Michalkiewicz: Panią redaktor Wellman uszanowałbym nawet po wieloletnim pobycie na bezludnej wyspie

Stanisław Michalkiewicz i Dorota Wellman.

Stanisław Michalkiewicz odniósł się do słów Doroty Wellman, która powiedziała, że „chętnie wybatoży jego białe prawicowe dupsko”. Poniżej przypominamy też całą sprawę od początku.

Wolność24.pl: Pani Dorota Wellman ostatnio oświadczyła, że ukarze Pana w sposób, jaki praktykowano w średniowieczu (chętnie wybatożę jego białe prawicowe dupsko).

Stanisław Michalkiewicz: Czytałem o tym, że mnie obije, że wybatoży mnie. Być może, że jej to się uda.

Pan chyba żartuje?!

SM: No nie wiem, dlaczego mam żartować. Pani Wellman, chyba wie co mówi. Ona jest dużą dziewczynką i rozumiem, jeśli zaoferowała się z taką usługą, to będzie chciała jakoś do tego doprowadzić.

Rzucanie pustych słów na wiatr, ma długą tradycję w Polsce. Ja bym się nie obawiał na Pana miejscu.

SM: Ja się nie obawiam. W wypowiedzi Pani redaktor Wellman była pewna dwuznaczność. Zastanawiam się, czy pod pretekstem chęci skarcenia mnie, Pani Wellman nie stręczyła mi się z jakimiś perwersjami.

Ciekawe…

SM: Jeśli tak by miało być, to chciałbym przeciąć tę wątpliwość taką deklaracją, że Panią redaktor Wellman uszanowałbym nawet po wieloletnim pobycie na bezludnej wyspie.

Rozmawiał: Wojciech Tomaszewski

Przypomnijmy: Sprawa rozpoczęła się od wtargnięcia i nieprzyzwoitego zachowania ze posłanki Nowoczesnej w jednym z toruńskich liceów. Do zakłócania przez nią wykładów odniósł się publicysta Najwyższego Czasu Stanisław Michalkiewicz, który skomentował je w swoim felietonie wideo:

Pani wielce czcigodna posłanka Scheuring-Wielgus wtargnęła z jakimiś aktywistami na wykład poświęcony żołnierzom wyklętym. Proszę państwa, to pokazuje że błędem jest takie pochopne odrzucanie wszelkich tradycji (…) Kiedyś, jeszcze za okupacji to kurwy gestapowskie były strzyżone do gołej skóry. A potem już ten zwyczaj jakoś powoli zaczął zanikać i kurwy ubeckie nie były już strzyżone no i skutek taki mamy właśnie, że się rozmaite rozwydrzone dziewuchy rozzuchwaliły. I tak nie bardzo właśnie wiadomo co z tym zrobić.

Zobacz: Michalkiewicz: „Posłanka Scheuring-Wielgus powinna być wybatożona na gołą dupę”. A potem jeszcze ostrzej [VIDEO]

Po tych słowach wielce czcigodna posłanka oburzyła się i zdecydowała na skierowanie pozwu przeciwko Michalkiewiczowi:

Jestem po rozmowie z moim prawnikiem, zdecydowałam się wystąpić na drogę karną. Będzie to pozew cywilny o ochronę dóbr osobistych. W pozwie zawarte będzie żądanie przeprosin oraz wpłaty pieniędzy na konto organizacji Hejt Stop. Nie wiemy jeszcze, o jaką kwotę będziemy wnosić.

Zobacz: Scheuring-Wielgus pozywa Michalkiewicza. Jeszcze nie wiadomo za co. Albo za „ubecką” albo za „k***ę” albo za cały ten związek frazeologiczny

Do słów publicysty odniosła się lewicowa dziennikarka Dorota Wellman:

My, kobiety, nie powinnyśmy pozwolić na taki język i takie traktowanie kobiet w Polsce. Milcząc, pozwalamy chamom na więcej. Niedługo będą nas palić na stosach i karać chłostą. Pozbawią praw i sprowadzą do roli przedmiotu (…) Nie wiem, czy Michalkiewicz lubi bić kobiety, czy naoglądał się filmu “Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Ja, choć nie mam skłonności sado-maso, chętnie wybatożę jego białe prawicowe dupsko. Pejczem, skórzaną szpicrutą i packą do klapsów.

Zobacz: Wellman o Michalkiewiczu: Chętnie wybatożę jego białe prawicowe dupsko. Pewnie niedługo znów będzie walczyć z mową nienawiści i rasizmem

Dorocie Wellman odpowiedizał na Twitterze Rafał Ziemkiewicz:

Kto publicznie dywaguje o „białych prawicowych dupskach” ten i własne dupsko wystawia do oceny. Postawa „bądź grzeczny dla grzecznych a na pozostałych reaguj adekwatnie to nie żadne „chamstwo” ale zdrowy rozsądek. Komu się nie podoba niech spada na bambus.

