Bunt w Watykanie? Kardynałowie chcą abdykacji papieża Franciszka. „Jego polityka doprowadzi do schizmy”

Franciszek fot Wikipedia cc20 fot Casa Rosada

„London Times” donosi, że grupa kardynałów, którzy wspierali papieża Franciszka, jest obecnie niezadowolona z jego pontyfikatu i chce, żeby ten zrezygnował i został zastąpiony przez kardynała Pietro Parolina. Jak twierdzą, zmiany przeprowadzane w kościele przez Franciszka mogą doprowadzić do „nowej schizmy”, bardziej szkodliwej niż reformacja.

Włoski pisarz Antonio Socci twierdzi, że istnieje w Watykanie frakcja kardynałów, którzy poparli kandydaturę Jorge Mario Bergoglio po abdykacji Benedykta XVI, a teraz chcą, aby Franciszek zrezygnował. Powodem tego ma być ich obawa przed zbliżającą się schizmą.

Wielu kardynałów, którzy głosowali na niego jest bardzo zmartwionych…wspierali oni jego wybór i towarzyszyli mu jak dotąd, nigdy nie odcinając się od niego (…) teraz chcą użyć siły perswazji, by przekonać go do emerytury – powiedział Socci.

Cztery lata po abdykacji Benedytka XVI i wyborze na nowego papieża Bergoglio sytuacja Kościoła Katolickiego stała się niepewna, stoi on na krawędzi schizmy, która może być bardziej odczuwalna niż rozłam zapoczątkowany przez Lutra.

Socci twierdzi, że grupa dwunastu kardynałów będzie usiłowała wpłynąć na Franciszka, od liczebności tej grupy ważniejsze jest jednak jakie dokładnie pozycje zajmowaliby „buntowniczy” kardynałowie.

Kardynałowie są zaniepokojeni, że Kościół może być rozbity jako instytucja. Istnieje wiele pośrednich sposobów, przez które mogą oni wywierać presję na Bergoglio – mówi Socci.

Spora liczba kardynałów z większości, która głosowała za wyborem Bergoglio w 2013 roku zaczęła żałować swojej decyzji. Nie sądzę by było to prawdopodobne, że członkowie hierarchii kościoła będą naciskać na papieża, by ten podał się do dymisji. Ci, którzy go znają wiedzą, że byłoby to bezużyteczne. On ma bardzo autorytarny styl – podkreśla Socci.

Jak już informowaliśmy grupa tradycjonalistów katolickich skierowała do Donalda Trumpa list, w którym proszą o zbadanie okoliczności abdykacji Benedykta XVI. Ich zdaniem istnieją znaczące poszlaki wskazujące na to, że to służby specjalne Baracka Obamy doprowadziły do abdykacji poprzedniego papieża. Autorzy listu powoływali się na maile z serwera Johna Podesty, szefa kampanii wyborczej Hillary Clinton, która była wówczas sekretarzem stanu. Podesta i inni jej współpracownicy dyskutowali na temat sprowokowania „katolickiej wiosny”. Chodziło o przeprowadzenie w kościele radykalnych zmian, które sprawiłyby że kościół w sprawach społecznych przyjmie narracje lewicową.

Czytaj więcej: To służby specjalne Obamy zmusiły Benedykta XVI do abdykacji? „Lewicowo-liberalny przewrót w Watykanie”. Amerykańscy tradycjonaliści domagają się od Trumpa wyjaśnienia sprawy

Kim jest proponowany następca Bergoglio? Pietro Parolina to włoski kardynał i nuncjusz apostolski w Wenezueli w latach 2009-2013, a od czasu wyboru Bergoglio sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Osoba znajdująca się na tym stanowisku może mieć ogromną władzę w Watykanie, jak wielu wskazuje jego nominacja była jednak związana właśnie z tym, że Franciszek lubi rządzić twardą ręką, a Parolina od zawsze posłusznie wykonywał polecenia płynące z góry.

