Inwigilacja kont bankowych jakiej jeszcze nie było. Nowy pomysł Morawieckiego i spółki. Ograniczanie wolności pod pozorem bezpieczeństwa

Wicepremier i mnister finansów Mateusz Morawiecki

Projekt, o którego powstaniu pisaliśmy już miesiąc temu, teraz nabiera realnych kształtów. Ustawa, którą szykuje Ministerstwo Finansów wprowadzi inwigilację kont bankowych na niespotykaną dotąd skalę pod nazwą Centralnej Bazy Rachunków.

Projekt ustawy, o którym mowa trafił do uzgodnień międzyresortowych, a kwestią czasu jest to kiedy wejdzie w życie. Centralna Baza Rachunków to kolejny pomysł rządu (jak wcześniej np. ustawa antyterrorystyczna), który pod pozorem ścigania przestępców i zapewnienia bezpieczeństwa, uderza w uczciwych obywateli i ogranicza naszą wolność.

Informacje do bazy mają według projektu dostarczać oddziały instytucji kredytowych, banki, SKOK-i, dostawcy usług płatniczych, firmy inwestycyjne, ubezpieczyciele, fundusze inwestycyjne i emerytalne, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A., Narodowy Bank Polski oraz podmioty oferujące produkty i usługi w zakresie przechowywania danych.

Jak uzasadnia rząd ma być to wzmocnienie aparatu urzędniczego w celu skutecznej walki z przestępczością. Po stworzeniu takiej bazy będzie można w niej sprawdzić jakie konta posiada dana osoba, a także szereg innych informacji.

Czytaj także: Morawiecki do Polaków w Wielkiej Brytanii: wracajcie do Polski, dam wam 500+. Ale każdy, kto umie liczyć, tylko się z niego zaśmieje

Zgodnie z planami ministerstwa w rejestrze mają znaleźć się: rachunki płatnicze i bankowe, rachunki w SKOK-ach, rachunki papierów wartościowych i rachunki zbiorcze oraz służące do ich obsługi rachunki pieniężne, dane dotyczące transakcji realizowanych na rzecz danego uczestnika funduszu, umowy ubezpieczenia umożliwiające osiąganie zysków pochodzących z kapitału złożonego w formie składek ubezpieczeniowych, umowy o udostępnieniu skrytki sejfowej, produkty lub usługi umożliwiające przechowywanie danych uwierzytelniających niezbędnych do uzyskania dostępu do walut wirtualnych.

Oznacza to w praktyce, że urzędnicy będą mieli takie dane jak: dane rachunku, dane posiadaczy rachunków, dane identyfikacyjne beneficjenta, datę otwarcia i zamknięcia rachunku, kod waluty, rodzaj rachunku oraz NIP instytucji, a także telefon oraz email przypisany do konta.

Zobacz też: Brawo panie Morawiecki! Polska gospodarka rozwija się coraz wolniej. Polacy nie będą wracać, a niedługo nikt tu nie zostanie [KOMENTARZ]

Jeżeli ta ustawa wejdzie w życie będzie prezentem dla hakerów, ale także stworzy listę osób, o których będzie wiadomo wszystko. Kogo firma „zbyt dobrze” prosperuje, komu warto włamać się na konto, a kto na koncie odkłada zaskakująco mało swoich pieniędzy. Pełna inwigilacja.

Zgodnie z projektem nieograniczony dostęp do wiedzy o posiadanych przez nas pieniądzach i majątku będą miały: sądy karne, jednostki organizacyjne prokuratury, organy Policji, CBA, ABW, SKW, ŻW, SG, KAS, GIIF, PKNF, administracyjny organ egzekucyjny, centralne biuro łącznikowe i komornicy sądowi.

Dostęp do tych informacji będą więc miały tysiące urzędników, biurokratów i służbistów. Jest jeszcze jedna bardzo ciekawa kwestia, a mianowicie sposób i czas wprowadzania w życie tej ustawy. Ma ona wejść w życie w dwóch fazach: pierwsza część po 26 miesiącach, druga po 38.

