” – brzmi początek listu, zacytowanego w całości przez „Nasz Dziennik”.

Jak się okazało, przedstawiana przez dziennikarzy portalu „Nasz Dziennik” informacja, jest w całości kłamstwem. Potwierdziło to biuro prasowe Kukiz’15 oraz wymienione w tekście Platforma Obywatelska i Nowoczesna.

W południe „fake news” został usunięty ze strony oraz opublikowane zostało oświadczenie redaktora naczelnego.

„Niezidentyfikowane osoby w sposób nielegalny złamały zabezpieczenia portalu i w sposób nielegalny zamieściły fałszywą treść, zawierającą rzekome oświadczenie posła Pawła Kukiza, przewodniczącego Klubu Poselskiego Kukiz’15. Wydawca oświadcza, że w związku z zaistniałą sytuacją podejmie wszelkie niezbędne kroki prawne w celu ustalenia sprawców ataku hakerskiego i pociągnięcia ich do odpowiedzialności prawnej.”

źródło: Nasz Dziennik / Wolność24.pl

3 KOMENTARZE

  1. „Nie uwierzycie, kto mu to zrobił”. Żeby uwierzyć, trzeba najpierw się dowiedzieć kto, a takiej informacji w tekście nie ma.

  2. Paweł Kukiz sam jest fake newsem. Jego partia to typowy przykład politycznego ugrupowania zrobionego przez tajne służby, pewnie WSI. On być może nie zdaje sobie z tego sprawy, ale od początku widzę, że tak jest.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here