Szwecja skapitulowała przed prawem szariatu. 14-letnia dziewczynka ma wrócić do męża i urodzić mu dziecko

Zdjęcie ilustracyjne.
Reklama / Advertisement

Zgodnie z najnowszym wyrokiem szwedzkiego sądu czternastoletnia Aisha powinna wrócić do domu i pod opieką męża urodzić dziecko. Jak twierdzi wymiar sprawiedliwości nieuznanie w kraju małżeństw zawartych w zgodzie z prawem szariatu może zagrażać życiu zamężnych dziewczynek.

Aisha, w zgodzie z prawem islamskim, w wieku 12 lat wyszła za mąż za swojego kuzyna Emina. Co prawda szwedzkie prawo zakazuje małżeństw przed ukończeniem 18 lat, jednak w tym przypadku sędzia nie chciał wyłamywać się z kanonu poprawności politycznej i wskazał na kulturowe i religijne różnice pomiędzy Szwecją a muzułmańskim społeczeństwem.

Historia Aishy, choć szczególnie zbulwersowała opinię publiczną, nie jest wyjątkiem. W samej Szwecji są obecnie 132 przypadki małżeństw dzieci uchodźców i imigrantów – a mówimy tylko o tych, które zostały odnotowane przez opiekę społeczną. Nikt jednak z tym problemem nic nie robi, zawiłości prawne powodują, że nie można ścigać za przestępstwo pedofilii.

Czytaj więcej: Burmistrz Calais do organizacji pomocowych: przestańcie rozdawać darmowe posiłki nielegalnym imigrantom, bo odbudują „Dżunglę”

Zdaniem władz problem jest znacznie szerszy. Według sądu prawo szwedzkie nakazuje jedynie udzielenie pomocy dziecku, wobec czego sprawą zajęła się pomoc socjalna. Ci jednak zaprzestali walki o umieszczenie Aishy u rodziny zastępczej.

Jak ostrzegają władze proste odrzucenie albo zdelegalizowanie małżeństw dzieci niesie ze sobą zagrożenie, iż dziewczynki staną się celem zabójstw honorowych. Zabójstwa honorowe są częstą praktyką w tradycyjnych społecznościach muzułmańskich. Problem odnotowano w kilku krajach europejskich jak Dania, Norwegia czy Holandia.

W Holandii władze starają się chronić prawnie takie dziewczynki, natomiast Norwegowie… organizują kursy dla mężczyzn poświęcone europejskim standardom traktowania kobiet (szokujące, że nie przynoszą spodziewanych efektów!).

Źródło: wp.pl/speisa.com

Reklama / Advertisement