Pierwsze szczegóły zatrzymania w Londynie Jacka Międlara

Jacek Międlar, Jayda Frasen fot Facebook JM

Szczegóły zatrzymania Jacka Międlara przez brytyjskie służby graniczne na lotnisku w Londynie

Na stronie „Warszawskiej Gazety” ukazało się „Oświadczenie red. naczelnego Warszawskiej Gazety ws. zatrzymania Jacka Międlara!” w którym można przeczytać:

„W sprawie zatrzymania dziennikarz Jacek Międlar przez brytyjskie służby graniczne na lotnisku w Londynie.

„Nasz dziennikarz Jacek Międlar pojechał do Londynu na zlecenie Warszawskiej Gazety i Polski Niepodległej, w celu wykonania relacji z Biegu Wilczego w Londynie oraz przeprowadzenia wywiadu z Jaydą Fransen, liderką ruchu narodowego Britain First.

Protestujemy przed upolitycznianiem obecności dziennikarza Jacka Międlara w Londynie o czym świadczyć może zachowanie brytyjskich służ granicznych jak również nagonka na naszego dziennikarza ze strony lewackich mediów.

Piotr Bachurski, redaktor naczelny Warszawska Gazeta”

Towarzyszem podróży Jacka Międlara był Krzysztof Dzierżanowski z kanału You Tube „Takt TV” i portalu „Dziennik Narodowy”.

Według informacji zamieszczonych na Facebooku „Warszawskiej Gazety” ‚- „Jak informuje Artur Bednarski, dowódca londyńskiego oddziału Polski Niepodległej prawdopodobnie chodzi o zaplanowane spotkanie Jacka Międlara z Jaydą Fransen szefową Britain First. Decyzja brytyjskich służb granicznych absolutnie polityczna”.

Jak informuje strona „Polski Niepodległej” (wydawanej przez wydawce „Warszawskiej Gazety”) „Nasz redakcyjny kolega Jacek Międlar, został zatrzymany w sobotę rano na lotnisku Stansted w Londynie przez brytyjską straż graniczną (UK Border Agency). Jacek Międlar pojechał na spotkanie z brytyjskimi czytelnikami.

Wszystko wskazuje na to, że po atakach Gazety Wyborczej i zapowiedziach blokady obecności Jacka Międlara przez brytyjskich lewaków z Antify w antypolską akcję zostały zaangażowane brytyjskie służby.

Prawdopodobnie pogranicznicy będą szukać każdego powodu żeby przetrzymać Jacka Międlara na lotnisku kilkanaście godzin i tym samym utrudnić mu wykonanie służbowych zadań (…)

Z uwagi na fakt, że został zatrzymany nasz dziennikarz, wykonujący obowiązki służbowe, zgłaszamy sprawę do MSWiA oraz MSZ.

Jacek Międlar w ostatnim czasie napisał kilka krytycznych tekstów pod adresem władz w Londynie, w których wytykał ignorowanie problemów z jakimi mierzy się brytyjska Polonia”.

Britain First to nacjonalistyczna organizacja z Wielkiej Brytanii, która ostatnio wyraża wiele sympatii dla Polski i Polaków (kilka lat temu była bardzo krytyczna wobec Polaków). BF jest przez władze Wielkiej Brytami uznawana za organizacje ekstremistyczną, działacze tej partii mają zakaz zbliżania się do meczetów na odległość kilkuset metrów. Prawdopodobnie wywiad brytyjski dowiedział się o planowanej obecności Jacka Międlara w pobliżu meczetu wraz z działacza BF, i zatrzymał dziennikarza z Polski by nie dopuścić do wydarzeń, które mogły by rozpalić konflikt rasowy.

Warto też zwrócić uwagę, że we wszystkich tekstach wydawcy i czasopism związanych z Jackiem Międlarem, konsekwentnie nie pada sformułowanie „ksiądz” (dla tego też i ja w swoim tekście uszanowałem taka narracje).

Jan Bodakowski

O sprawie pisaliśmy w: Jacek Międlar nie wpuszczony do Wielkiej Brytanii. Lewackie organizacje i posłowie zablokowali jego wizytę. Zobacz, dlaczego [VIDEO]

9 KOMENTARZE

 1. bo nie jest juz ksiedzem, a dostal wilczy bilet bo politycznie nie teges.pytanie czy tak samo traktuja potencjalnych terrorystow czy tylko naszych dziennikarzy

  • Księdzem jest się do końca. W każdej chwili mógłby wrócić i Watykan by to uznał. Tak samo jak małżeństwo. W katolicyzmie nie ma rozowdów.

 2. Słów po prostu brak na określenie totalnego zeszmacenia krajów tzw Zachodu.
  To w UK mężczyzna został skazany na rok więzienia za powieszenie na klamce meczetu kanapki z bekonem. Wyrok okazał się DOŻYWOCIEM, bo skazany w więzieniu stracił życie!
  PRECZ Z UNIĄ EUROPEJSKĄ!!!!!!!!!!!!!! I co z tego, że Brexit? Zeszmacenie im i tak zostanie a do nas idzie, idzie i w końcu dojdzie. Już jest – jakieś fundacje Batorego, hejt stopy i inne podobne lewackie ścierwo.

