Kaczyński z tytułem Heroda Roku. Czym podpadł obrońcom życia?

Jarosław Kaczyński. / fot. Wikipedia
Reklama / Advertisement

Jarosław Kaczyński otrzymał tytuł Heroda roku 2016. Taką decyzję podjęli internauci w głosowaniu na stronie stopaborcji.pl, którą kieruje Fundacja Pro – Prawo do życia. Wcześniejsze zgłoszenie kandydatury argumentowano tym, że prezes PiS doprowadził do projektu zaostrzenia prawa aborcyjnego autorstwa „Ordo Iuris”.

Jak możemy przeczytać na stronie fundacji, tytuł jest przyznawany osobie publicznej, która w danym roku najbardziej przyczyniła się swą działalnością do pogromu nienarodzonych.

Lider Prawa i Sprawiedliwości zajął pierwsze miejsce otrzymując 341 głosów. Na drugim miejscu znalazła się Natalia Przybysz, a podium zamknęła Barbara Nowacka.

Kaczyńskiego obwiniono o odrzucenie projektu ustawy „Ordo Iuris”, zaostrzającego przepisy aborcyjnej. Projekt był popierany przez fundację.

Przybysz to aktorka, która zabłysnęła wypowiedzią o tym, że dokonała aborcji, gdyż jej mieszkanie było za małe i nie było w nim miejsca dla dziecka. Przenosić się do większego nie miała ochoty.

Nowacka to z kolei członkini lewicowej organizacji „Inicjatywa Polska”. To ona prezentowała na początku jesieni w Sejmie projekt liberalizujący przepisy aborcyjne. Ten pomysł został odrzucony przez w pierwszym czytaniu.

W 2015 roku tytułem Heroda Roku „nagrodzona” została Hanna Gronkiewicz-Waltz. W argumentacji podawano, że nie przyczyniła się ona do ukrócenia procederu zabijania dzieci w warszawskich szpitalach, choć w przypadku prof. Chazana interweniowała wręcz błyskawicznie.

Natomiast w 2013 roku tytuł Heroda otrzymał Donald Tusk, który zasłużył się internautom tym, że wywierał naciski na posłów, aby ci zgodzili się na dalsze stosowanie w Polsce aborcji eugenicznej.

Patrząc na argumentację stosowaną przy prezentowaniu kandydatur można dojść do wniosku, że Jarosław Kaczyński w najbardziej namacalny i widoczny sposób podpadł głosującym na stronie stopaborcji.pl. To przypadek osoby, której działanie faktycznie mogło przyczynić się do ograniczenia liczby aborcji w Polsce, a to jest głównym celem fundacji.

Czytaj też: Kaczyński w odmętach szaleństwa. Zapowiada mniejszy wzrost gospodarczy, w celu wdrożenia własnej wizji Polski

Reklama / Advertisement