Korwin-Mikke: Decyzja o niepomaganiu frankowiczom jest słuszna, ale jej uzasadnienie niesłuszne [WIDEO]

Na konferencji prasowej w Sejmie Janusz Korwin-Mikke odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego o frankowiczach. Prezes PiS zapowiedział, że nie będzie udzielana pomoc osobom, które zaciągnęły kredyt we frankach, gdyż budżetu państwa na to nie stać. Jak mówił prezes partii Wolność słowa Jarosława Kaczyńskiego wskazują jaką decyzję ma podjąć rząd i prezydent.

Decyzja Jarosława Kaczyńskiego (o niepomaganiu frankowiczom – Red.) jest słuszna, ale jej uzasadnienie jest niesłuszne – mówił Janusz Korwin-Mikke.

Czytaj więcej: Frankowicze oszukani. PiS przed wyborami obiecywał pomoc. A co Kaczyński dziś im poradził?

Zdaniem prezesa partii Wolność nie należy pomagać osobom, które zaciągnęły kredyt we frankach, gdyż byłoby to niesprawiedliwe wobec tych, którzy brali kredyty w innych walutach.

Mamy kolejny dowód na to, że w kampanii wyborczej można obiecać wszystko. Odnosi się to także do kwoty wolnej od podatku, można później ją modyfikować, a kiedy budżet się wali obietnice wyborcze nie są realizowane – powiedział wiceprezes Wolności Robert Anacki.

Jak mówił Anacki każdy kto wziął kredyt we frankach zobowiązał się do jego spłacenia i powinien to realizować.

Jest jedna duża grupa, która brała kredyty we frankach i nie narzeka. To są Szwajcarzy – zakończył konferencję Korwin-Mikke.

Zobacz też: Korwin-Mikke: przywrócenie kary śmierci jest rzeczą konieczną, jeśli chcemy wrócić do grona narodów cywilizowanych [WIDEO]