Reklama / Advertisement

W Warszawie odbywają się Targi Książki Historycznej.  Zadaniem tej corocznej imprezy jest promocja książek o tematyce historycznej, której towarzyszą spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Targi odwiedzane są licznie przez miłośników historii.

Od trzech lat odbywają się one w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie, jeszcze do niedzieli (27.11.16) od godz. 10 do 18.00. Wstęp bezpłatny. 

Prezentujemy miniwywiady z autorami obecnymi na targach. Autorem wywiadów jest Jan Bodakowski. 

Dr Jolanta Niklewska związana jest z Muzeum Historycznym m.st. Warszawy, Muzeum Niepodległości, jako kierownik działu historycznego. Publikuje także artykuły i większe prace z naszej historii. Obecnie jako konsultant współpracuje przy tworzeniu koncepcji nowej ekspozycji stałej w Muzeum Warszawy.  W książce ,,Roman Dmowskim droga do Polski” autorka opisuje działalność polityczną Romana Dmowskiego, najpierw na terenie Rosji, a potem Anglii, Francji i Stanów Zjednoczonych A.P. Autorka pokazuje jak z żelazną konsekwencją Dmowski realizował postawione przed swoim obozem politycznym cel jakim było odzyskanie niepodległości przez Polskę.

Reklama / Advertisement