Bergoglio wielokrotnie szokował tradycjonalistycznych katolików, którym nie podobały się jego pobłażliwe wypowiedzi między innymi wobec homoseksualistów. Co więcej w jednym z wywiadów papież Franciszek zapytany o to, czy mówiąc o równości ma na myśli marksistowskie jej ujęcie odpowiedział, że to w końcu komuniści myślą jak chrześcijanie. Chrystus mówił o społeczeństwie, w którym to ubodzy, słabi, wykluczeni mają decydować. Nie demagodzy, nie nicponie, ale lud, biedni, którzy mają wiarę w Boga. To im musimy pomóc, by osiągnąć równość i wolność.

Czytaj też: „Lucyfer, Bergoglio, a sprawa polska”. Korwin-Mikke odpowiada rzecznikowi Episkopatu

Na początku stycznia Janusz Korwin-Mikke na swoim profilu na Facebooku napisał, że jego zdaniem JŚw. Franciszek to wcielenie Lucyfera. W odpowiedzi na to rzecznik Episkopatu uznał, że obraża to papieża.

Tak nawiasem: słowo „idiota” jest obraźliwe – natomiast porównanie JŚw.Franciszka I do Księcia Piekieł jest dla Niego zaszczytem. Lucyfer to (w chrześcijaństwie – ale nie tylko) postać wysoce inteligentna, która spełnia ważną rolę w planie Boga. O Lucyferze będzie ludzkość pamiętać, gdy o ks. Jerzym Marianie Bergoglio dawno zapomną – odpowiadał Korwin-Mikke.

Obecnie papież jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych postaci na świecie. Cieszy się on sympatią 54 procent ankietowanych, którzy wśród powodów pozytywnej o nim opinii wymieniają otwarcie kościoła na homoseksualistów i spowiedź dla rozwodników. Nawet jeżeli słowa Bergoglio nie zmieniają doktryny kościoła to dla wielu kardynałów mogą być one zbyt pobłażliwe i daleko idące.

Źródło: The Times/Wolnosc24.pl

42 KOMENTARZE

  • Według przepowiedni, papież z Włoch ma być ostatnim 😛
   Tak w ogóle, to po co kombinować z trzecim, skoro nadal żyje pierwszy? O ile się orientuję, papieżem jest się do śmierci, więc prawidłowo Benedykt jest tym prawdziwym. No chyba że NWO celowo inicjuje takie akcje, słusznie zakładając, ze doprowadzi to do całkowitego rozbicia kościoła (wierni i tak są już mocno skołowani)

   • Otóż to. Benedykt jest tym prawdziwym a kardynałów, którzy poparli kandydaturę Jorge Mario Bergoglio, należy odsunąć od wszystkiego i umieścić po klasztorach bez kontaktu ze światem.

   • Nie ma takiej przepowiedni! ( Zajmuje się nimi od 40 lat i na tako a nie natrafilem- oczywiście z tych wiarygodnych)
    Bergoglio, to fałszywy prorok jeden z 42 antypapiezy z listy sw Malachiasza ostatni na tejże liście, nazwany Petrus Romanus .
    Jako że dawniej Jezuitów nazywano Petrus Romanus Institutum a Bergoglio jest jezuita – sprawa się zamyka…

 1. Schizma byłaby znakomita dla Polski, pod warunkiem, że powstałby wówczas Narodowy Kościół Polski już nie odprowadzający kasy do Watykanu. Odcięcie się od Watykanu i własny kościół to byłaby rzecz świetna. Naturalnie odcięcie się od Watykanu prze jednoczesnym powrocie kościoła do tradycji sprzed soboru watykańskiego II i odrzucenie wszelkiej lewicowej ideologii na rzecz tradycji i tomizmu.

 2. Franciszek narazil sie tlustym kotom w sutannach jezdzacych wypasionymi autami i majacymi w d…pie zwyklych maluczkich.

  • To widzę z papieżem Franciszkiem na „Ty” juz Pani jest? Chyba, że o Franku z osiedla Pani sobie pisze, w takim razie to pomyłka, bo tu o Ojcu Świętym mowa.

 3. „Obecnie papież jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych postaci na świecie.”
  „Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom” (Łk 6,26)

 4. Papierz to dobry człowiek widzi dokładnie jak postępują księża ,jacy to materialiści nie człowiek tylko kasa się u nich liczy.Powinni się umartwiać skoro nas tego uczą,dobre uczynki robić ,modlić się nie żądając zapłaty,pomagać biednym a nie żyć w rozpasaniu płodząc dzieci,które nie chowają sie w pełnej rodzinie i nie są szczęśliwe.