Projekt uderza w tajemnicę danych finansowych firm i osób i w sposób oczywisty narusza wolność. Wszystko to oczywiście pod przykrywką walki z przestępczością i zapewniania bezpieczeństwa. Rząd po raz kolejny słusznie identyfikuje problem – z przestępczością z całą pewnością należy walczyć. Jednak nie tędy droga, zamiast tworzyć kolejne ustawy, należy zlikwidować szereg przepisów i uprościć prawo, gdyż jak wiadomo im bardziej skomplikowane prawo tym łatwiej znaleźć w nim lukę. Po drugie część prawa stanowionego w Polsce czyni ludzi kryminalistami poprzez ustanowienie przestępstwami rzeczy, które w ogóle nie powinny nimi być! Skonkludować można tę sytuację starym i znanym powiedzeniem: Polskie prawo jest jak płot. Wąż się prześlizgnie, tygrys przeskoczy, a bydło stoi i ryczy.

Zobacz także: Polski Londyn miażdży Morawieckiego i jego propozycję powrotu do kraju. „Do jakiego lekarza on chodzi?”

Źródło: rekinfinansow.pl/wolnosc24.pl

 

89 KOMENTARZE

 1. Hahaha znowu ludzie pieniądze w tapczanie będą trzymać. Co za banda chorych na władzę kretynów u koryta. Biedna Polska…co ona temu winna..

 2. Slowem kazdy bydlak z panstwowej instytucji bedzie mogl wejsc na konto, a jesli cos ta wiedza nie przypadnie mu do gustu, po prostu zablokuje srodki, a ty polski tlumanie tlumacz sie, ze nie jestes wielbladem..

 3. W kilku bankach które podjęły współpracę z resortem bazy z transakcjami kont firmowych i tworzenia scoringu która może mieć wpływ na dalsze relacje z bankami mają działać już od kwietnia.

 4. Człowieku naucz się liczyć a nie siedzisz i pierdola ci się kanarki w głowie
  Zobacz jakie zadłużenie ma Polska od kiedy objąłes funkcje Pseudo ministra finansów

 5. Na dniach wycofuje z banków polskich wszystkie swoje srodki. zakladam konto za pobliską granicą. Nie dam się zniewolic

 6. rząd przygotowuje się do przejęcia części Twoich oszczędności np.TYLKO!!! 5% w ramach poprawy, zmniejszenia długu publicznego

 7. Co za debile tutaj rzucają inwektywami. Pajace codziennie jesteście inwigilowani poprzez wasze komputery, telefony, kamery itd. Wasze dane już od 20 lat mają wszystkie ważniejsze służby, a wy krzyczycie o kontach bankowych. Jak chamie jeden z drugim nie kradłeś, nie zabijałeś i majątek uzyskałeś z pracy swoich rąk to czego się obawiasz. Pajace rzucający inwektywami musicie wiedzieć, że wasze pieniądze w bankach są bardziej zagrożone utratą niż trzymanie w skarpetach. Jak byście mieli trochę oleum w tych waszych pustych łabach to tawno byście wypłacili kasę od tych lichwiarzy nazywanych bankowcami.

  • Człowieku, co ty pleciesz? Czyli skoro jesteś uczciwy to każdy może dowolnie wsadzać nos w twoją prywatność? Może tobie to nie przeszkadza, że jesteś ciągle na podglądzie, ale niektórzy sobie nie życzą. A poza tym taki nieograniczony dostęp do wiedzy o tobie może być pokusą dla nieuczciwych obserwatorów, a ty błędnie zakładasz z góry, że rząd jest uczciwy. Przykry brak wyobraźni.

 8. Mnie np. Młodego człowieka prawdopodobnie czeka emigracja w niedalekim czasie. Zważywszy jeszcze na ten incydent to juz bedzie niemal że pewne. Pozdrawiam polskich rzadowych zlodzieji, obyscie zdechli na malarie!

