Reklama / Advertisement

W Warszawie odbywają się Targi Książki Historycznej.  Zadaniem tej corocznej imprezy jest promocja książek o tematyce historycznej, której towarzyszą spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Targi odwiedzane są licznie przez miłośników historii.

Od trzech lat odbywają się one w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie, jeszcze do niedzieli (27.11.16) od godz. 10 do 18.00. Wstęp bezpłatny. 

Prezentujemy miniwywiady z autorami obecnymi na targach. Autorem wywiadów jest Jan Bodakowski. 

Aleksandra Zaprutko Janicka ,,Okupacja od kuchni” i inne książki. W czasie okupacji niemieckiej w Polsce głód był zjawiskiem powszechnym. Lecz Polacy się nie poddawali. Gotowano praktycznie z wszystkiego. łady kreatywności. Autorka pokazuje jak funkcjonowały domowe kuchnie, restauracje, na czym polegał szmugiel żywności. A wszystko to ocierało się o represje, nawet śmierć, gdy za nielegalne świniobicie można było trafić do Auschwitz. Autorka publikuje także przepisy z tamtych czasów. Bo zawsze mogą się przydać? Okupacja od strony kuchni to historia polskiej zaradności i niezłomności polskich kobiet.

Reklama / Advertisement