Opozycja ciągle okupuje Sejm. / fot. Twitter.com/trzaskowski_
Reklama / Advertisement

Zarząd PO jednogłośnie podjął decyzję o pozostaniu jej posłów na sali plenarnej Sejmu przynajmniej do 11 stycznia 2017 r. – poinformował w czwartek lider Platformy Grzegorz Schetyna. Dodał, że Platforma wciąż oczekuje na „wznowienie” piątkowych obrad Sejmu na sali plenarnej.

„Zarząd podjął decyzję, i to była decyzja jednogłośna, o pozostaniu w budynku parlamentu, w budynku Sejmu, na sali plenarnej przynajmniej do 11 stycznia 2017 r.” – powiedział na briefingu prasowym Schetyna. Jak dodał, sprawą protestu w Sejmie zajmie się klub parlamentarny PO, który zebrał się o godz. 15.00.

„Jesteśmy i zostajemy tutaj na święta, po świętach, na Nowy Rok i przez święto Trzech Króli, po to, żeby pokazać, że nie ma zgody. PO nie pozwoli na to, żeby łamano demokrację, żeby łamano polską praworządność, żeby robił to rząd PiS. Nie będzie na to zgody, będziemy dawać świadectwo codziennie własną aktywnością, obecnością tutaj. A po 11 stycznia podejmiemy następne kroki, następne aktywności” – podkreślił lider PO. Jak dodał, posłowie nadal czekają na „zakończenie przerwy i rozpoczęcie obrad Sejmu na sali plenarnej”.

Schetyna podkreślił, że konferencja odbywa się przed Sejmem, ponieważ dziennikarze nieposiadający stałych akredytacji nie mogli w czwartek wejść na teren Sejmu. „Od tego wszystko się zaczęło tak naprawdę – od protestu o udział, o możliwość nieskrępowanej relacji z obrad parlamentu przez media” – zauważył.

Przewodniczący PO zaznaczył, że posłowie zostają w budynku Sejmu „przynajmniej do 11 stycznia”, ponieważ nie wiedzą, czy posiedzenie zaplanowane na 11 stycznia się odbędzie i czy marszałek Sejmu Marek Kuchciński „wznowi” piątkowe obrady.

„Marszałek Kuchciński najpierw zniknął, potem miał konferencję razem z koleżanką i kolegami partyjnymi, a teraz odpowiada na twitterze, że wszystko jest w porządku. Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć: nie jest w porządku, w porządku będzie wtedy, kiedy to spotkanie w Sali Kolumnowej zostanie uznane za nielegalne, niebyłe, tzw. non est” – mówił lider PO.

PAP

Reklama / Advertisement