Polskie szkoły przygotowują się na najgorsze. W Wielkopolsce testują system antyterrorystyczny

W Wielkopolsce jest testowany nowy system ostrzegania przed skrajnymi niebezpieczeństwami. Czerwona lampka to pożar, niebieska – atak terrorystyczny. Taki system jest wprowadzany w jednej ze szkól w Ostrowie Wielkopolskim.

Według ekspertów dzieci szybciej reagują i odczytują sygnały świetlne niż dźwiękowe. Jeśli system się przyjmie, prawdopodobnie zostanie, że zostanie on wprowadzony również w pozostałych szkołach Wielkopolski, a niewykluczojne, że w całym kraju.

Czytaj też: Ekspertka ds. terroryzmu: Polska wśród potencjalnych celów ataku terrorystycznego

Działanie systemu jest dość proste i znacznie skraca czas reakcji. Lampki zostały zamontowane przy tablicy w każdej sali lekcyjnej.

Czytaj też: Szok na Bliskim Wschodzie. Następca tronu Arabii Saudyjskiej był z tajną misją w Izraelu?

Czerwone światło zapalać się będzie w czasie pożaru lub innych zagrożeń wskazujących, żeby należy się natychmiast ewakuować. Zapalenie się niebieskiej lampki oznacza zagrożenie oraz koniecznośc pozostania w klasie.
Montaż systemu trwał 1,5 roku. Kosztował około 3600 zł.

Źródło: Polsat News


Zobacz też: Uwaga, aligator na ulicy! Po huraganie Irma na Florydzie jak w dżungli [VIDEO]

Obejrzyj też: Porażająca rozmowa szwedzkiego dziennikarza z policją. „Dlaczego od miesiąca nie zajęliście się sprawą gwałtu na 12-latce? Wiesz, ile mamy gwałtów? Teraz zajmujemy się trzylatką” [VIDEO]

4 KOMENTARZE

    • Nie wszyscy dają się nabierać na to co chrzani propaganda PIS , arabowie płyną szerokim strumieniem do Polski , być może w Poznaniu bardziej patrzą na to co widzą na ulicach , a nie w telewizorach .

      • To są muzułmanie posiadający obywatelstwa krajów zachodniej Europy czyli tym samym unijne i mogą się swobodnie poruszać w strefie Schengen,żeby zatrzymać ich napływ rząd musiałby zawiesić udział Polski w Schengen i przywrócić kontrole graniczne.Faktem jest,że coraz częściej można zaobserwować na naszych ulicach śniadych brodaczy i baby w hidżabach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here