To służby specjalne Obamy zmusiły Benedykta XVI do abdykacji? „Lewicowo-liberalny przewrót w Watykanie”. Amerykańscy tradycjonaliści domagają się od Trumpa wyjaśnienia sprawy

źródło: wikipedia

Grupa amerykańskich, katolickich tradycjonalistów skierowała list do Donalda Trumpa, z prośbą o zbadanie czy Departament Stanu i amerykańskie tajne służby brały udział w zmuszeniu Benedykta XVI do abdykacji – podaje „Rzeczpospolita”.

Podpisali się pod nim między innymi m.in. tradycjonalistyczny publicysta Chriss Ferrara, redaktor naczelny magazynu „The Remnant „ Michael J. Matt i ppłk armii USA David L. Sonnier. Autorzy powołują się w nim na maile wykradzione w 2012 roku z serwera Johna Podesty, szefa kampanii wyborczej Hillary Clinton, które opublikował WikiLeaks.  Clinton była wtedy sekretarzem stanu. Podesta i inni jej współpracownicy dyskutowali na temat sprowokowania „katolickiej wiosny”. Chodziło o przeprowadzenie w kościele radykalnych zmian, które sprawiłyby że kościół w sprawach społecznych przyjmie narracje lewicowo-liberalną.

Rok później niespodziewanie ustąpił konserwatywny Benedykt XVI, a jego miejsce zajął liberalny Franciszek. Ustępujący papież miał zrezygnować z powodów zdrowotnych. Tymczasem minęły prawie cztery lata, a o kłopotach zdrowotnych będącego w podeszłym wieku Josephie Ratzingera nic nie słychać. Co ciekawe Edward Snowden, były agent NSA (amerykańskiej agencji wywiadu elektronicznego) ujawnił, że komórka ta inwigilowała Watykan w latach 2012-2013.

Służby specjalne mogły wymusić na Benedykcie XVI abdykację za sprawą Banku Watykańskiego. Na kilka dni przed jego rezygnacją, operacje finansowe zostały zablokowane pod zarzutem prania brudnych pieniędzy. Po opuszczeniu przez Ratzingera Stolicy Apostolskiej, zniesiono szlaban. Jak pisze „Rzeczpospolita, włoski dziennikarz Maurizio Blondet zakłada, że miało to być narzędzie szantażu, po którym ówczesny papież został zmuszony do odrzucenia pełnienia funkcji.

Zobacz: Papież karci plotkarzy. Obmawianie to grzech niszczący wspólnotę

Autorzy listu otwartego pytają, czy służby miały związki z tzw. mafią kardynała Danneelsa, byłego prymasa Belgii. Duchowny dał się poznać jako liberał, który w bardzo tolerancyjny sposób odnosił się do księży homoseksualistów i pedofilów. Co ciekawe, jak podaje autor artykułu, „jego ulubionym projektem było Centrum Dojrzałych Powołań Kapłańskich w Antwerpii, które z czasem zamieniło się w dosyć otwarcie działający klub gejowski.” A siedem lat temu policja znalazła u Dannelssa akta sprawy przeciwko pedofilowi i mordercy Marcowi Dutroux’owi, który bronił się, że tylko dostarczał dzieci na „imprezy” belgijskich i europejskich elit. Autor wskazuje, że „konspirolodzy” mieli znaleźć w meilach Podesty frazy pedofilskiego przekazu kodowego, które miały wskazywać, że uczęszczał na podobne spotkania.

Danneels miał przyznać, że będąc w opozycji Benedykta XVI stworzył strukturę podobną do tych jakie funkcjonują w mafii. Po jego stronie miał działać obecny papież Franciszek – Jorge Mario Bergoglio.

Źródło: rp.pl

24 KOMENTARZE

 1. A więc sugerujecie, że Konklawe było również pod dyktando Obamy i służ specjalnych USA? Ja wiem, że prawica to idioci, ale żeby tak bardzo zidiocieć?

