Zły duch Mariana Kowalskiego pastor Chojecki zaprezentował swoje poglądy internautom

Marian Kowalski fot Jan Bodakowski

Pastor Chojecki najbardziej znany jest tego w środowiskach prawicowych, że skutecznie zniszczył karierę polityczną Marina Kowalskiego (wolnościowca i kandydata Ruchu Narodowego w wyborach prezydenckich), który firmuje swoją obecnością w telewizji Chojeckiego antykatolickie ekscesy pastora.

W swoim wywiadzie dla portalu wmeritum.pl lubelski pastor Kościoła Nowego Przymierza stwierdził, że swoją internetową telewizje stworzył by szerzyć herezje (jak sam to określa „ żeby móc dotrzeć do Polaków z przekazem łączącym biblijne chrześcijaństwo z patriotyzmem”).

W swoją religijną działalność Chojecki wciągnął Mariana Kowalskiego, wykorzystując kłopoty zdrowotne (uniemożliwiające prace w zawodzie) i osamotnię polityczne popularnego wolnościowca. Kowalski miał przyciągnąć widownie dla budowanego od 10 lat medialnego projektu.

Dziś heretycka telewizja internetowa odniosła sukces, nadaje kilka programów dziennie, korzystając z pracy kilku osób i interaktywności (internetowego kontaktu non stop z widzami). Skuteczność internetowej telewizji pokazało to jak w kilkanaście dni zebrano od widzów 42.000 zł dla Kowalskiego. Oraz to, że obecnie telewizja Chojeckiego dostaje miesięcznie 30.000 zł od swoich widzów a Kowalski dodatkowo tyle co poseł (posłowie zarabiają 12.000 plus drugie tyle na biuro). Za uzyskane środki Chojecki zakupił „nowe kamery, komputery, miksery i inne szmery-bajery”, będzie miał dwa studia, i codzienny program „12:45 do 18:15 na żywo”. Niektórzy pracownicy telewizji pracują jako wolontariusze a Chojeckiego utrzymuje jego wspólnota religijna.

Ideowo Chojeckiemu najbliżej jest do amerykańskiej „TEA Party”. Chojecki odpowiadając na pytania w wywiadzie stwierdził, że PiS jako jedyny jest zdolny zablokować lewactwo promowane przez PO i PSL. Lubelski pastor bardzo źle ocenia pomysły gospodarcze PiS, ale bardzo dobrze sojusz PiS za sojusz militarny z USA, który chroni Polskę przed agresją rosyjskiego imperializmu. Chojecki nie ukrywa też, że wraz z Kowalskim widzi potrzebę powstania partii wolnościowej, republikańskiej, niezwiązanej z agenturą rosyjsko-chińską, „partii o charakterze republikańskim z silnym nastawieniem wolnościowym” współpracującej z PiS.

Politycznie projekty pastora wyglądają pozornie ciekawie. Niestety mają jedną podstawową wadę, chcą budować konserwatywną siłę w oparciu o protestancką nienawiść do katolicyzmu, w Polsce kraju katolickim od 1050 lat, w którym katolicyzm i tożsamość stanowią jedno. Pomysł budowy ruchu konserwatywnego w opozycji do kulturowej i cywilizacyjnej tożsamości jest nieporozumieniem. Konserwatywny antykatolicki ruch można budować jedynie w kraju antykatolickim o protestanckiej tożsamości a nie w zakorzenionej w katolicyzmie Polsce.

Jan Bodakowski

O Marianie Kowalskim pisaliśmy w
Marian Kowalski uniewinniony. Gdy był ochroniarzem nikogo nie pobił. Kolejna przykład nękania patriotów za czasów PO

Reklama / Advertisement

29 KOMENTARZE

 1. Hetetyckich bredni Chojeckiego nie trawię! Panie Marianie, niech pan zmieni środowisko na bliższe Grzegorzowi Braunowi! Czołem Wielkiej Polsce!

 2. a co dal polsce kosciol katolicki? Doi biednych polakow z kasy nie placac podatkow (kto zaplaci za swiatowe dni mlodzierzy? mial kosciol placa smorzady) zlodzieje pedofile i pedaly a przedewszystkim klamcy i propagatorzy kultury multi kulti

  • co ty pitolisz? jakie dojenie? To prywatna sprawa kto na co daje swoje własne pieniądze! Nie chcesz nie dawaj, ale wara ci od tego komu dają inni!

