Najlepsza politechnika świata pomaga polskim innowatorom. Polskie start-upy na liście MIT

Widok na jeden z campusów MIT fot. Wikipedia CC 3.0

MIT Enterprise Forum Polska to program akceleracyjny (przyspieszający), który wyłania i wspiera najlepsze polskie start-upy technologiczne. MIT oznacza Massachusetts Institute of Technology, najsłynniejszą na świecie politechnikę.

Młodzi polscy naukowcy i wynalazcy reprezentujący firmy małe i mikro mają teraz szansę rozwijać swoje unikalne rozwiązania przy pomocy naukowców tego przodującego w świecie technologicznego instytutu.

Aktualnie MIT Enterprise Forum Poland do swojego programu zakwalifikował 23 polskie startupy technologiczne, które będą realizowane przy pomocy know-how tego amerykańskiego instytutu. 5 najlepszych zespołów z tych 23, wyjedzie do Bostonu, gdzie znajduje się MIT na tygodniowe konsultacje.

Czytaj też: Izabela Brodacka-Falzmann: „Jak to się stało, że w ciągu ostatnich 20 lat przeciętny maturzysta osiągnął poziom niższy od ucznia V klasy szkoły podstawowej w PRL?”

Do promocji polskich strat-upów włączyły się największe polskie firmy: PKO Bank Polski, Grupa PGNiG, Grupa KGHM i Grupa Adamed, udzielając finansowej pomocy.

Do najciekawszych start-upów, zakwalifikowanych do programu MIT należą następujące technologiczne rozwiązania:

długopis do automatycznej cyfryzacji papierowych dokumentów;

błyskawiczne rozpoznanie informacji z faktur za pomocą aparatu w telefonie;

zwiększenie wydajności wydobycia ropy naftowej ze złóż poprzez mechaniczną zmianę właściwości wody technicznej i zmniejszeniu jej zużycia na złożu;

technologia do kontroli jakości, umożliwiająca obserwację 360˚ z użyciem jednej kamery;

metalowe komponenty nadmuchiwane powietrzem;

Mamy nadzieję, że na współpracy z najlepszą politechniką świata, nasz kraj skorzysta i że wynalazki młodych polskich innowatorów znajdą zastosowanie w Polsce.

źródło: MIT Enterprise Forum Poland

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here