Płużański: „Należy pozywać osobników szkalujących Żołnierzy Wyklętych”. Sprawdź kto podpadł historykowi. a komu się upiekło

Płużański Żołnierze Wykleci (fot Jan Bodakowski)
Reklama / Advertisement

W swoim najnowszym felietonie na stronie Super Expressu zasłużony promotor wiedzy o najnowszej historii Polski Tadeusz Płużański wezwał do walki z osobnikami szkalującymi Żołnierzy Wyklętych.

Na liście do pozwania Płużański wymienił: Radosława Sikorskiego (przed laty antykomunistę, który przeszedł na czerwoną stronę mocy) za nazwanie Żołnierzy Wyklętych „szlachetnymi samobójcami”, którzy nie są dla młodzieży wzorami patriotyzmu (co zresztą świadczy o oderwaniu Sikorskiego od realiów Polski), działaczkę SLD Justynę Klimasary, która śmiała stwierdzić, że „wyklęci byli nierobami, którzy zamiast odbudowywać swój kraj i pracować, woleli pochować się w lasach i napadać uczciwych obywateli!”.

Towarzyszka Klimasary stwierdziła również, że wśród Wyklętych „”było mnóstwo bandytów, ale też dzieciobójców i pedofilów”, a „Inka” została stracona, bo była młodocianym przestępcą”. Kolejnymi osobami do pozwania na liście Płużańskiego są: poseł PO i wnuk komunistycznego oprawcy z wojskowej bezpieki Tomasz Cimoszewicz, „który na Twitterze napisał, że konkurs wiedzy o Żołnierzach Wyklętych to wyraz ,,brunatnej propagandy””, aktorzyna Piotr Zelt, który Wyklętych nazwał bandytami, celebryta Tomasz Lis, który „Łupaszkę” nazwał morderca, Joanna Senyszyn, która stwierdziłam, „że Wyklęci zabili „30 tysięcy Polaków, w tym kobiety i dzieci. Gwałcili je, mordowali, rabowali””.

Na liście Płużańskiego nie znalazł się za to Paweł Kukiz choć stwierdził, że „Bury” był zbrodniarzem.

Jan Bodakowski

O Płużańskim pisaliśmy w Płużański o Społecznym Trybunale Narodowym: „Nie jesteśmy formalnym sądem, ale możemy skazywać komunistycznych zbrodniarzy na najbardziej dotkliwą z kar” [WYWIAD]

Reklama / Advertisement