Najwyższy Czas! Numer 06/2017. W kioskach od poniedziałku

Reklama / Advertisement

„Najwyższy Czas!” to największy magazyn w Europie, który bieżące wydarzenia komentuje z perspektywy konserwatywnej (społecznie) i liberalnej (ekonomiczne). To także najstarszy tygodnik na polskim rynku, nie licząc tych, które wcześniej zaliczyły bliższą bądź mniej pogłębioną współpracę z komuną. Przez 26 lat swojego istnienia twardo staliśmy po stronie wolności. Również teraz nie kłaniamy się politycznej poprawności. Możemy sobie na to pozwolić, bo nie korzystamy z pieniędzy publicznych kolportowanych pod przykrywką reklam spółek skarbu państwa czy też innych dotacji.

Najnowszy numer (05/2017) „Najwyższego Czasu!” w kioskach jest dostępny od poniedziałku 16.01.2017. Wersję elektroniczną można nabyć jako e-wydanie PDF (TUTAJ) oraz w sklepie Google Play (telefony i tablety z systemem Android – TUTAJ), a także w AppStore (urządzenia Apple np. iPhone, iPad – TUTAJ). Polecamy w nim szczególnie:

Gdzie jest nasza szansa?: – W demokracji obowiązuje zasada: nieważne co mówią, byle z nazwiskiem. Ponieważ cały czas mówiono o PiS-ie i opozycji parlamentarnej, to na tych wszystkich idiotyzmach wygrał PiS, poza tym Platforma i Nowoczesna. Cały czas te ugrupowania były widoczne w mediach. Smutna prawda jest taka, że my i Kukiz’15 na tym straciliśmy – Janusz Korwin-Mikke o sytuacji ruchów wolnościowych.

Polowanie na stołki: Aby zrozumieć skalę konfitur, którymi dysponuje państwo, trzeba przyjrzeć się liczbom: to 3,5 mln posad. Oczywiście są tutaj lekarze, strażacy, policjanci, a także zawody techniczne wymagające realnych kompetencji, ale przy takiej skali jest kilkaset tysięcy fikcyjnych posad urzędniczych. Do tego w firmach kontrolowanych przez państwo jest kolejne kilkadziesiąt tysięcy. Dlatego dziś słychać niemal autentyczny kwik ludzi odciąganych od koryta władzy.

Wielki likwidator: Donald Trump rozpoczął naprawę kraju. I oznacza to zupełnie coś innego niż zwykle – nie biurokratyczną twórczość, ale eliminację. Nowy prezydent planuje zlikwidować regulacje, obniżyć podatki i skurczyć administrację. To tak na sam początek. Wielki likwidator nadchodzi. W swojej mowie podczas inauguracji wyjaśniał, że nie chodzi o przekazanie władzy od jednej administracji do drugiej, ale bezpośrednio do ludzi – tak, aby to oni poczuli, że kraj do nich należy.

okladka-nczas-06-2017-wolnosc24

CAŁY SPIS TREŚCI:

KRAJ

● Gdzie jest nasza szansa? – z Januszem Korwin-Mikkem rozmawia Rafał Pazio
● W niewoli rządu – z posłem Markiem Jakubiakiem z Klubu Poselskiego Kukiz’15 rozmawia Rafał Pazio.
● Odgrzewane kotlety – Stanisław Michalkiewicz
● Polowanie na stołki – Jan Piński
● Renesans szkodliwych idei – Krzysztof M. Mazur
● Szafa Stonogi – Leszek Szymowski
● Unia nie zostanie superpaństwem – z Tomaszem Słupnikiem rozmawia Tomasz Cukiernik
● Jakie są w końcu skutki inflacji? – Independent Trader
● Oderwani od koryta – Leszek Szymowski

ŚWIAT

● USA: Wielki Likwidator – Natalia Dueholm
● Rosja: Co dalej z klasą średnią? – Antoni Mak
● Francja: Prawybory lewicy – Bogdan Dobosz
● Rosja-Turcja: Współpraca trwa – Marek A. Koprowski
● Europa: „Wolność dla Europy” – Tomasz Mysłek
● Azja: Ekologiczna tragedia Chin – Wojciech Tomaszewski
● Czy wiesz, czemu nie wiesz? – Joanna Lampka

PUBLICYSTYKA

● Ile Trumpa w Waszyngtonie? – Natalia Dueholm
● Lepsza nam kula, niźli takie życie – Marek Skalski
● Powstanie nad Seretem – Marek A. Koprowski
● By żądz moc móc wzmóc – Olgierd Domino
● Żebrowski podpadł rusofilom – Jan Bodakowski
● Jagiellońska tolerancja – Jakub Wozinski
● Dzwoń, dzwoneczku – Marian Miszalski

Reklama / Advertisement