  • Odezwał się mądry lewicowiec. Lewica doprowadzi nie dlugo do tego że rdzenny europejczyk nie będzie miał nic do powiedzenia w swoim domu i w swojej ojczyźnie. Mam nadzieję że ludzie się opamiętają i raz na zawsze usuną was ze sceny politycznej i nie tylko

 2. wymieniono papieży a Watykan i kościół ma się nadal bardzo dobrze ,sam papież od dawna niewiele może ,stąd nie ma żadnej potrzeby wpływania na obsadę tego stanowiska

 3. Maurice Green – miejsce lewaka jest w beczce z gnojówką.
  Na szczęście lewica to idioci którzy sprowadzili isslamistów do UE – jestem gotowy zmienić wyznanie, by tylko móc zobaczyć jak lewaki będą ścinane za nie wiarę w Allaha.
  To będzie piękny widok do tego jeszcze loty homisiów wyrzucanych z wysokich budynków.
  Tak – jestem za prawem Szariatu!

 4. Lewacka bezpieka musiała mieć jakieś kompromitujące haki na Benedykta XVI, bo w przeciwnym razie ten nie utrzymywałby cały czas, że powodem jego abdykacji były wyłącznie „przyczyny zdrowotne”, także te wstrzymanie mu funduszy przez Bank Watykański należy włożyć między bajki, tym bardziej, że dopiero ten papież miał odwagę wziąć się za tą banksterską mafię, którą w Watykanie się dotychczas tolerowało.

  Zwróćcie przy okazji uwagę, że podobna rzecz z bezpieczniackimi hakami dotyczy również samego JKMa, który tańczy dokładnie tak, jak mu w danej chwili reżim z Wiejskiej i z Belwederu zagra. Wystarczy tylko na jego przykładzie cofnąć się zaledwie do 2014 roku, kiedy to wybuchła afera taśmowa i ten zamiast stać na straży „Wolności, Własności i Sprawiedliwości”, to momentalnie zaczął usprawiedliwiać rząd Partii Obłudy, wchodząc haniebnie w PSLowskie buty, zaś powszechnie już skompromitowanemu Herr Tuskowi doradzał bynajmniej nie, aby sam podał się do dymisji, czy chociaż wyciągnął względem ciemnych bohaterów z tego megaskandalu jakiekolwiek konsekwencje, lecz wprost przeciwnie doradzał jedynie mu, aby udał się spokojnie na przynajmniej jednomiesięczny wypoczynek i kiedy już powróci, to sprawa przycichnie i będzie mógł ją zamieść po dywan. Podobna rzecz miała miejsce tym razem z Bredzisławem KomoRuskim, o którego przesłuchaniu przed sądem przez Sumlińskiego sam Mikke milczał usłużnie jak zaklęty, zakładając nawet na swoim blogu w tej sprawie pełną autocenzurę, w czym ponownie przysłużył się reżimowcom dokładnie wg wytycznych jego całej propagandowej mediokracji. Natomiast już pod rządami Kłamczyńskiego ten jedynie słuszny „Miszczu” POPiSał się wprost antyWolnoRynkową postawą stając w jednym szeregu ze skorumpowanymi Kaczystami i POmyleńcami/Swetrowcami, biorąc stronę korupcjogennych korporacjonistów i piał z zachwytu nad ich wyjątkową antypolską umową CETA/TTIP, czym jednoznacznie dowiódł ponad wszelką wątpliwość, że jest takim samym „KoLiberałem” jedynie z nazwy, co POrypańcy „liberałami gospodarczymi”, zaś sam Kaczoland „patriotami”.

  • Bardzo dużo emocjonujących neologizmów, jest tylko jeden szkopuł: p. JKM jako „narzędzie” bezpieki- to bardzo mało efektywne narzędzie. Do zaganiania owiec nie używa się dronów tylko psów pasterskich z kilku prostych powodów, są bardziej efektywne, tańsze, łatwo dostępne.
   POZdraWIAm

 5. @Minarchista dobrze widzieć że nie sam jeden mam dobrą pamięć . W Australii już od bardzo wielu lat owce zaganiają pasterze ” na śmigłowcach , zakład że teraz używają też dronów . Sztuka polega na tym żeby ,, zagospodarować ” każdą opcję – ,, dla każdego coś miłego ” tylko wtedy wszystko pozostanie pod kontrolą . CETA nie zapomnę . Nie uwierzę też w tak nieznaczny brak 0,1 % do progu wyborczego , to wszystko ustawka ” , a nas jak owce zwodzą bajkami . Podobnie Papiestwo jest od Soboru też pod kontrolą , jak któryś Papież zaczyna ,,fikać ” to kończy jak JP I , lub delikatnie Benedykt XVI , i nie CIA , jest kontrolerem ” tego bałaganu .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here