Niemcy spodziewają się pół miliona dodatkowych uchodźców. Sami dali im wizy

imigranci-niemcy_nczas
fot. al-jazeera
Reklama / Advertisement

W ramach łączenia rodzin do Niemiec może przyjechać nawet pół miliona uchodźców – podaje Die Welt. Wszystko przez wizy w ramach łączenia rodzin Oznacza to, że 500 tys. przybyłych od 2015 roku uchodźców, ściągnie statystycznie jednego członka rodziny na głowę.

Niemiecki MSZ poinformował, że w pierwszych trzech kwartałach wydano 70 tys. wiz w ramach łączenia rodzin. A z informacji Die Welt wynika, że  w latach 2014-2015 wydano ich w sumie 80 tys.

W maju Federalny Urząd Migracji i Uchodźców wyliczył, że statystyczny syryjski uchodźca sprowadzi 0,9 – 1,2 członka rodziny. „W ślad za ok. 500 tys. Syryjczyków, którzy przybyli (do Niemiec) od 2015 roku może w perspektywie średnioterminowej przyjechać drugie tyle członków ich rodzin” – pisze „Die Welt”.

Zobacz też:To ci „biedni uchodźcy”! Młodzi Syryjczycy podpalili bezdomnego Polaka w metrze w Berlinie

Wiceprzewodniczący Bundestagu Johannes Singhammer (CSU) ostrzegł, że niebawem w Niemczech będzie więcej ludzi, którzy przybyli w ramach łączenia rodzin, niż w ramach postępowania azylowego. Polityk uważa, że trzeba tworzyć „bezpieczne przystanie” w krajach, z których przybywają uchodźcy. W takich „chronionych przez Zachód i prowadzonych przez ONZ ośrodkach” można łączyć rodziny i czekać na poprawę sytuacji.

Czytaj:Syryjscy uchodźcy w Libanie. Nędza. Brak schronienia i pracy

Singhammer przyznaje, że realizacja takiej koncepcji nie będzie łatwa, ale podkreśla, iż alternatywą jest „przyjęcie dodatkowych setek tysięcy ludzi z innych kręgów kulturowych”. (PAP)

Reklama / Advertisement