Turcy ustalili sprawcę zamachu w Stambule. Aresztowania wśród byłych bojowników ISIS

źródło: youtube.pl
Reklama / Advertisement

Tureckie ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało w środę, że zna już tożsamość zamachowca ze Stambułu. Sprawca masakry w nocnym klubie przebywa na wolności, jednak zatrzymano w tej sprawie ponad innych 20 osób. Zdaniem władz są wśród nich byli bojownicy ISIS. Sprawcy od niedawna przebywali w Turcji.

Turecki MSZ podaje, że zna imię i nazwisko sprawcy masakry w klubie nocnym w Stambule. Nie ujawnia jednak personaliów terrorysty.

Według agencji Anatolia, w Izmirze (zachodnia Turcja) aresztowano 20 osób, a pięć z nich to bojownicy Państwa Islamskiego. Agencja Dogan donosi natomiast, że akcja policji wymierzona była  w trzy rodziny, które ok. 20 dni temu przybyły do Izmiru z Konyi, miasta w środkowej w Turcji. To tam według mediów przebywał terrorysta przed dokonaniem zamachu. Zdaniem tej agencji w sumie zatrzymanych zostało 27 osób, w tym kobiety i dzieci.

Zobacz też:Zamach w Stambule. Policja opublikowała selfie i film z domniemanym terrorystą [WIDEO]

W noc sylwestrową uzbrojony mężczyzna wtargnął do popularnego klubu nocnego Reina w europejskiej części Stambułu. Zastrzelił tam 39 osób, a blisko 70 ranił. (PAP)

 

Reklama / Advertisement