Morawiecki wysyła na przedsiębiorców skarbówkę z psami. To kiedy obozy pracy i konfiskaty majątku? Ale rządowy pupilek ma coraz większe kłopoty

Mateusz Morawiecki fot. Twitter.com

Od pierwszego marca kontrolerzy skarbowi będą mieli nowe uprawniania. Urzędnicy będą mogli bez uprzedzenia wchodzić do firm z psami tropiącymi, otrzymają prawo do wglądu w pełną dokumentację, nawet tę objęta tajemnicą. 

Urzędnicy Krajowej Administracji Skarbowej będą mogli bez uprzedniego zawiadomienia rozpocząć procedury kontroli. W niektórych przypadkach będą mogli przeprowadzić ją po okazaniu jedynie legitymacji. Będą też mogli przeglądać dokumentację tę aktualną, z bieżącego okresu jak i tę wcześniejszą. Przedsiębiorca będzie miał 14 dni od rozpoczęcia kontroli na wyrównanie podatków. Zniesiono terytorialność, ci sami kontrolerzy będą mogli wchodzić do firm w różnych częściach kraju.

Urzędnicy będą mogli chodzić po zakładach bez legitymacji i specjalnych przepustek. Stosować się mają tylko zasady BHP. Do dyspozycji będą mogli mieć sprzęt specjalistyczny i psy tropiące.Te ostatnie to nie jedyny z odjechanych fiskalnych pomysłów wicepremiera i ministra finansów Mateusza Morawieckiego. Jak pisaliśmy, minister chce też wysyłać skarbówkę do mieszkań ludzi rozpoczynających działalność gospodarczą.

Zobacz: Zakładasz jednoosobową działalność? Skarbówka odwiedzi cię w domu. A Morawiecki ma jeszcze bardziej odjechany pomysł

Zmienia też na wyjątkowo niekorzystne zasady interpretacji podatkowych dla przedsiębiorców:

Zobacz: Morawiecki wymusza haracze na przedsiębiorcach! Każe im płacić 20 tys. złotych za interpretacje podatkowe, które wcześniej kosztowały 40 zł. I unieważnia poprzednie [VIDEO]

Zamiast stwarzania warunków dla przedsiębiorców, Morawiecki wprowadza w Polsce brutalny fiskalizm. Efekt jest taki, że warunki do prowadzenia działalności gospodarczej mamy o niebo gorsze, niż w innych krajach.

Zobacz: Tak fiskus i ZUS zarzynają polskie firmy. Przedsiębiorca w Wielkiej Brytanii oddaje państwu ponad pięć razy mniej! Tygodniowe ubezpieczenie tańsze niż bilet na autobus [INFOGRAFIKA]

Najzabawniejsze jest jednak to, że wprowadzając metody jakich nie było nawet w PRL Morawiecki zaprasza z powrotem do Polski emigrantów, którzy wyjechali za chlebem m.in. do Wielkiej Brytanii. Na ich brutalnie szczere odpowiedzi nie musiał zresztą długo czekać.

Zobacz: Polski Londyn miażdży Morawieckiego i jego propozycję powrotu do kraju. „Do jakiego lekarza on chodzi?”

Miejmy jednak nadzieję, że to koniec kariery wicepremiera i ministra finansów. Sypie mu się właśnie nawet jego własny resort. Dziś doszło w nim do masowej dymisji ludzi odpowiedzialnych za ściąganie podatków, a niezadowolenie z „rozwojowego” programu Morawieckiego wyraziła nawet premier Beata Szydło.

Czytaj: Czarne chmury nad Morawieckim? Poważne wpadki. Przeciwnicy wicepremiera poczuli krew. Czy Kaczyński zdejmie parasol ochronny?

Źródło: money.pl

35 KOMENTARZE

 1. W Urzędach Skarbowych Warszawa Śródmieście oraz Piaseczno kontrola nowego przedsiębiorcy jest obowiązkowa. Bez kontroli nie zostanie on wpisany do rejestru VAT-owców i nie może wystawiać faktur.
  Jeśli ma siedzibę w domu, to musi iść do urzędu z aktem notarialnym i z żoną, która na piśmie wyrazi zgodę na prowadzenie działalności.
  Słowem dobra zmiana w pełni, zaraz tu zaczną się zjeżdżać inwestorzy z całego świata.

   • Olek a ty prowadzisz działalność gospodarczą ? nie ? to nie pisz na temat o którym nie masz bladego pojęcia .Nie zachowuj się jak deb il .

  • Czechy i inne kraje czekają na podatki polskich przedsiebiorców, a Morawiecki niech sie sam …..
   Błazen zarobil 30 mln w postkomunistycznym rezimie i mowi ze go zwalcza, zenada, historyk wziął sie za ekonomię

 2. PiS ma swojego określonego wroga, wróg ten jest winny wszystkich nieszczęść, tym wrogiem są przedsiębiorcy. PiS niszczy Polskich przedsiębiorców z pełną brutalnością, dławią każdy przejaw aktywności. Kaczyński szaleniec oskarża ich, że nie chcą inwestować, chodź przecież stworzył im raj inwestycyjny, facet żyje w alternatywnej rzeczywistości.

