Żebrowski: Piniorowi krzywda się nie stanie. „Infantylne podejście do pieniędzy”

Leszek Żebrowski fot Jan Bodakowski

Leszek Żebrowski na swoim Facebookowym profilu skomentował sprawę zatrzymania legendy dolnośląskiej solidarności Józefa Piniora przez CBA.

Jego zdaniem: „sprawa Józefa P. – i tak wszyscy wiedzą, o kogo chodzi – ma odpowiednie tło. Można się spodziewać, że krzywda mu się nie stanie. Inna „legenda” Solidarności czyli Frasyniuk (same „legendy – Wałęsa, Borusewicz, niejaka Ch.ienia, teraz on…) uznał, że Józef P. „miał infantylne podejście do pieniędzy”, co miałoby go całkowicie tłumaczyć. Infantylne, czyli dziecinne. Dzieci nie nauczone o własności, faktycznie biorą, co PO-padnie i traktują jako swoje. Niektórym pozostaje to, niestety, na całe życie”.

Przypominam sprawę pewnego mędrca z Biłgoraja (- raja, bo lubi raje podatkowe).
Pod koniec grudnia 2011 r. po kilku latach niemrawego śledztwa prokuratura ustaliła, że Janusz Palikot miał jakoby nakłamać w sześciu oświadczeniach majątkowych z lat 2007 – 2010. Centralne Biuro Antykorupcyjne doszukało się w nich aż kilkudziesięciu fałszywych informacji. M. in. zapomniał o samolocie i drogich samochodach.

Na koniec prokurator Joanna Chojnowska (z Prokuratury Okręgowej w Warszawie) pod koniec grudnia 2011 r. odrzuciła ustalenia CBA oraz niekorzystne dla Palikota zeznania świadków i umorzyła śledztwo. Stwierdziła, że działalność Palikota nie miała znamion… czynu zabronionego. Najciekawsze było uzasadnienie: „NIEPRAWIDŁOWOŚCI W OŚWIADCZENIACH MAJĄTKOWYCH PANA POSŁA WYNIKAJĄ Z FILOZOFICZNEGO WYKSZTAŁCENIA I STOSUNKU DO WARTOŚCI MATERIALNYCH”!

Józef P. nie filozofuje, więc okaże się, że po prostu bierze infantylnie, a to też go rozgrzesza.

Zacytujmy George Orwella: „Państwa totalitarne to rodzaj teokracji, w których kasty rządzące, w celu utrzymania swojej pozycji, przypisują sobie boską nieomylność””.

Żebrowski to popularyzator historii najnowszej, autor takich książek jak „Brygada Świętokrzyska NSZ w fotografiach i dokumentach”, „Mity przeciwko Polsce. Żydzi, Polacy, Komunizm. 1939-2012”, „Paszkwil Wyborczej”, „Czerwona trucizna”.