Widziałem eksplozję: świadek sfilmował katastrofę na Malcie

O godzinie 7.20 rano Laurent Azzopardi jechał samochodem, gdy zamontowana za przednią szybą kamera sfilmowała spadający gwałtownie samolot. Niewielka maszyna typu Fairchild Metroliner Mark III rozbiła się tuż po starcie z międzynarodowego lotniska w Luqa na Malcie.

Na nagraniu widać, jak samolot przechyla się i zaczyna gwałtownie spadać. Uderza w ziemię wywołując potężną eksplozję. W wypadku zginęło co najmniej pięć osób. Trzy z nich to pracownicy francuskiego ministerstwa obrony.

malta_katastrofa_wolnosc24pl

Według nieoficjalnych informacji samolot miał lecieć do Libii, a jego misja miała charakter wywiadowczy, związany ze śledzeniem grup zajmujących się szmuglowaniem do Europy nielegalnych ludzi i narkotyków. Pierwsze informacje mówiły o tym, że wśród ofiar byli urzędnicy agencji Frontex, odpowiedzialnej za kontrolę granic Unii Europejskiej przed nielegalną imigracją, jednak służby zagraniczne UE nie potwierdziły jej.

Inny świadek, Ed de Gaetano który widział katastrofę z pyty lotniska opowiadał o eksplozji po prawej stronie samolotu tuż przed jego rozbiciem się. Przyczyny katastrofy nie są jeszcze znane.

Reklama / Advertisement

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here