 9. Pewnie „im” się to czkawką odbije, bo ludzie (drobni ciułacze) w obawie przed nowymi pomysłami „władzy” będą trzymać pieniądze w skarpetach, zamiast w bankach, a ci co mają coś do ukrycia będą lokować pieniądze za granicą.

 10. coraz bardziej utwierdzam sie za ja i wielu Polakow przeniesie firmy , konta telefony do Czech, Słowacji itd. Zaczyna sie państwo policyjne. Jak sie tej bandy pisiorów nie zdejmie to nasz kraj padnie

 11. Hahahaha ile kodziaży na tej stronie jest to świat nie widział i nie słyszał. Ludzie dajecie się wkręcać jakiemuś pismakowi z tego portalu zamiast pierw przeczytać co mają do powiedzenia wszystkie media z każdej strony politycznej. Ja owszem szanuje co ma do powiedzenia ten portal gdyż mamy wolność słowa w naszym państwie, lecz bardzo dużo informacji zawartych w artykule jest poprostu błędna. Dużo by tu trzeba poprawiać i interweniować aby tłumaczyć takiemu prosto-myślącemu o co tak naprawdę chodzi. Z tego miejsca manifestuje do autora, żeby nie manipulował! A wy ludzie zacznijcie wreszcie myśleć głowami! Jesteście nastawieni na obecną władze tak jak byliście na poprzednią i macie do tego prawo! Ja osobiście patrze władzy na ręce ale póki co w żadnym aspekcie obietnic rządowych nie zostaliśmy wywiezieni w pole. Może ja jestem naiwny i głupi ale czas pokaże. Ja osobiście głosowałem na tą władze z myślą o lepszej Polsce i na razie nie dostąpiłem żadnego zawodu.

   • Twoim problemem jest to, że jesteś już przegrany w życiu i nie masz już na nic wpływu. Wpisujesz słowa o których sam nie masz zapewne pojęcia. „Wolą” naszej społeczności polskiej było wybranie PiSu i tak musi być, czy tego chcesz czy nie. Po prostu śmieszą mnie takie jednostki jak Ty lub inni tutaj którzy myślą, że cokolwiek mogą w tym momencie zmienić. Obecny rząd jeszcze ma przed sobą 3 lata stanowienia władzy i zyskuje na popularności oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Powiem Ci coś więcej. Mogę Cię spokojnie zapewnić, że PiS zostanie ponownie wybrany w następnych wyborach do parlamentu jako samodzielnie rządząca partia.

  • Poprostu potrzebujesz rozmowy z ludźmi bo teraz jesteś wyprany urobiony i szczęśliwy za rok porozmawiamy jeżeli jeszcze będą telefony

 12. Pracuję za granicą i od dłuższego już czasu zastanawiam się czy nie założyć ponownie konta w Holandii? Myślę że to będzie najlepsza opcja zważywszy na to ile wzrosły przez ostatni rok wszelkiego rodzaju opłaty „manipulacyjne”! Tym bardziej że nie mam najmniejszego powodu wspierać obecny nierząd! Jest nas kilka milionów Polaków którzy co tydzień, co miesiąc, przelewają do Polskich banków miliardy euro! Pytam po co?! Żeby usłyszeć że jesteśmy traktowani jak pospolici złodzieje?