  • Jesteś przykładem osoby o niskim IQ, nie interesującego się historią Polski i KK. Dlatego jesteś bardzo łatwy do zmanipulowania przez środowiska lewicowe i antyklerykalne.

   • kto jest zmanipulowany to jest zmanipulowany… poczytaj o konkordacie i o tym ile państwowej kasy (czytaj pieniędzy podatników) idzie na kościół rok w rok…

 3. Ewangelicy to nie są żadni chrześcijanie tylko paskudni sekciarze ze zboru (zbioru?) zbrodniarza, opoja i samobójcy Marcina Lutra. Socjalizm, komunizm, soc-liberalizm to różne twarze filozofii niemieckiego idealizmu powstałego na błędnych „dogmatach” Lutra. A co niby taki Luter miał w latrynie wymyślić jak nie jakieś g…..
  Dla niedoinformowanych wyjaśniam, że ten gostek miał chroniczną sraczkę i praktycznie całe swoje za…… życie spędził w latrynie.

  • Komuna w protestantyzmie to nie tylko filozoficzne rozważania. Ale wprowadzana w życie praktyka. W modelowo protestanckim kraju jak Szwecja wprowadzono jakby nie patrzeć czysto komunistyczne działania praktyczne polegające na konfiskacie majątków szlacheckich i magnackich (XVII w.). Dalej niejako eksportowano bandytyzm wysyłając armię na inne kraje, rabunek wtedy prowadzony był doskonale zaplanowany zorganizowany i odbywał się na masową skalę, co znacznie odróżniało go od tradycyjnego chaotycznego zdobywania łupów wojennych. Wszelkie zgrupowania protestanckie np. w polskich miastach były jawnie zdradzieckie względem kraju. I na dodatek tworzyły kasty biurokratyczne i niejako gangi „biznesowe” dramatycznie żerujące finansach miejskich/publicznych i na biedniejszych katolikach. A ponadto z kręgów protestanckich wywodziły się wszelkie przepisy biurokratyczne ograniczające i pętające wolność gospodarczą.

   • O ile mi wiadomo, to kosciol protestancki w Szwecji nie uznaje W 100% Biblii. Prosze nie wrzucac wszystkiego do jednego wora.

  • PanieMarku,Luter był katolokiem ,doktorem teologii,który sprzeciwił sie budowaniu bazyliki za pieniądze z kupowania przez ludzi odpustów.
   Jest to kłamstwo,bo zbawienie jest za darmo,Pan Jezus zapłacił juz cene na krzyzu.
   Luter miał racje.

   • To jest smutne kiedy za tematy takie jak inkwizycja, krucjaty i reformacje biorą się ludzie niezbyt inteligentni. Nie wiesz na czy polegała reformacja to się nie odzywaj.

  • Ale pojechałeś z tym Lutrem. Pewnie się ucieszył, że tyle lat po śmierci taki hejt na niego wciąż leci od biednych katolików z wielodzietnych rodzin. Bo składa się tak, że postęp cywilizacji w głównej mierze zawdzięczamy protestantom (ich odmiennej mentalności społeczno-gospodarczej). A twój post pokazuje, że katolicy mają kompleksy…

 4. Boli dupa ze te pieniadze pochodza od ludzi ktorzy sami robia wplaty I jesli biblijne chrzescijanstwo I patriotyzm to herezja to brawo inteligenci

 5. Telewizja Idź Pod Prąd rośnie w siłę ! Oby więcej komputerów, mikserów i szmerów bajerów 🙂 Kowalski i Chojecki górą ! CWP !

   • Herezje głosi lokator Watykanu. A przeglądać na oczy to raczej zaczynają katoliccy księża i wracają do nauki Pisma Świętego!

 6. Chojecki i Kowalski mówią prawdę, która wielu się nie podoba. Zachęcam, żeby przed potępieniem tego środowiska posłuchać choć kilku programów…

 7. Pycha idzie przed upadkiem. Wg mnie Pastor Chojecki grzeszy pychą. Wypowiada się wielokrotnie w sprawach o których pojęcia nie ma ziejąc jadem, obrażając ludzi których nie rozumie. Sukces marketingowy jego „Hejt TV” świadczy tylko o istnieniu sporej niszy – zapotrzebowania na opluwanie wyimaginowanych wrogów. Dzięki temu że jak małe dziecko uwielbia przekręcać imiona i nazwiska i np Franciszka systematycznie nazywa francą, sam doczekał się że niektórzy i w jego nazwisku literkę zmieniają.

