Pierwsze szczegóły zatrzymania w Londynie Jacka Międlara

Jacek Międlar, Jayda Frasen fot Facebook JM
Reklama / Advertisement

Szczegóły zatrzymania Jacka Międlara przez brytyjskie służby graniczne na lotnisku w Londynie

Na stronie „Warszawskiej Gazety” ukazało się „Oświadczenie red. naczelnego Warszawskiej Gazety ws. zatrzymania Jacka Międlara!” w którym można przeczytać:

„W sprawie zatrzymania dziennikarz Jacek Międlar przez brytyjskie służby graniczne na lotnisku w Londynie.

„Nasz dziennikarz Jacek Międlar pojechał do Londynu na zlecenie Warszawskiej Gazety i Polski Niepodległej, w celu wykonania relacji z Biegu Wilczego w Londynie oraz przeprowadzenia wywiadu z Jaydą Fransen, liderką ruchu narodowego Britain First.

Protestujemy przed upolitycznianiem obecności dziennikarza Jacka Międlara w Londynie o czym świadczyć może zachowanie brytyjskich służ granicznych jak również nagonka na naszego dziennikarza ze strony lewackich mediów.

Piotr Bachurski, redaktor naczelny Warszawska Gazeta”

Towarzyszem podróży Jacka Międlara był Krzysztof Dzierżanowski z kanału You Tube „Takt TV” i portalu „Dziennik Narodowy”.

Według informacji zamieszczonych na Facebooku „Warszawskiej Gazety” ‚- „Jak informuje Artur Bednarski, dowódca londyńskiego oddziału Polski Niepodległej prawdopodobnie chodzi o zaplanowane spotkanie Jacka Międlara z Jaydą Fransen szefową Britain First. Decyzja brytyjskich służb granicznych absolutnie polityczna”.

Jak informuje strona „Polski Niepodległej” (wydawanej przez wydawce „Warszawskiej Gazety”) „Nasz redakcyjny kolega Jacek Międlar, został zatrzymany w sobotę rano na lotnisku Stansted w Londynie przez brytyjską straż graniczną (UK Border Agency). Jacek Międlar pojechał na spotkanie z brytyjskimi czytelnikami.

Wszystko wskazuje na to, że po atakach Gazety Wyborczej i zapowiedziach blokady obecności Jacka Międlara przez brytyjskich lewaków z Antify w antypolską akcję zostały zaangażowane brytyjskie służby.

Prawdopodobnie pogranicznicy będą szukać każdego powodu żeby przetrzymać Jacka Międlara na lotnisku kilkanaście godzin i tym samym utrudnić mu wykonanie służbowych zadań (…)

Z uwagi na fakt, że został zatrzymany nasz dziennikarz, wykonujący obowiązki służbowe, zgłaszamy sprawę do MSWiA oraz MSZ.

Jacek Międlar w ostatnim czasie napisał kilka krytycznych tekstów pod adresem władz w Londynie, w których wytykał ignorowanie problemów z jakimi mierzy się brytyjska Polonia”.

Britain First to nacjonalistyczna organizacja z Wielkiej Brytanii, która ostatnio wyraża wiele sympatii dla Polski i Polaków (kilka lat temu była bardzo krytyczna wobec Polaków). BF jest przez władze Wielkiej Brytami uznawana za organizacje ekstremistyczną, działacze tej partii mają zakaz zbliżania się do meczetów na odległość kilkuset metrów. Prawdopodobnie wywiad brytyjski dowiedział się o planowanej obecności Jacka Międlara w pobliżu meczetu wraz z działacza BF, i zatrzymał dziennikarza z Polski by nie dopuścić do wydarzeń, które mogły by rozpalić konflikt rasowy.

Warto też zwrócić uwagę, że we wszystkich tekstach wydawcy i czasopism związanych z Jackiem Międlarem, konsekwentnie nie pada sformułowanie „ksiądz” (dla tego też i ja w swoim tekście uszanowałem taka narracje).

Jan Bodakowski

O sprawie pisaliśmy w: Jacek Międlar nie wpuszczony do Wielkiej Brytanii. Lewackie organizacje i posłowie zablokowali jego wizytę. Zobacz, dlaczego [VIDEO]

Reklama / Advertisement