 3. Zniesiono terytorialność, ci sami kontrolerzy będą mogli wchodzić do firm w różnych częściach kraju.
  Polacwo mentalnie miało miało niedaleko do Gestapo.

 4. Jak dobrze że tu nie mam firmy!!!!! 😀 A już się kiedyś prawię ugiąłem i niewiele brakowało abym dał się gwałcić tym szmatom. Dobra rada na naprawdę DOBRĄ ZMIANĘ:

  Przenoście firmy do innych państw, niech się to wszystko rozpier**** na kawałki.

  Jak chcecie cokolwiek zmienić jak cały czas posłusznie utrzymujecie tą mafię? Przedsiębiorcy Polscy mali i średni powinni się zjednoczyć i po prostu z dnia na dzień przestać płacić ZUS, lub przenosić firmy do innych państw, a chętnych na przyjęcie nowego biznesu jest wiele, form prawnych chroniących majątki przed chciwymi łapami fiskusa jest jeszcze więcej. Nie bądźcie bierni, co chcecie zostawić swoim potomkom? Jak MY nie rozwalimy tego złodziejskiego systemu to ten obowiązek spadnie na nasze dzieci. Nie liczcie na to że system się sam rozwali bo to tego nigdy nie dojdzie, tak długo jak będziecie dawali się dymać, tak długą będą was dymać, to proste. Samo się jeszcze nic dobrego na tym świecie nie zrobiło.

  Pozdrawiam odważnych przedsiębiorców i ryzykantów.

 5. Proszę o odpowiedz po co te psy tropiące, bo nie rozumiem intencji wprowadzenia przepisu? Co mają znaleźć błędy w księgowaniu na nośnikach pamięci ????

 6. Rejestracja spółki z o.o. to udręka. Przekazałem komplet dokumentów, przedstawiłem umowę najmu lokalu a US wysyła do mnie pracownika żeby sprawdził czy firma działa. Jak może działać jak nie ma NIPu, oczywiście powinienem siedzieć przez tydzień w domu i czekać aż przyjdzie kontroler bo jie mam nic innego do roboty. Ponadto kierowjiczkacw US powiedziała, że czeka tylko ahy ktoś wreszcie to opisał w mediach bo mają już dość narzekajia ludzi na prepisy które zaiast ułatwiać, nawarstwiaja tylko problemy. Dobra zmiana doprowadzi do upadku wieku firm. Jestem podwykonawca budowlanym i robiąc u generalnego wykonawcy mam płacone netto. Materiały MUSZĘ kupować w kwocie brutto więc o zwrot VATu mogę wystąpić pod koniec miesiąca a US zwróci mi to dopiero po minium 3 miesiącach!!!!!!!!! Oczywiście jeśli nie będę miał kontroli, bo kontrola spowoduje przedłużenie procedury. Morawiecki wymyślił sobie nie zwracanie VATu aby poprawić statystyki w budżecie. To jawne okradanie małych przedsiębiorców. W PiSdu z nimi wszystkimi!!!!!!

  • W tej chwili budowlańcy wolą sprowadzić towar z zagranicy, niż kupować w hurtowni, bo jak się okaże, że za niski VAT zapłacili to zaraz się do nich przyssają

 7. Dyzma. Krawiecki to jeden z większych krętaczy dojnej zmiany. Sypie sie wszytko dlatego działaj tak szybo aby sfałszować wybory bo wiedza ze nadchodzi czas zapłaty.

 8. Najlepiej byłoby skrzyknąć przedsiębiorców i zawiesić działalność na np 2 miesiące, ale nie wiem czy to w ogóle możliwe. Taka solidarność to byłaby kara. Postulat: rząd się rozwiązuje, PiS się rozwiązuje, a ludzie z obecnego układu już nigdy nie mogą brać czynnego udziału w polityce :D. To byłoby coś.
  Polska bankrut natychmiastowy po takiej akcji. Politycy, którzy tak postępują jak pan m. powinni zostać osądzeni za zdradę. Przecież on bierze wypłatę z mojej kasy. Ja jestem jego pracodawcą…
  Niestety w PL na wybory chodzi 50% ludzi, a ci u władzy są wybrani przez emerytów i rencistów. Ci z kolei są wrogo, dosłownie wrogo (wystarczy porozmawiać ze starszymi ludźmi, którzy chodzą do kościoła) nastawieni do każdego kto ma inne zdanie niestety i tacy ludzi, pełni nienawiści i złości decydują o tym jak żyje się w naszym kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here