„Niedawno ludzie żywili się upolowanymi psami”. Absurdalny hołd dla Premier Szydło od TV Republika. Takich bredni nie pisała nawet „Trybuna Ludu”

fot. Prt Scr telewizjarepublika.pl

Na oficjalnej stronie internetowej Telewizji Republika pojawił się artykuł zatytułowany „Hołd dla Premier Beaty Szydło”. Autor, czyli Piotr Zastrzeżyński, wylicza w nim sukcesy Prezes Rady Ministrów i „udowadnia” jak bardzo zmieniła się sytuacja od czasu objęcia rządów przez Prawo i Sprawiedliwość. Ale takich bredni nie pisała nawet „Trybuna Ludu”.

Wiele osób porównuje Panią Premier Beatę Szydło do Margaret Thatcher. Dla wielu do niedawna wykluczonych Polaków to porównanie nie wystarczy – zaczyna swój artykuł Zastrzeżyński.

No cóż Premier Beata Szydło to raczej przeciwieństwo, niż podobieństwo Premier Wielkiej Brytanii.

Po pierwsze rządy Thatcher przywróciły do łask zapomnianą retorykę wolnorynkową. Natomiast rządy Szydło utrzymują, niezapomnianą niestety w Polsce, retorykę komunistyczną. Przy wszelkich minusach rządów Margaret Thatcher należy wspomnieć, że w czasie jej okresu jej władzy przeprowadzono znaczną denacjonalizację oraz prywatyzację. Rządy Prawa i Sprawiedliwości w Polsce to wzrost obciążeń podatkowych i fiskalizmu, a także prawo pisane pod spółki Skarbu Państwa.

Podobieństwo możemy znaleźć w tym, że kiedy Thatcher opuszczała piastowane stanowisko inflacja w Anglii była na bardzo wysokim poziomie (11 procent). W Polsce po roku rządów PiS deflacja ustąpiła miejsca inflacji, która według prognoz będzie tylko rosnąć.

Zobacz też: Wolnorynkowe memy. „Socjalizm prowadzi wszędzie do wszechpotęgi urzędników, zubożenia obywateli i ograniczenia ich wolności”. Kto to powiedział?

Prowincja, osiedlowe bloki, jeszcze niedawno najbardziej wykluczeni społecznie ludzie żywili się upolowanymi psami – taki obraz w dalszej części artykułu kreśli nam jego autor.

Biedny obszar, w którym matki pracowały po 12 godzin w niewolniczym systemie, dzieci nie tylko nie miały zabawek, ale nawet jedzenia, to południowa Polska. Według Zastrzeżyńskiego sytuacja była na tyle dramatyczna, że ludzie żywili się jedynie upolowanymi psami. To na szczęście już przeszłość, bo program 500+ sprawił, że „ludzie znów stali się gospodarzami we własnym kraju”.

Wydaje się, że to właśnie system, w którym ludzie utrzymują się dzięki temu, że ich Pan, czyli w tym przypadku rząd PiS, daje im pieniądze jest niewolniczym. Jedyny problem wskazany w tym artykule, nad którym warto się pochylić dotyczy 12 godzinnej pracy za małe pieniądze. To prawda, ludzie często pracują po pół doby, nie mając do tego żadnej umowy z pracodawcą. Ale nie mają oni tej umowy, dlatego, że jej zawarcie jest obwarowane już na starcie ogromnymi podatkami – tego problemu Szydło nie rozwiązała i z pewnością nie rozwiąże. Likwidacja podatku dochodowego i obowiązkowych ubezpieczeń sprawiłaby, że pracodawcy oferowaliby umowy, gdyż zwyczajnie by im się to opłacało.

Od dawna w środowiskach prawicowych panuje przekonanie, skądinąd słuszne, że media jak TVN, Polsat czy portale internetowe typu Onet, występują w kontrze do obecnego rządu i w sposób nachalny promują opozycję. W poziomie propagandy postanowiły dorównać im media sprzyjające obozowi będącemu u władzy. Takich materiałów nie powstydziłaby się nawet „Trybuna Ludu”.

Warto przeczytać: KRRiT miażdży TVN: „Fakty” są zaangażowane w spór polityczny i mają znamiona mowy nienawiści

Źródło: telewizjarepublika.pl/mises.pl/Wolnosc24.pl

10 KOMENTARZE

 1. Lewackie media oskarżały PiS o rusofobię, teraz milczą w tej kwestii. Zarzucały że program 500+ nie ma szans, okazało się to bzdurą. Wmawiały nam, że nie ma żadnych układów i korupcji – kolejna bzdura. Przykłady można mnożyć, a wniosek jest jeden – lewackie media zawsze kłamią.

  • PiS nie ma rusofobii. PiS ma fobię praktycznie na każdym punkcie poza Węgrami. Na razie 500+ jedzie na kasie z opłat za 5G. Zobaczymi co bedzie dalej. Jak do spółek SP wkroczyły rodziny i znajomi polityków PiS to skończyły się układy i korupcja. Nad naszym bezpieczeństwem czuwa zaś niezłomnie 27 letni technik farmacji, student prawa normalnego. A lewackie media jak kłamią tak kłamią.

  • Czyli prawaki to ci ktorzy daja socjal, a lewaki to ci ktorzy nie daja? Kurcze, tylko 8 lat mnie w Polsce nie bylo a tu takie rewolucyjne zmiany!
   No to od dzis musze zaczac siebie nazywac per „lewak” :).

  • Pierwszy rok 500+ to za kasę pozostawiona przez poprzedni rząd. Teraz mamy ogromną dziurę budżetową, bo nie ma kasy na 500+. A układy? Zobacz jak to teraz wygląda…

 2. Czy autor tych wazeliniarskich kretynizmów napisanych w manierze stalinowsko – bierutowskiej został przebadany przez weterynarza?

 3. No nie do końca zgodzę się z niektórymi zjadliwymi komentarzami (choć generalnie zgadzam się, że artykuł jest lekko wazeliniarski). Zjadanie psów to z pewnością zjawisko marginalne, ale istnieje. Problem zasygnalizował mi kumpel z pracy, mieszkający wcale nie na Podkarpaciu ale w całkiem sporym mieście na Górnym Śląsku, czyli w Świętochłowicach. Jak w każdym mieście istnieje tam „zakazana dzielnica” o nazwie Lipiny w której istnieją następujące dwie grupy psów: te, które już nie biegają po Lipinach bo zostały zjedzone i te które jeszcze biegają, ale zjedzone zostaną niebawem. Poza tym to całkiem sympatyczna dzielnica, w której na procesje Bożego Ciała przynajmniej setka ludzi ubiera się w górnośląskie stroje regionalne i niesie kościelne feretrony. To ta lepsza cząstka Lipin

  • ale co sprawilo ze te biedne psiaki sa zjadane na tej ponurej dzielnicy:
   -rzady PO
   -rzady PIS
   – czy moze bezpartyjna patologia ??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here