  • Podstawą, zagrożeń dla Polski jest myślenie, że wszędzie jest bezpieczniej niż u nas. Prawda jest taka, że jesteśmy dla wszystkich powodem zmartwień, bo kilkusetletnie dłamszenie nic nie pomogło.
   Przedostatnia faza „Komuna” wyssała nam trochu patriotyzmu, wprowadziła nas w biedę, zmusiła do zadłużania, okaleczyła moralnie i intelektualnie, spisała naszą „histerię” – to taki obowiązkowy przedmiot od podstawówki do średniej szkoły nazywany historią, tak zakłamana, że przepraszamy za to, że żyjemy -, stworzyła autorytety i legendy (nadmuchane baloniki na piedestałach).
   Obecnie te autorytety laicyzując Polskę z nadzieją, że ochłapy (pieniądze) ciułane przez ludzi po 12h dziennie, by wystarczyło od pierwszego do pierwszego, będą szczytem marzeń – spłacony kredyt na mieszkanie, samochód, lodówkę i telefon, a nawet wczasy. Te „dzieciątka” zbudowały swoją polskę i czują się bezpiecznie ( czasem mniej czasem bardziej ), niszcząc kraj od 89 roku i wmawiając, że nie dało się inaczej. Ale „nasz naród jest jak lawa, zewnątrz twarda, plugawa, ale wewnątrz płynie ogień, którego nawet 1000 lat nie ugasi.”
   POLSKA to wyzwanie.
   Więc jak tchórz uciekaj, zamiast walczyć o POLSKĘ

 13. O to im chodzi, wszyscy będą trzymać w skarpetach, ale pamiętajcie trzeba będzie wyspowiadać się z historii konta. 500+ nie cieszcie siętak, bo pracowaliście na czarno a kasska też wpływała na konto, zobaczycie jak dostaniecie domiar 75 % do zapłaty hahaha ( z odsetkami oddacie więcej niż wpłynęło przez ostatnie 5 lat).
  Jak już wszyscy będą trzymać w skarpetach, wtedy przyjdą kontrole skarbowe które bez nakazów zbuszują wam chaty i zabiorą czyściutką gotóweczkę. Mają na co zbierać, rydzolowi trzeba dać kolejne miliony, socjale płodzą się na potęgę, znam rodziny w moim mieście , gdzie matka dostaje na córkę 500+ i córka dostaje na swojego bachora kolejne. Oczywiście w opiece istnieje jako samotna matka, dziecko bez ojca, matka nie zna go, bo po co, niechpaństwo płaci alimenty. Tak sobie żyją i się płodzą setki tysięcy nierobów.
  Powodzenia, za komuny to były laby. Ta bandydzka banda pseudo pis patrzy komu tu jeszcze zabrać dorobek całego życia przy poklasku socjali któryz wypatrują kolejnych super projektów, przecież im się należy. To nie ci idioci mają władzę , władzę mamy MY!!!!!!!!!!! Dajmy im soczystego kopa w dupę i razem z ich wyborcami (socjalami i zapalonymi wyznawcami radio ma ryja (czytaj niekatolikami, nasz kościół nie uznaje takich sekt, oni wielbią swojego boga – rydzola- „nie będziesz miał bogów cudzych przedemną”……) eksmitujmy ich na kupioną wcześniej od bankrutującej grecji wyspę, niech się rządzą, płodzą i zdychają z głodu, zresztą jak się napłodzą to będzie jedzonko … kanibalne. Tak kochani, do tego prowadzi polityka pisuarów, zjadają własny ogon…. Nie jestem za jakąkolwiek partią, partie muszą zniknąć, głosujmy na ludzi, wykształconych , zdrowych psychicznie przedstawicielinormalnych ludzi. Świrów trzeba się pozbyć. Sejm ma pracować nad dobrem narodu, a tak przez 99% czasu za który słono płacimy ci debile szukają haków na konkurencję i odowadniają jacy oni to nie są najnaj… PIS , nazwę mają zajebi.tą ale ani trochę w nich prawa ani sprawiedliwości, tylko hamstwo, cwaniactwo, rolowanie. TO NIE SĄ LUDZIE! TO NIE SĄ KATOLICY!!! JAKIE KATOLICKIE PRAWO POPIERA TAKIE CYRKI? Kościół ( spedofilona pseudowładza kościelna) też pis może zabrać ze sobą na czarodziejskąwyspę, ichnowy świat. Wszystko comaszrozdaj biednym….. hm, idę do kurii, może dają mi swojego maybacha, przecież oni tacy wierni…. To wszystko to mamienie ludzi, banda cwaniaków zastrasza piekłem, 25 letnim więzieniem,wszystkim co najgorsze szarych obywateli dla swojego dobra, nic nie robią tylko straszą lub rozdają nie swoje. Niech ktoś mi przypomni, wktórym programie pisowskim przedstawili przed wyborami te swoje cuda, zmierzające nie do państwa totalitarnego, ale do całkowitego zniewolenia narodu. KOMU SIĘ PODDAJEMY? CHOREJ PSYCHICZNIE BANDZIE? LUDZIE PRZESTALIŚCIE MYŚLEĆ?