  • „Wszystkie religie prowadzą do Boga”, „Nawiązywanie osobistych relacji z Jezusem jest niebezpieczne i szkodliwe”, oraz najwyższe watykańskie odznaczenie dla Lilianne Ploumen, osoby mającej na rękach krew niewinnie pomordowanych dzieci to tylko niektóre „kwiatki” zwodziciela Franciszka… Czy mówienie Prawdy i wykazywanie zwodzenia watykańskiego uzurpatora jest dla Ciebie pychą??? Otwórz swoje serce dla Jezusa Chrystusa, a może wtedy Bóg otworzy Twoje oczy!

 8. Do Jan Bodakowski
  1. Bardzo prosze o uscislenie na czym polega „herezja telewizji Chojeckiego ?
  2. Przedstawic historie powstania kosciola katolickiego, 1szy papiez itd..

 9. Ludzie! Czy Wy na prawdę nie możecie chwilę pomyśleć, położyć się i zastanowić nad tym wszystkim, na świecie jest może ze 400 religii, każdy wierzący jest przekonany, że jego religia to jest ta właściwa, a co będzie jak po śmierci lub innym momencie dowiedzą się, że źle wybrali, ktoś im powie np ” sorka ale to mormoni mieli racje”. Myślicie, że tak to wszystko działa i dlatego jesteśmy na tym świecie aby drzeć się kto ma rację a kto jej nie ma. Moim zdaniem trzeba kierować się w życiu dobrem i tyle, bez wnikania w szczegóły. Ktoś pewnie zapyta a jak różne kościoły mają różne pojęcia dobra, Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe to podstawa rozróżnienia co dobre a co złe. Można próbować przekonać kogoś do swojej „wiary” ale tylko i wyłącznie z chęci czynienia drugiej osobie dobra. Nic na siłę nic lżeniem i bez sprawianie innej osobie bólu. Należy bronić tych co sami nie mogą i działać kierując się dobrem i tyle. Jeżeli chodzi o genezę powstania człowieka itp. to żaden człowiek się nie dowie całej prawdy o wszechświecie bo mamy za małe łebki. Nie da się opisać większego zbioru na mniejszym (w tym przypadku wszechświata w naszym mózgu). Jeżeli wszystkie te osoby politycy, duchowni itd. kierowali by się np dobrem Polski to by wspólnie znaleźli najpierw pojedyncze cele, które chcą osiągnąć i w których się zgadzają i starali się je w pierwszej chwili spełnić, a nie szukać różnic. Przecież jak wszyscy kierują się ogólnym pojęciem dobra Polski i bliźniego nie mogą różnić się w szczegółach we wszystkim.

  • +Zatroskany: „400 religii, każdy wierzący jest przekonany, że jego religia to jest ta właściwa” – To czy Chrześcijaństwo jest słuszne czy nie nie ma związku z tym ile istniało religii. Mogła nie istnieć żadna religia i Chrześcijaństwo jest niesłuszne, a mogło istnieć 10000 religii i Chrześcijaństwo może być słuszne. Patrzysz się na historię i argumenty, a nie ile istniało religii.

 10. Jaka,to roznica ile religii Ludzie musza w cos wierzyc,bo chca wsparcia sily wyzszej.Tylko jakiej-wiec sobie powymyslali roznych bozkow.Szkoda tylko,ze rozni cwaniacy wykorzystuja to dla siebie.Ogolnie Religie ida wzespol z polityka.Te dwie opcje wspieraja sie nawzajem.
  W zupelnosci podzielam poglad ZATROSKANEGO Pana.

 11. JESTEM PROTESTANTEM I NIE PODOBA MI SIĘ TO CO ROBI CHOJECKI !! NIE WRZUCAJCIE WSZYSTKICH PROTESTANTÓW DO JEDNEGO WORKA, TAK JAK WIELU KSIĘŻY NIE MÓWI JEDNYM GŁOSEM NA WIELE TEMATÓW… dla mnie kościół gdzie jest guru jest sektą, tylko Jezus może być Głową Kościoła który ma racje i którego należy słuchać, gdzie jest nienawiść i pogarda tam nie ma chrześcijaństwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here