Trump wysyła lotniskowiec na ratunek Florydzie. „Strefa wojny”. USS Abraham Lincoln i dwa okręty płyną na zalany archipelag

Lotniskowiec Abraham Lincoln fot. domena publiczna autor: Jordon R. Beesley

Amerykański rząd zdecydowało się wysłać lotniskowiec Abraham Lincoln oraz dwa inne okręty w misji ratowniczej na zdewastowaną, przez huragan Irma, Florydę, dokładnie na archipelag Florida Keys.

Okręty płyną na ten archipelag wysp rozciągający się na długości 240 km, który najbardziej ucierpiał od huraganu. Razem z lotniskowcem płyną USS Iwo Jima i USS New York.

Czytaj też: Uwaga, aligator na ulicy! Po huraganie Irma na Florydzie jak w dżungli [VIDEO]

Gubernator Florydy Rick Scott powiedział, że ma nadzieję, że wszyscy tam przeżyli, mimo że archipelag jest zupełnie zdewastowany przez huragan wiejący z prędkością 200 km/h. Władze starają się uporządkować autostradę prowadząca przez archipelag, mającą 42 mosty. Tam najbardziej ucierpiały nisko położone wyspy, które są określane jako „strefa wojny”.

W sumie aż 13 milionów ludności tego stanu zostało pozbawiony elektryczności. Straty w tym stanie są trudne do określenia.

Najgorzej jest jednak na Floryda Keys. Teren nie jest otwarty dla biznesu. Tam jest brak: elektryczności, bieżącej wody, paliwa a także połączeń telefonii komórkowej. Dostawy są małe, a potrzeby wielkie.

Obejrzyj też: Porażająca rozmowa szwedzkiego dziennikarza z policją. „Dlaczego od miesiąca nie zajęliście się sprawą gwałtu na 12-latce? Wiesz, ile mamy gwałtów? Teraz zajmujemy się trzylatką” [VIDEO]

Czytaj też: Oto najwyższa modelka świata. Nie uwierzysz, jaką długość mają jej nogi [GALERIA ZDJĘĆ/VIDEO]

Czytaj też: Zrobili sobie grilla na tatrzańskiej przełęczy. Teraz mogą zapłacić rekordową karę [FOTO]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here