Żebrowski: Piniorowi krzywda się nie stanie. „Infantylne podejście do pieniędzy”

Leszek Żebrowski fot Jan Bodakowski
Reklama / Advertisement

Leszek Żebrowski na swoim Facebookowym profilu skomentował sprawę zatrzymania legendy dolnośląskiej solidarności Józefa Piniora przez CBA.

Jego zdaniem: „sprawa Józefa P. – i tak wszyscy wiedzą, o kogo chodzi – ma odpowiednie tło. Można się spodziewać, że krzywda mu się nie stanie. Inna „legenda” Solidarności czyli Frasyniuk (same „legendy – Wałęsa, Borusewicz, niejaka Ch.ienia, teraz on…) uznał, że Józef P. „miał infantylne podejście do pieniędzy”, co miałoby go całkowicie tłumaczyć. Infantylne, czyli dziecinne. Dzieci nie nauczone o własności, faktycznie biorą, co PO-padnie i traktują jako swoje. Niektórym pozostaje to, niestety, na całe życie”.

Przypominam sprawę pewnego mędrca z Biłgoraja (- raja, bo lubi raje podatkowe).
Pod koniec grudnia 2011 r. po kilku latach niemrawego śledztwa prokuratura ustaliła, że Janusz Palikot miał jakoby nakłamać w sześciu oświadczeniach majątkowych z lat 2007 – 2010. Centralne Biuro Antykorupcyjne doszukało się w nich aż kilkudziesięciu fałszywych informacji. M. in. zapomniał o samolocie i drogich samochodach.

Na koniec prokurator Joanna Chojnowska (z Prokuratury Okręgowej w Warszawie) pod koniec grudnia 2011 r. odrzuciła ustalenia CBA oraz niekorzystne dla Palikota zeznania świadków i umorzyła śledztwo. Stwierdziła, że działalność Palikota nie miała znamion… czynu zabronionego. Najciekawsze było uzasadnienie: „NIEPRAWIDŁOWOŚCI W OŚWIADCZENIACH MAJĄTKOWYCH PANA POSŁA WYNIKAJĄ Z FILOZOFICZNEGO WYKSZTAŁCENIA I STOSUNKU DO WARTOŚCI MATERIALNYCH”!

Józef P. nie filozofuje, więc okaże się, że po prostu bierze infantylnie, a to też go rozgrzesza.

Zacytujmy George Orwella: „Państwa totalitarne to rodzaj teokracji, w których kasty rządzące, w celu utrzymania swojej pozycji, przypisują sobie boską nieomylność””.

Żebrowski to popularyzator historii najnowszej, autor takich książek jak „Brygada Świętokrzyska NSZ w fotografiach i dokumentach”, „Mity przeciwko Polsce. Żydzi, Polacy, Komunizm. 1939-2012”, „Paszkwil Wyborczej”, „Czerwona trucizna”.

Reklama / Advertisement