Winnicki: „Zatrzymanie Jacka Międlara (…) uważam za skandaliczne i haniebne.” Ale jego też mocno krytykuje

Międlar (Facebook JM) Winnicki (fot. Jan Bodakowski)

Lider Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki w swoim najnowszym wpisie na Facebooku skrytykował zatrzymanie Jacka Międlara w Londynie, ale równocześnie dość krytycznie ocenił działania Jacka Międlara na wyspach.

Zdaniem Winnickiego „zatrzymanie Jacka Międlara na angielskim lotnisku, wyłącznie ze względu na poglądy jakie reprezentuje, uważam za skandaliczne i haniebne. Będę interweniował w tej sprawie w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i w ambasadzie Zjednoczonego Królestwa. Nie może być zgody na taką quasi-totalitarną cenzurę prewencyjną wobec polskiego obywatela”.

Równocześnie lider Ruchu Narodowego zaznaczył, że „działania, które podejmę, są niezależne od faktu, że mam wątpliwości co do słuszności akcji inicjowanej na Wyspach przez Jacka Międlara. Uważam najkrócej rzecz biorąc, że Polacy nie powinni, w kwestii imigracji muzułmańskiej, nadstawiać karku za Brytyjczyków.

Rodacy na Wyspach powinni skoncentrować się na walce o swoje prawa, pielęgnować tożsamość narodową i dbać o polskie wychowanie oraz edukację swoich dzieci. Póki co natomiast, walka z islamską inwazją odbywa się przeciwko polityce rządu w Londynie i bez zrozumienia u większości społeczeństwa brytyjskiego.

Wiem, że taka postawa wypływa u naszych rodaków ze szlachetnych pobudek. Ale myśmy już dosyć nawalczyli się za „wolność naszą i waszą”. Dosyć już ofiar i nadstawiania karku za innych. Zachęcam Polaków na Wyspach, by dbali przede wszystkim o interesy swoich najbliższych i swojej wspólnoty narodowej.

O losach Wielkiej Brytanii tak czy inaczej zdecydują, być może niestety, gdy patrzymy na to co się dzieje, ale jednak – Brytyjczycy”.

Jan Bodakowski

O poglądach Winnickiego pisaliśmy w
Winnicki „reżyser i aktorzy „spektaklu”, który właśnie wystawiany jest w Teatrze Powszechnym, to żadni „artyści” tylko żałośni, pospolici degeneraci”

16 KOMENTARZE

 1. A ja uważam, że autor jest w błędzie. Musimy we własnym interesie walczyć z islamizacją Europy nawet WBREW tamtejszym zdegenerowanym społeczeństwom, gdyż tylko wtedy uniemożliwimy podobne sytuacje w Polsce. To jest jak walka z zakaźną chorobą: trzeba ją zwalczać w całej populacji, a nie tylko u siebie.

  • Ogólnie mówiąc do zbawienia człowieka jest potrzebna jest wiara w Boga, żal za grzechy, dobre uczynki, a przede wszystkim wola bycia zbawionym i nade wszystko łaska boża. Zachód porzucił Boga, grzechów swoich nie żałuje, zamiast poprawy dalej brnie w czynieniu zła, zbawienie go nie interesuje tylko życie doczesne i pełny portfel. Jak Bóg się nad nimi nie zlituje to nikt, ani nic im nie pomoże. Nasze krucjaty i dobre chęci, którymi piekło jest wybrukowane są daremne.

   • Własnie! Dobrze powiedziałeś.
    Zresztą wczoraj już pisałem, że za tym stoją żydzi. Wyczuwam ich metody nawet na 2000 km.
    Powiem więcej – wszystkie tajne służby na całym świecie są obsadzone przez żydów – tak się sprawuje kontrolę nad światem. To co się dzieje w Polsce od ’44 to ich robota a w szczególności wszystkie afery i „niemożności rozwiązania czegokolwiek” w III RP od A.D. 1990.
    Łączę pozdrowienia dla dzielnego ks. Jacka,
    Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo

 2. Międlar działa jak na misjonarza przystało; to że zdjął sutannę niczego nie zmienia; a Winnicki pieprzy jak tani politruk….uczyli go w jakiejś szkole o historii krucjat?

 3. List Św.Pawła do Galatów, 3,28 „Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie.”…. nie masz już Polaka ani Brytyjczyka…..

  • O jeden most za daleko.
   Cytat ze św. Pawła dotyczy widzenia narodów przez Pana Boga a tu mówimy o polityce.
   To jest zupełnie inna para kaloszy.

   • nie mówimy o polityce lecz o zagrożeniu islamem chrześcijańskiej Europy; jak długo istnieje to szatańskie wyznanie musieliśmy sięgać po miecz, od bitwy pod Poitiers przez odzyskanie Iberii aż po Wiedeń…

 4. A ja uważam że rację ma Winnicki. Ostatnie co powinni robić Polacy to bronić Brytów i Niemców, prędzej dogadamy się z kalifatem Niemiec niż z czerwonymi eurokratami.

 5. „wyłącznie ze względu na poglądy jakie reprezentuje, uważam za skandaliczne i haniebne” – co w tym niewłaściwego? Do Polski przyjedzie facet głoszący kłamstwo oświęcimskie albo że Murzyni są gorsi od białych i co? Wpuszczamy? Że chcą w każdym mieście zbudować meczety i co?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here