Samolot z Warszawy do Larnaki zderzył się z ptakami! Zrzucił paliwo nad Mińskiem Maz. Wylądował awaryjnie na lotnisku Chopina

Reklama / Advertisement

Samolot linii Enter Air lecący z warszawskiego Lotniska Chopina do Larnaki na Cyprze prawdopodobnie po starcie miał kolizję z ptakiem i po 12.00 wylądował ponownie na warszawskim lotnisku – poinformował w piątek PAP rzecznik portu Przemysław Przybylski.

„Tuż po godzinie 10.00 samolot linii Enter Air wystartował z Lotniska Chopina do Larnaki. Na pokładzie miał jest 187 pasażerów i sześciu członków załogi. Wkrótce po starcie prawdopodobnie doszło do jakiejś kolizji z ptakiem. Ale pilot nie zgłosił sytuacji zagrożenia. Jednak dla pewności kapitan podjął decyzję o zawróceniu na lotnisko i wylądowaniu. Lądowanie ma nastąpić ok. godziny 12.20” – powiedział Przybylski. Lotnisko jest przygotowane na przyjcie samolotu.

Jak dodał, maszyna przez około 1,5 godziny krążyła nad Warszawą, aby wypalić paliwo w celu zmniejszenia masy startowej samolotu.

Samolot wylądował tuż po 12.20. Nikomu nic się nie stało. – Pasażerowie najprawdopodobniej zostaną przesadzeni do innego samolotu i jeszcze dziś wylecą do Larnaki – dodał Przybylski.

Enter Air jest polską czarterową linią lotniczą. Firma powstała w listopadzie 2009 roku. Linia we flocie ma 19 Boeingów.

PAP

Reklama / Advertisement