 5. Wszystko ładnie pięknie, tylko nie zapominajcie o jednym przyszło nam żyć w takich czasach, że to pieniądz rządzi światem a nie miłość. Jeśli będą chcieli usunąć obecnego tak jak poprzedniego papieża to nic nie stanie na przeszkodzie. Wedle powiedzenia „Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie” Kościół jest podzielony na wschodni i zachodni później byli Hus i Luter… A o obecnych czasach nawet nie ma co pisać..
  Największym problemem jest że Islam nam puka do drzwi – powinniśmy być zjednoczeni. Raczej nie będzie odsieczy wiedeńskiej

 6. Każda religia to ZŁO stworzone przez złe istoty. !!!!
  Boską prawdę i miłość każdy z nas nosi w sobie w swoim sercu.
  Każdy kto chce być zdrowy, szczęśliwy i chce swoje ziemskie życie przeżyć w spokoju, pokoju ,szczęściu , dobrobycie i radości, niech się słucha tylko swojego serca połączonego z umysłem. Ot i wszystko w tym temacie, po co rozkminiać całe swoje życie na śmieci.

  • „Każdy kto chce być zdrowy, szczęśliwy i chce swoje ziemskie życie przeżyć w spokoju, pokoju ,szczęściu , dobrobycie i radości, niech się słucha tylko swojego serca połączonego z umysłem.”

   Bardzo dobrym przykładem kogoś żyjącego wedle tych zasad mógłby być Towarszysz Stalin. Chorąży Pokoju. Korwin ma niestety rację jeśli chodzi o kobiety.

 7. Czyli wygląda na to, że projekt manipulacji ludzkością pod nazwą kościół katolicki zbliża się do końca. Schizma która pewnie niedługo nastąpi definitywnie zakończy jego istnienie. I bardzo dobrze, bo wszystkie religie to zło, nienawiść (teraz mordują muzułmanie chrześcijan, a kiedyś katolicy wymordowali prawie 60 milionów Indian sprowadzając się do Ameryki Pn i Płd.). Im szybciej religie upadną tym lepiej. Jest jeden Stwórca tego świata i Wszechświata i nie jesteśmy sami we Wszechświecie i powinniśmy szanować naturę i z nią współistnień, a nie ją niszczyć, bo inaczej unicestwimy i siebie i to Franciszek stara się nam przekazać i dlatego sądzę, że nie ustąpi. A w październiku mamy 100 rocznicę tzw. objawień fatimskich i sądzę, że może się wydarzyć coś co spowoduje szok dla większości katolików.

  • Paweł witam. Na pewno zostanie podane do publicznej wiadomości cała skrywana dotąd prawda na temat fałszywego chrześcijaństwa i religii.
   Zło i ohyda muszą upaść.

 8. Różne bzdury zdarzało się czytać na tym (wolnym wszak portalu), ale kol. Jaroff przelicytował wszystkie. Najwyraźniej nie rozumie on, skąd czerpie swą moc katolicyzm! Bo stwierdza: „Schizma byłaby znakomita dla Polski” etc. Cała wypowiedź tu: http://wolnosc24.pl/2017/03/04/bunt-w-watykanie-kardynalowie-chca-abdykacji-papieza-franciszka-jego-polityka-doprowadzi-do-schizmy/#comment-15232
  Aby wyjaśnić zgubność owego wezwania do schizmy trzeba wskazać, że katolicyzm w najlepszy wśród kościołów chrześcijańskich sposób — zapewniał rozdział kościoła od państwa. Oczywiście są tacy, którzy drą szaty nad rzekomą klerykalizacją zagrażającą naszemu krajowi, ale ja ich traktuję jak na to zasługują: albo są to byli Żydzi („byli”, bo kopnęli precz wiarę przodków), którzy porzucając judaizm oczekują „wzajemności”: niech cały świat pójdzie w ich ślady, i też wyrzeknie się Wiary. A jeśli nawet nie są to Żydzi krwi, to tacy honoris causa, czyli ślepi naśladowcy tych pierwszych. Truizmem będzie zaznaczenie, że nieodmiennie są czcicielami Marksa, wraz z całym jego trującym wytworem.