  • Zgadzam się, z jednym wyjątkiem. Naród polski powinien podjąć ostatni wysiłek i ze swoich pieniędzy sfinansować przewóz autobusami na lotnisko, oraz loty samolotami tej bandy do Ziemi Świętej, po uprzednim odebraniu dowodów osobistych oraz paszportów.

 14. a moze zaczna o siebie i swoich rodzin? wylapia polowe oszustow a mniej kontroli i przypadkowych „ofiar” kolejnej durnej ustawy…

 15. Chora sprawa, chory człowiek -neptek bez jaj i wyobraźni jak i doświadczenia w biznesie i gospodarce typowy gryzipiórek bankowiec oderwany od realiów.

 16. Czy konta w Szwajcarskich bankach też zmonitorują?…tu ironizuję oczywiście. A o jakich Polskich bankach tu się rozpisujecie ?
  Coś mnie ominęło? W Polsce sprzedano banki za dwadzieścia parę milionów razem z wkładami i udziałowcami wami raz na zawsze. Zapytałbym Hanki Gronkiewicz-W…, Balcerowicza , Boniego, Belkę oraz Lewandowskiego. To ich robota. Ktoś zapyta komu służą ?
  Było to ponad 15 lat temu. Gdzie wtedy byliście, ślepy i oczarowany ,,wolnością,, narodzie Polski? Dzisiaj te banki was doją. Idą transfery do Włoch, Francji, Izraela, Wielkiej Brytanii. Rothschild (pl. Rotszyld) – międzynarodowa rodzina niemieckich Żydów, związana z bankowością i finansami, z nadanymi przez rządy Austrii i Wielkiej Brytanii tytułami szlacheckimi, posiadająca silną pozycję w Europie. Jest to jedna z najbogatszych rodzin na świecie. Oni nie dadzą sobie odebrać ani grosza. To imperium a wy na to robicie. Pozdrawiam.

 17. szkoda ze Polacy nie mają jaj żeby wyjść na ulice i walczyć o to co im się należy czyli o wolność, z narodu który wygrał dwie wojny zmieniliśmy sie w tchórzy z którym robi sie co chce

  • Coś w tym jest… Nie jesteśmy już tacy jak kiedyś… wygraliśmy z nazizmem, komunizmem i całą resztą przeciwności a niszczy nas nasza „władza”…

   • „Nasza” jak już coś.
    Katyń to sprawił a później „gruba kreska”, obecnie miało być multikulti, ale się nie udało…

 18. Jak wszystkim to wszystkim, kościołowi też się będą przyglądać, politykom oni mogą mieć wgląd to i ja chcę mieć wgląd do ich rachunków.

 19. Ta wersja systemu Ognivo (zapytania o rachunki)z zapytaniami od ministerstwa sprawiedliwości działa już od 18 stycznia.
  w 3 kwartale b.r. wchodzi split payment jak będziemy płacic za fakturę vat to osobno kwota netto na 1 konto i osobno vat na drugie konto.

 20. Wolnosć 24 nie pierwszy raz udowadnia, że ściemnia, nie wiem czy ktokolwiek ma pojęcie, ale wydaje mi się dziwne, że jest wgląd w tkaie rzeczy, a teraz niby system robią. Przestańcie ludziom robić wodę z mózgu. Nowy parówkowy serwis który w bzdurach prześciga się z natemat.

