Korwin: Wszystko co chciałbyś wiedzieć o kobietach a o co boisz się zapytać [VIDEO]

Janusz Korwin-Mikke fot Jan Bodakowski
Reklama / Advertisement

Prezes partii Wolność europoseł Janusz Korwin-Mikke wzbudził swoimi wypowiedziami o kobietach kolejny raz ekscytacje mediów i podniecenie feministek. Już od kilku dni temat co prezes sądzi o kobietach obecny jest w mediach. Ma to miejsce już od 1989 roku.

By nie było miejsca na niedomówienia. Janusz Korwin-Mikke w najnowszym wpisie na Facebooku omówił zagadnienie kobiet niezwykle szczegółowo. Zdaniem Korwina:

„1) Dlaczego nikt nie czepia się mnie, gdy mówię, że kobiety mają lepszą pamięć od mężczyzn – albo, że są mądrzejsze od mężczyzn? Przecież żadna kobieta nie lata za facetem dlatego, że ma on ładne nogi – natomiast bardzo nieraz inteligentni faceci postępują tu głupio. „Inteligencja” to zupełnie co innego, niż „mądrość”.

2) W prawie każdej parze mężczyzna jest wyższy, silniejszy i inteligentniejszy od swojej pięknej połowy. Dlaczego? Dlatego, że każda (prawie) kobieta chce, by jej facet był od niej wyższy, silniejszy i inteligentniejszy. Świadczy to o mądrości kobiet. A mądra kobieta znakomicie potrafi kierować swoim mężczyzną – nawet, jeśli jest on bardzo inteligentny – tak, że on (ani nikt) tego nie zauważa. Oboje na tym dobrze wychodzą.

3) W drużynach koszykarek, siatkarek, szachistek itd. itd. trenerami są mężczyźni. Bo kobiety chcą, by trenował je ktoś lepszy w tym sporcie od nich. To znów świadczy o ich mądrości. (Tu lista 100 najlepszych szachistów. Obecnie nie ma na niej żadnej kobiety, ale p.Yì-fán Hóu, Chinka, oscyluje koło setnego miejsca, tam różnice są minimalne – we wrześniu 2016 była na 95. https://ratings.fide.com/toparc.phtml?cod=417 )

4) Inteligencja to zupełnie inna cecha, niż mądrość. Skutkuje np. większą innowacyjnością mężczyzn. Kobiety nie wynalazły praktycznie NIC – nawet mopa wynalazł mężczyzna (Murzyn akurat); nawet tampax (o.b.) wynalazł mężczyzna!!! Kobietą była tylko Kopernik – ale to wyjątek. Mądrość kobiet polega na tym, by pozwolić mężczyznom konstruować to, co lubią – a potem z tego korzystać. Nb. feminizm też wynaleźli politycy, w 100% mężczyźni: gdy USA weszły do I wojny światowej i trzeba było jakoś oszukać kobiety, by zgodziły się odłożyć na bok kobiecą godność i poszły harować w fabrykach… Socjaliści uczynili z tego nawet zasadę lansując hasło: „ARBEIT MACHT FREI”

5) Ze zdania „Kobiety są średnio mniej inteligentne od mężczyzn” nie wynika NIC n/t inteligencji żadnej kobiety. Gdy rozmawiam z kobietą (mająca akurat 183 cm wzrostu) i mówię, że „Kobiety są średnio niższe od mężczyzn” – to ona się nie obraża i nie bierze tego do siebie. Tak samo kobieta inteligentna nie bierze do siebie zdania „Kobiety są średnio mniej inteligentne od mężczyzn”. Jeśli tego nie rozumie, jeśli uważa, że to odnosi się do niej – no, to znaczy, że nie jest inteligentna (Tak nawiasem: p.Iratxe García Pérez, CEP, Hiszpania, „Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów”, najwyraźniej nie zrozumiała…). Przypominam powiedzenie słynnej pisarki, Sidonii-Gabrieli Colette: „Kobieta uważająca się za inteligentną domaga się takich samych praw, jak mężczyzna; kobieta inteligentna macha na to ręką”. Po prostu: chce mieć przywileje – a nie „równe prawa”.

6) A tak w ogóle to kobieta jest istotą pośrednią między mężczyzną, a dzieckiem. Dlatego kochamy nasze kobiety i nasze dzieci, opiekujemy się nimi, pozwalamy im na znacznie więcej, niż wolno nam – bo są one sensem naszego istnienia!

Po briefingu WCzc.Joanna Schneuring-Wielgus (.N, Toruń) zaprosiła mnie na odbywającą się obok konferencję n/t „praw kobiet” (NB. samo zjawisko „walki o prawa kobiet” dowodzi, że nie są one równe…) bym „Odważył się powiedzieć to w oczy kobietom”. Odważyłem się. Niestety: okazało się, że uczestniczki konferencji nie odważają się wysłuchać…””

Jan Bodakowski

O poglądach Korwina na kobiety pisaliśmy w’
Korwin-Mikke: Kobiety są przeciętnie mniej inteligentne od mężczyzn. Wśród mężczyzn jest znacznie więcej geniuszy ale i znacznie więcej idiotów

Janusz Korwin-Mikke o kobietach

Reklama / Advertisement