Rząd chce zbudować państwowe strzelnice. Przywróćcie prawo do posiadania broni, a strzelnice same powstaną!

fot. flickr.com
Reklama / Advertisement

W czasach rządów Donalda Tuska powstawały Orliki. Teraz jak informuje ministerstwo sportu w odpowiedzi na interpelację posła Pięty rząd pracuje nad siecią strzelnic. 

Interpelacja posła Stanisława Pięty z PiS-u dotyczyła planu wprowadzenia okresowych badań dla osób uprawiających strzelectwo sportowe. Poseł dopytywał czy nie wpłynie to na spadek popularności tego sportu.

Zobacz także: Chciał zrabować utarg i groził ekspedientce nożem. Powstrzymał go klient z bronią. Zobacz nagranie z monitoringu [WIDEO]

Dzisiaj w obliczu kryzysu migracyjnego w Europie i coraz bardziej agresywnej postawy Rosji powinniśmy wykorzystać te czynniki, jak również ogólny wzrost zainteresowania wśród Polaków, zwłaszcza młodzieży, militariami i bezpieczeństwem naszego kraju. Powinniśmy jako reprezentanci naszego społeczeństwa czynić wszystko, żeby promować postawy proobronne i obronność kraju, między innymi ułatwiając osobom zainteresowanym rozwijać swoje pasje, zwłaszcza że odbywa się to z pożytkiem dla bezpieczeństwa Polski, a jak pokazuje doświadczenie, nie wywołuje większych negatywnych zjawisk społecznych. Jest raczej pomocne nawet w zwalczaniu niektórych patologii – brzmiała interpelacja posła Pięty.

Zwracam się do Pana Ministra z prośbą o dokładne przeanalizowanie sprawy i podjęcie działań, jakie Pan Minister uzna za stosowne. Proszę również o odpowiedź na poniższe pytania:

1. Jakie działania zamierza podjąć Pan Minister w powyższej sprawie?
2. Czy Pan Minister wie, jakie jest stanowisko PZSS w sprawie niniejszych zmian?
3. Czy są planowane jakieś inne zmiany legislacyjne lub strukturalne, które mogą mieć wpływ na zainteresowanie dyscypliną strzelectwa sportowego w Polsce? – dopytywał deputowany Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz koniecznie: Niepełnosprawny 71-latek, starsza samotna kobieta i matka dwojga dzieci. Przedstawiamy dziesięć przypadków, w których broń uratowała życie

Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwem Obrony Narodowej rozważa stworzenie programu upowszechniającego strzelectwo sportowe w Polsce. Jednym z jego elementów miałaby być sieć tanich, ogólnodostępnych strzelnic sportowych – odpisał wiceminister Sportu Jan Widera.

Jak argumentuje ministerstwo projekt wpisuje się w polskie tradycje strzeleckie i patriotyczne, począwszy od Bractwa Kurkowego i Związku Strzeleckiego, który był podstawą budowania struktur wojskowych Legionów Polskich”. Resort liczy też na poprawę wyników polskich strzelców sportowych, którzy w przeszłości zdobyli łącznie 12 medali olimpijskich, ale ostatnie lata nie były już tak udane.

Program nie dotyczy jednak jedynie kwestii sportowych, gdyż pracują nad nim także Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Stworzenie sieci strzelnic ma być istotny elementem planu rozbudowy obronności kraju. Póki co nie wiadomo jednak czy pomysły rządu zostaną zrealizowane, prace nad programem są bowiem na etapie rozważania możliwości jego stworzenia i precyzowania jego ewentualnego kształtu.

Czytaj także: Czeski minister: „Kupujcie broń do obrony przed super-holokaustem, popełnianym przez islamskich terrorystów”. Czesi posłuchali

Zarówno w rządzie, jak i klubie Prawa i Sprawiedliwości nie brakuje zwolenników strzelectwa, a znajdą się nawet tacy, którzy poparli by zwiększenie dostępu do broni. Niestety kierownictwo partii nie rozumie jak istotnym czynnikiem wolności jest prawo do posiadania broni, a także rozwój strzelectwa. A może właśnie rozumie i celowo zwalcza ten postulat?

Punktem wyjścia do budowania strzelnic powinno być przywrócenie powszechnego dostępu do broni. Polska to kraj z bogatą historią i kulturą obchodzenia się z bronią, a deregulacja przepisów w tej kwestii spowodowałaby znaczący wzrost zainteresowania bronią, a więc i strzelnicami. Wówczas musiałoby ich powstać więcej, aby odpowiedzieć na potrzeby klientów.

Warto przeczytać: Łatwiejszy dostęp do broni? Macierewicz: za kilka lat

Źródło: Rzeczpospolita/Wolnosc24.pl

 

Reklama / Advertisement