 21. Korea bez krat już jest , propozycja dla pana Morawieckiego niech postara sie o czujniki ale nie smogu tylko. Chemitrals/aluminium,bar,strąt a ostatnio nano wirusy wścieklizny/ moze cos wyłapie ,a co do rachunkow bankowych to spóznił sie po obrobce frankowej juz rachunki pozamykalismy .

 22. no to trzymajcie pieniądze w skarpetach załóżcie sobie inne emaile itd.. znaczy to żle, że będzie przejrzystość. w bazie trzeba mieć konto użytkownika, żeby coś wyjąć. Nie bóldupujcie tak

 23. I tego chcieli wyborcy PIS??????? Za marne 500 zl stracic wolność, być inwigilowanym na każdym kroku.
  Jesli się nie jest z zawodu ekonomistą i nie ma się pomysłu na rozwój gospodarczy kraju, to się wymysla, to sie traktuje wszystkich obywateli jak zlodziei, ktorych trzeba sprawdzac, inwigilowac. A zacznijcie od siebie tam na gorze. Pozdrawiam

 24. Nie o pisiorów tu chodzi,więcej czytajcie,to robią wszędzie w całej Europie,czy ten rząd czy inny plan NWO realizują.Niedobrze.

 25. Jakiś idiota napisał : ” Oznacza to w praktyce, że urzędnicy będą mieli takie dane jak: dane rachunku, dane posiadaczy rachunków, dane identyfikacyjne beneficjenta, datę otwarcia i zamknięcia rachunku, kod waluty, rodzaj rachunku oraz NIP instytucji, a także telefon oraz email przypisany do konta.”
  Przecież Urząd skarbowy dawno dostęp do tych informacji ma !!! a jak nie ma to trzeba mu ujawnić na żądanie !!
  Ja nie mam nic do ukrycia. Nie oszukuję na podatkach ani na WAT, nie handluję narkotykami i nie mam kochanki. Niech mnie kontrolują, monitorują, śledzą i nagrywają. Niech nawet założą monitoring u mnie w domu i we firmie. Jeżeli poprawi to moje bezpieczeństwo to jestem za. Tylko nie zgodzę się na kamerę pod pierzyną !!

 26. 4 RP – co to oznacza? odpowiem – czwarty rozbór Polski.
  Najpierw dojeżdzali nas sąsiedzi teraz robią to rodacy.
  Polska mentalność. Może wystarczy nauczyć dzieci jak ważne są wybory tak aby wiekszość miała władzę a nie mniejszość.
  Mądry polak po szkodzie..

 27. A niechaj sobie sprawdzają. Już od dawna mam konta za granicą. O dochodach US dowiaduje się raz na rok lub dwa lata, gdy muszę wziąć zaświadczenie o dochodach w kraju – zerowe. W deklaracji wpisuje kwotę z jednego stosunku pracy a nie kilku jak to ma miejsce. Kraje, w jakich pracuje nie podadzą danych o mnie, tym bardziej banki. Niestety nie wymyślą na mnie jakiegoś dziwnego podatku…

 28. To jest chore ,ja ciężko pracuje za granicą i chcę sobie odłożyć pare złoty na pużniej ,a tu kontrole mojego konta walutowego .Kto to wymyślił ,może dostane większą emeryture,pracując w polsce????????????Zostało mi parę lat do emerytur ale jak widzę nie warto mieć konta walutowego w polskich bankach ,czas zamknąc konto walutowe i niech sobie sprawdzają nie dam im moich pieniędzy

 29. NIE GŁOSOWAĆ nigdy więcej ……na PO i PIS !!!!!!!!!!!!
  Wybierać mądrze i koniecznie iść na najbliższe wybory – aby nie głosowali za nas ,
  ponieważ PiS to sama banda co poprzednicy od 30 lat / okrągły stół
  i obcy przy nim siedzący pod Polskimi nazwiskami – a jest ich coraz więcej .
  Nawet wmieszali się razem z wojskiem amerykańskim w liczbie kilkuset tysięcy
  żołnierzy izraelskich wraz z wyposażeniem zbrojnym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here