Potężna fala ludzi ruszyła na Europę! Idzie Afryka. Jest dużo gorzej niż w latach poprzednich. Gigantyczny wzrost liczby imigrantów

Imigranci z Afryki we Włoszech. Foto: PAP/EPA/YARA NARDI / ITALIAN RED CROSS
Reklama / Advertisement

Prawie 16 tysięcy migrantów przypłynęło od początku tego roku do Włoch – podało wloskie MSW. Zwrócono uwagę, że jest to wzrost o 74 procent w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego, który był rekordowy pod względem fali migracyjnej.

Wśród migrantów, którzy przypłynęli w tym roku z Afryki, najwięcej jest obywateli Gwinei, Nigerii i Wybrzeża Kości Słoniowej.

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku przybyło też do Włoch wyjątkowo dużo nieletnich bez opieki dorosłych. Według włoskiego MSW jest ich 1670.

Tylko w miniony weekend na włoskie wybrzeża dotarło prawie 2500 osób.

MSW poinformowało, że w ramach unijnego planu relokacji z Włoch do innych krajów europejskich wysłano dotąd 3703 uchodźców. Plan opracowany w 2015 roku przewidywał relokację 160 tysięcy osób w ciągu dwóch lat.

Zobacz też: W Szwecji imigranci biją się z policjantami. Wiedzą, że funkcjonariusze nic im nie zrobią. Szokujące nagrania z policyjnej kamery [VIDEO]

W zeszłym roku liczba migrantów przybyłych do Włoch przekroczyła 180 tysięcy.

Tylko w niedzielę 5 marca do Włoch przypłynęło ponad 1 260 migrantów. Do kilku portów na Sycylii wpłynęły statki Straży Przybrzeżnej i inne jednostki, które zabrały na pokład migrantów z dryfujących łodzi i kutrów.

Agencja Ansa podała, że w Mesynie zacumował statek z 246 migrantami, uratowanymi w Cieśninie Sycylijskiej.

Statek organizacji humanitarnej „SOS Mediterranee” z 515 uciekinierami wpłynął do portu w Pozzallo. Do Katanii przypłynęło zaś 505 ludzi.

PAP

Reklama / Advertisement