Zobacz: Ziemkiewicz odpowiada Wellman: Kto publicznie dywaguje o białych, prawicowych dupskach ten i własne dupsko wystawia do oceny

31 KOMENTARZE

 1. „SM: Jeśli tak by miało być, to chciałbym przeciąć tę wątpliwość taką deklaracją, że Panią redaktor Wellman uszanowałbym nawet po wieloletnim pobycie na bezludnej wyspie.”
  :))))))))))))

 2. Niechże ćwierćinteligentna wichrzycielka Scheuring-Wielgus zamiast robić z siebie męczennicę najpierw przed sądem odpowie, co spowodowało taką reakcję pana red. Michalkiewicza.
  Po drugie: wyobraźmy sobie sytuację w drugą mańkę: że to narodowcy z NOP po zakłóceniu wrocławskiego wykładu tow. Zygmunta Bałwana grożą mu pozwem sądowym. Nawet by im to do głów nie przyszło, bo w PRL-bis wyrok sądu mógłby być tylko jeden.

  • dr Q (2017-02-27 13:37) w reakcji na słowa Wellman „My, kobiety, nie powinnyśmy pozwolić na taki język i takie traktowanie kobiet w Polsce.” napisał:
   „Pani Doroto Wellman, wśród żołnierzy niezłomnych było wiele kobiet. Proszę porozmawiać z Pani wujkami, stryjkami i resztą kuzynów, co tym kobietom robili, kiedy je aresztowali, przesłuchiwali i więzili, zanim je rozstrzeli.”
   pod czym się podpisuję.

 3. Bravo pani Wellman. Z pani to prawdziwa komunistka. A nawet komunistka-faszystka ! Gdyby system nie upadł to pewnie pan Michalkiewicz dostałby kulkę w łeb. Oczywiście w imię demokracji socjalistycznej. Tak bardzo nam bliskiej. Prawda Pani Wellman ?

 4. A ja myślałem, że na zdjęciu po prawej stronie pana Michalkiewicza jest aktor grający postać pana Jaby w „Gwiezdnych wojnach”. Zaciekawiło mnie to i dopiero z treści artykułu dowiedziałem się, że to pani(??) Welman…
  Natura nigdy nie przestanie zadziwiać mnie bogactwem form.

 5. Pan Stanisław, jak na konserwatywnego liberała przystało, jest szarmancki dla kobiet, a nawet podkobiet w rodzaju Wellman.

 6. Wielu tu komentujących, chwaląc p. Michalkiewicza za klasę (przyznaję, odpowiedział w sposób idealny), niestety tej klasy nie posiada. Gdzie konsekwencja, chwalić za kulturę, a za chwile jechać jak ostatni cham?

 7. To babsko nie nadaje się do telewizji, nawet do takiej jak TVN. Najwyżej do prowincjonalnego radia i to po znajomości. I pomyśleć że była dupą… to jest twarzą Lidla

 8. Ten tlusty kawal sloniny zwany Dorota W. Powinienien wybatozyc swoje sadlo,by nie zapasc na powazne choroby zwiazane z otyloscia…

 9. Prawica, jeśli ma edukować, powinna to robić stanowczo, ale kulturalnie. Język rodem z rynsztoka nie tylko daje świadectwo o człowieku i tym, jak wychowała go rodzina, ale i rzutuje na obraz grupy, do jakiej ów człowiek należy. To ma być Polak, chrześcijanin, patriota? I nie ma co mówić, że druga strona innego języka nie zrozumie, bo to nic ponad usprawiedliwienie własnego prostactwa i wulgarności.

 10. ta drota w. nie tylko jest obrzydliwie tlusta,ale tember glosu ma tak paskudny ze nie da sie jej sluchac,no i ta straszna wada wymowy!!! ale na logopede w starczym wieku za pozno.te lewicowe TVN,to zatrudnia samych ,,odjazdowcow,, a pseudo redaktor wielkolud co to w obiektyw sie nie lapie,a to kuba ze sklonnosciami jednoplciowymi,albo jachimek, nie to ze glupi to tez posiadacz anielskiego glosu z akcentowaniem na ,,rrrrrrrrrrr,, jednym slowem tvn znakomita ferajna lewakow drugiego sortu.

 11. Coś mi się zdaje, że pan Michalkiewicz jednak trochę się przeraził perspektywą wybatożenia jego „białej, prawicowej… itd” przez panią Wellman, skoro posuwa się do takich kontr deklaracji. Przecież każdy facet mający trochę doświadczenia z kobietami wie, że nie należy brać dosłownie tego, co mówią. Dlatego wypowiedź pani Wellman należy raczej odczytać jako wyrażenie ukrytego pragnienia, żeby ktoś wreszcie porządnie zerżnął jej białe (a może czerwone?), lewicowe d…ko. I najwyraźniej upodobała sobie pana Michalkiewicza. Wyobrażam sobie, jaki przeżyła zawód, gdy przeczytała, że zamierza ją „uszanować”. chociaż możliwe, że zrozumie to opacznie (brrr!).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here