  Rozdział kościoła od państwa został zniszczony przez tzw. „reformację”, która początkowo przyniosła wyznawcom spore ożywienie religijne. Ale z upływem czasu narastają w niej tendencje zgubne, biorące się właśnie z tego, że dane kościoły nie mają wsparcia w Rzymie, i są skazane — na co? Ano na zdominowanie przez państwową władzę świecką! I cały rozdział idzie się pieprzyć! Ze wszystkimi zgubnymi tegoż konsekwencjami.

  Aby obywatele nie byli tłamszeni przez rząd, powinni mieć nie tylko wolną prasę, ale i niezależne od humorów władzy możliwości zrzeszania się w najróżniejszych celach, i dowolnych formach. I jedną z najważniejszych jest wspólnota religijna. Aby jej wpływ, równoważący potęgę władzy — mógł jej się przeciwstawić, to przecież jasne, że nie może ona od Władzi być uzależniona. Zaś w przypadku kościołów protestanckich warunek ten spełniony nie jest. Aby nie dopuścić do niepohamowanego rozrostu omnipotencji rządu — Kościół (z dużej, bo chodzi o nasz, konkretny, jedyny) powinien być do Władzi w pewnej opozycji, i często gęsto ją strofować, i napominać. Jego rola wpisuje się w ideę trójpodziału władzy, idącą jeszcze dalej: wielo-podziału. Jest to w pełnej zgodzie z tym, co postulował Monteskiusz: warunkiem zachowania wolności politycznej obywateli jest podział władz między różne, niezależne, wzajemnie dopełniające, hamujące i kontrolujące się podmioty Najwyraźniej miał na myśli większą ilość tych podmiotów, a nie tylko trzy…

  • Debilu…nawet nie wiesz co znaczy słowo „lewak” a używasz go jak papieru toaletowego.
   Mógłbyś co najwyżej czyścić buty Papieżowi. To jest prawdziwy człowiek nie biznesmen w przebraniu.
   Lecz się chłopie albo lepiej – jedź do UK i zacznij gadać po polsku na ulicy (najlepiej w jakimś mniejszym mieście) to cię wyleczą…twoi koledzy „nie lewaki”….

 9. Czy gdyby premier Luxemburga byłby zakochany po uszy w beczącym baranie i poślubił go , to zostałby również przyjęty na audiencji u Franciszka? Postawa tego osobnika kala Urząd Następcy Św.Piotra.

 10. Ja nie wiem co się dzieje z tym światem, jedyny papież oprócz JPII który jest normalny, ma racjonalne podejście do wszystkiego a nie zaściankowe podejście rodem z średniowiecza a oni chcą go odwołać. Brak mi słów.

 11. MYLĘ , ŻE W KOŚCIELE JEST NAPRAWDĘ POTRZEBNA REWOLUCJA KOŚCIELNA , ABY ZROBIŁA WRESZCIE PORZĄDEK , I NIE BYŁOBY TAKIEJ SCESJI WOKÓŁ PAPIEŻA .

 12. od kiedy w chrześcijańskim kościele rzymskokatolickim nastąpił wybór na papieża to zawsze były kłopoty , jeżeli weźmiemy charakterystykę godności papieża , to zrozumiemy sens wyboru papieża .

 13. na przełomie ponad dwóch tysięcy lat istnienia kościoła i chrześcijaństwa które nie zawsze było zgodne według nauk Jezusa Chrystusa , bardzo duże zmiany wprowadzał samowolnie kościół , które odbiegały od nauk Jezusa Chrystusa

 14. Problem w Kościele zaczął się od uchwalenia Soboru Watykańskiego II, teraz pro-modernistyczne prądy myślowe zbierają żniwo. Jeśli oceniać pod względem wierności Tradycji Katolickiej obecny papież jest najgorszy od czasów nieszczęsnego soboru V II, ale nadal jest papieżem bo nie popełnił jednoznacznie herezji formalnej.

 15. Jego deklaracja w ZEA z imamem islamskim jest uważana przez niektórych za akt apostazji. Kilka lat temu Bergoglio mówił, że zamierza za kilka lat abdykować. Może to jest właśnie znak?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here