Korwin w rocznicę powstania Armii Krajowej: Powinniśmy zadbać o silne wojsko polskie, wsparte organizacjami paramilitarnymi

Janusz Korwin-Mikke.
Reklama / Advertisement

W jednym ze swoich ostatnich wpisów na Facebooku prezes partii Wolność Janusz Korwin-Mikke przedstawił swoje stanowisko na temat Armii Krajowej.

„75 lata temu, 14 lutego 1942 roku powstała Armia Krajowa. AK jest uważana za największe i najlepiej zorganizowane podziemne wojsko działające w okupowanej Europie.

Polskie podziemie zlokalizowało bazy U-Bootów w całej Europie, zlokalizowało wszystkie zakłady Focke-Wulf-a, rozpracowało produkcję bomb latających V-1 i rakiet V-2 w Peenemünde, V-2 w Bliźnie.

Udało mu się wykraść rakietę V-2, której najważniejsze części wysłano do Wielkiej Brytanii. Zdobyto plany niemieckiej operacji Zitadelle (bitwa na Łuku Kurskim) i przekazano je sojusznikom.

Wspólnie z francuskim ruchem oporu zlokalizowano 162 wyrzutnie V-1 we Francji. Przekazano dowództwu sowieckiemu plany obrony Gdyni, zdobyto plany niemieckiej grupy armii „Środek”.

Dziś jest dobry dzień, aby wspomnieć wszystkich Polaków którzy oddali życie w walce za ojczyznę. Z dzisiejszej daty, z dzisiejszego święta płynie też nauka i plany na przyszłość. Powinniśmy zadbać o silne wojsko polskie, wsparte organizacjami paramilitarnymi.”

Reklama / Advertisement