Siedział za atak dwiema kanapkami z bekonem na meczet. We wtorek znaleźli go martwego w celi

Kevin Crehan i meczet, który "zaatakował" kanapkami.
Reklama / Advertisement

35 letni Brytyjczyk skazany za „rasistowski atak” dwiema kanapkami z bekonem na meczet, został znaleziony martwy w więzieniu.

Kevin Crehan został skazany w lipcu br. na 12 miesięcy więzienia za atak na meczet w Bristolu. We wtorek 27 grudnia znaleziono go martwego w celi. Crehan był podobno członkiem rasistowskiego gangu i dopuścił się ataku na meczet za pomocą dwóch kanapek z bekonem w dniu 17 stycznia 2016 r. Razem ze wspólnikami założyli dwie kanapki na klamki drzwi meczetu a potem stali przed nim z transparentem „Nie dla meczetów”.

Zaatakowane drzwi do meczetu oraz narzędzia ataku - dwie kanapki z bekonem.
Zaatakowane drzwi do meczetu oraz narzędzia ataku – dwie kanapki z bekonem.

20 lipca Crehan został skazany przez sąd w Bristolu razem ze swoimi wspólnikami – Merkiem Bennetem (48 lat), który otrzymał wyrok 9 miesięcy więzienia, Alison Bennet (46 lat), która otrzymała wyrok 6 miesięcy i Angeliną Swales (31 lat), która została skazana na 4 miesiące odsiadki.

Śledztwo w sprawie śmierci już zostało wszczęte przez Policję i służbę więzienną. Brytyjskie media i portale mają już wyrobione zdanie na temat jego śmierci ponieważ jest tajemnicą poliszynela jest, że islamskie gangi od lat rządzą w brytyjskich więzieniach i ich zdaniem to one przyczyniły się do śmierci Crehana.

Pojawiły się także głosy, że śmierć Crehana była przypadkowa. Tommy Robinson, były szef skrajnie prawicowej English Defence League, zaprzeczył plotkom o zamordowaniu Crehana przez islamistów.

Wielu polityków i komentatorów podkreśla, że niezależnie od tego w jaki sposób zmarł Crehan to nigdy nie powinien znaleźć się w więzieniu za swój czyn.

Źródło: metro.co.uk

Reklama / Advertisement