Morawiecki oszalał! Chce, żeby Polacy pracujący za granicą składali PIT-y w Polsce. „Całkowita zmiana zasad rozliczeń”

Mateusz Morawiecki/PAP

Wicepremier i minister finansów Mateusz Morawiecki przyszykował dla Polaków pracujących za granicą prawdziwą bombę. Chce całkowicie zmienić zasady ich rozliczania się z fiskusem. Polacy zatrudnieni w innym kraju będą musieli złożyć PIT i ujawnić swoje dochody.

O szokującym pomyśle Morawieckiego, który oznacza całkowitą zmianę zasad rozliczania się zatrudnionych za granica osób, napisała „Gazeta Prawna”. Obecnie obowiązuje zasada tzw. wyłączenia. Oznacza to, że np. osoba osiągająca dochody w Wielkiej Brytanii, ale pozostająca polskim rezydentem podatkowym, nie miała obowiązku składania PIT-u w Polsce. Według nowych zasad musiałaby takie zeznanie złożyć.

Nowa zasada, zwana „zaliczeniem proporcjonalnym”, zobowiązywała by wszystkich polskich rezydentów podatkowych do składania zeznań w Polsce. Dla wielu z nich oznaczałoby to konieczność zapłacenia wyższych podatków. Eksperci cytowani przez „Gazetę Prawną” nie mają wątpliwości, że zasada wyłączenia jest dla podatników o wiele korzystniejsza.

Jednym z powodów jest m.in. o wiele mniejsza liczba liczba dokumentów potrzebnych przy rozliczaniu się wg. obecnie obowiązujących zasad. A dla Polaków pracujących za granicą to ważna rzecz. Braki w dokumentacji zeznań podatkowych czy przekroczenie terminów mogą to ryzyko poniesienia odpowiedzialności karno-skarbowej i wysokich kar.

Dla wicepremiera Morawieckiego dobro podatników nie ma jednak znaczenia. W ramach „uszczelniania systemu” jest gotów zafundować nam kolejny biurokratyczny koszmar.


Zobacz też: Uwaga, aligator na ulicy! Po huraganie Irma na Florydzie jak w dżungli [VIDEO]

Obejrzyj też: Porażająca rozmowa szwedzkiego dziennikarza z policją. „Dlaczego od miesiąca nie zajęliście się sprawą gwałtu na 12-latce? Wiesz, ile mamy gwałtów? Teraz zajmujemy się trzylatką” [VIDEO]

Czytaj też: Oto najwyższa modelka świata. Nie uwierzysz, jaką długość mają jej nogi [GALERIA ZDJĘĆ/VIDEO]

Czytaj też: Zrobili sobie grilla na tatrzańskiej przełęczy. Teraz mogą zapłacić rekordową karę [FOTO]

12 KOMENTARZE

  • To znaczy tobie?
   Ktos bez nogi, czy bez reki moze miec proteze, wozek i jakos sobie poradzi, ale tobie, na glowe, nie ma ratunku.

   • Libertarianie to elita, PISowcy to inwalidzi intelektualni, pasożyci żyjący na koszt pracujących. Jest nadzieja, że chociaż może Polacy za granicą przejrzą na oczy i na komunę już nie zagłosują.

 1. rezydentow polskich a nie wszystkich polakow. 90% Polakow w uk to brytjscy rezydenci.

  A obexna skarbowa i tak sciga polakow nawet jak sa obcymi rezydentami w momencie ponownej zmiany rezydencji na Polska. Ich US ustawa o pit gowno interesuje. W sadzie z mafia polska nie wygrasz….

  A morawieckiego pomysl jest zjebany dla polskich rezydentow tymczasowo pracujacych zagr.

  Trzeba emigrowac toralnie – wyrejestrowac sie z polskiej skarbowy Nip7

 2. Juz im niepotrzebne glosy pracujacych zagrania, bo maja spora przewage w rkaju. Zobaczyli, ze ludzie sporo przysylaja do Polski, a oni maja z tego tylko troche VAT na waciki, wiec postanowili polozyc lape na tych pieniadzach. Teraz Polacy z Anglii przysla je bezpopsrednio do US.
  A kwota wolna od podatku w Polsce nadal niewielka.
  „Wolność”, Mikke musza zaczac kampanie wyborcza juz teraz. I to ostro. Zrobcie cos, bo w mediach nie istniejecie.

  • Po co kampania, gdy większość zdemoralizowanych socjalizmem Polaków uważa, że dojenie „prywaciarzy” jest jak najbardziej słuszne, a z „bogaczy” trzeba zdzierać, bo jak więcej zarabiają, to muszą płacić więcej podatków.

  • W jakich mediach nie istnieją, W TVN, W Polsacie i TVP? A niby dlaczego mieliby ich tam pokazywać?
   1. Nie ma ich w sejmie.
   2. Z prawicowymi poglądami za bardzo nie pasują do żadnej z tych stacji (Nawet Kukiz’15 jest pomijany w TVP jak tylko się da – no chyba, że chwali PiS to wtedy wiadomo…)
   Słyszałem, że była jakaś inicjatywa stworzenia własnej telewizji, mam nadzieję, że w końcu to ruszy. Nie ma innego wyjścia, bo w żadnej stacji nie chcą ich pokazywać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here