Bruksela nie chce ambasadora USA wyznaczonego przez Donalda Trumpa. Panika w Parlamencie Europejskim rośnie

Gianni Pitella, źródło: Twitter

Liderzy trzech największych partii w Parlamencie Europejskich nie chcą dopuścić, do tego żeby ambasadorem USA przy Unii był Ted Malloch. Manfred Weber Szef Europejskiej Partii Ludowej i Guy Verhofstadt przewodniczący liberalnej grupy ALDE  zwrócili się do Donalda Tuska przewodniczącego Rady Europejskiej,  żeby odrzucił kandydaturę Mallocha. List w tej samej sprawie wysłał też Gianni Pitella, szef socjalistów.

Weber i Verhofstadt wysłali list z wnioskiem o odrzucenie kandydatury Mallocha na ambasadora USA przy UE, do Donalda Tuska i szefowej europejskiej dyplomacji Federici Mogherini. To samo zrobił Pitella, który przekonuje, że „Malloch to zły wybór”. Jego zdaniem, ten człowiek może przyczynić się do wzrostu populizmu i eurosceptycyzmu.

Malloch podpadł brukselskim urzędnikom, kiedy podczas wywiadu dla BBC prognozował, że strefa euro szybko upadnie, a sama Unia ulegnie wielkim przekształceniom, pochwalił też Wielką Brytanie za Brexit i doradził, żeby Londyn w pełni zrzucił kajdany Wspólnoty.

Poza tym według Webera i Verhofstadta Malloch miał powiedzieć, że  „USA ujarzmią Unię Europejską jak niegdyś Związek Sowiecki” – czytamy na wpolityce.pl.

„Jego wypowiedzi świadczą o oburzającej wrogości wobec wartości, które określają Unię Europejską. Może to negatywnie wpłynąć na relacje transatlantyckie” – napisali w liście.

Ostatnie wypowiedzi czołowych europejskich polityków utwierdzają w przekonaniu, że Bruksela pogrążona jest w wielkim chaosie po zmianie warty 20 stycznia w Waszyngtonie. Wcześniej Donald Trump został zidentyfikowany przez Donalda Tuska i Guya Verhofstadta jako jedno z największych zagrożeń dla Europy.

Zobacz: Chiny, Rosja, terroryzm, Trump. Dla Tuska to to samo. Wszyscy stanowią zagrożenie dla Europy

Źródło: wpolityce.pl

 

 

 

 

6 KOMENTARZE

  1. „USA ujarzmią Unię Europejską jak niegdyś Związek Sowiecki” – DOKŁADNIE TAK !!!

    I musimy Trumpowi w tym pomóc !!! Rozwalić to śmierdzące truchło ZeSRE OD ŚRODKA !!!

    A potem rozliczyć tych przestępców i gangsterów rządzących ZeSRE, wsadzić ich do więzienia, a w razie wykrycia poważnych przestępstw – skazać nawet na karę śmierci. Dla tych ludzi nie powinno być ŻADNEJ LITOŚCI !!!

  2. Ambasador Wolności za Żelazną Kurtyną !

    Dzisiaj Trump powinien wygłosić przemówienie i powiedzieć następującą sentencję:

    From Lisbon at the Atlantic to Helsinki in the Baltic an iron curtain has descended across the Continent of Europe …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here