 3. http://thenowypolskishow.co.uk/przesluchania-agenci-kpili-naszych-barw-narodowych-j-miedlar-opowiada-o-deportacji-uk

  To tylko potwierdza, że żydzi są najbardziej szowinistycznym narodem świata nienawidzącym każdego kto im się sprzeciwia lub głosi poglądy których nie lubią. Tylko głupcy i naiwni tego nie wiedza lub nie przyjmują do wiadomości.
  Ciekawe co to za „polak” pomagał tym szowinistycznym żydom tłumacząc im z polskiego na angielski notatki ks.Jacka.
  .
  Jakim krajem jest W.Brytania i kto tam rządzi to ten przykład najlepiej to odzwierciedla. Ciekaw jestem odpowiedzi Brytyjczyków. Jak oni wyjaśnią ten ordynarny atak na niewinnego człowieka w kontekście ich pompatycznych słów o demokracji i wolności słowa.

  Jak zachowa się rząd w Polsce. Powinien dać ostrą notę dyplomatyczną aby nigdy takie napaści na Polaków przez nie Brytyjczyków. Chyba nie podkuli ogona pod siebie w obawie o zarzut antysemityzmu, z którym tak gorąco obiecywał walczyć pan Duda. Na dziś ma okazje aby ostro zaprotestować wraz z panią Szydło na ten przejaw szowinistycznego antypolonizmu ze strony tych żydów, którzy odsunęli słuzby brytyjskie jak jakieś śmieci do kąta i sami za nich zdecydowali kto ma prawo wjechać do W.Brytanii a kto nie.
  Jak mozna pozwolic na pomiatanie naszymi barwami narodowymi?!
  Na marginesie pytanie: dlaczego rząd w Polsce toleruje obecność 40.000 pracowników Mossadu?
  Oni mogą sobie zacząć poczynać w Polsce jak te zydowskie słuzby w W.Brytanii. Przeciez oni podsłuchują Polaków w Polsce! Wykłapali to swoimi butnym mordami ks.Jackowi w czasie przesłuchania na lotnisku w W.Brytanii.

  Jak sie zachowają ci co zaprosili ks. J.Międlara? Też powinni ostro protestować. Mam nadzieję, że nie są to organizacje w stylu bolszewickich służb tworzących organizacje opozycyjne w celu wychwycenia wrogów rewolucji bolszewickiej a w tym przypadku ludzi krytykujących działania światowego żydostwa.

  Wpływy żydostwa sięgają też głęboko w Polsce i Kościele Katolickim. Jestem przekonany, że ksiądz J.Międlar odszedł z kapłaństwa, gdyż nie chciał byc pomiatany przez tych obłudników głoszących nauki Chrystusa a czynami swoimi przeczący o tym kogo grają i odsłaniając jednocześnie kim są.

  Najwyższy czas aby Polska wróciła w polskie ręce jako własność Polaków gdyż tak jak wspomniany przez ks.Jacka ów handlarz polskich niewolników żyd Ibrahim ibn Yaqub członkowie tego narodu moga zmienic wszystkich Polaków w niewolników i bedą dyktować co mamy robić, gdzie i jak zyć.

 4. Nic nowego, BF kiedyś była przeciw naszym rodakom bytującym na wyspach a dziś próbuje się z „nami” sprzymierzyć w walce przeciwko brązowym. Z punktu widzenia BF to racjonalne działanie (tylko ich tępy lewacki rząd tego nie pojmuje, jeszcze…), wykorzystać głupich Polaczków a potem przy nadarzającej się okazji wykopać ich z wysp, i bardzo dobrze. Gdybym był brytolem też bym tak robił i wykorzystywał i oszukiwał każdego świeżo osiedlonego „chwasta” (co innego mieszkańcy starych kolonii).

  Gdzie jest „nasz” interes w pomaganiu brytolom? Nigdzie.

  Dużo lepiej byśmy postąpili gdybyśmy zaczęli zachowywać się tak samo jak brązowi, przejmować dzielnice, wprowadzać swoje „prawo”, wysiedlać rdzennych mieszkańców. Ba! Nawet jeżeli wymagałaby tego sytuacja układać się z brązowymi przeciw brytolom. Tak to się powinno rozgrywać.

  No ale nasi głupiutcy rodacy, „Wallenrodzi Narodów” są stworzeni do służenia a potem bycia kopanym w dupę. Międlar zamiast jechać do BF, powinien był jechać TYLKO do Polonii i umacniać w nich ich polski nacjonalizm dla celów TYLKO i WYŁĄCZNIE polskich, bo problemy brytoli z „imigrantami” (którymi sami jesteśmy) to dla nas BARDZO dobra wiadomość i powinniśmy to wykorzystywać bez opamiętania.

  Niestety jednak, Międlar i jego kompani nie znają historii, lub nie potrafią wyciągać z niej słusznych wniosków (podobnie jak większość naszych rodaków).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here