GORĄCY TEMAT! Czytelnicy wolnosc24 alarmują: Nasze liczniki zawyżają zużycie prądu! Rachunki wyższe nawet o 300 proc.! Jak się przed tym bronić?

Reklama / Advertisement

Po naszym ostatnim tekście o licznikach, które mogą zawyżać zużycie energii elektrycznej, na naszą redakcyjną skrzynkę dostaliśmy kilkadziesiąt maili. Szeroki odzew był też w komentarzach pod tekstem i na facebooku.

Żeby oddać skalę zjawiska, przytaczamy kilka relacji naszych czytelników. Okazuje się, że przykładów zawyżania rachunków za prąd jest sporo. Niektóre różnice są gigantyczne. Otrzymaliśmy też kilka porad od naszych czytelników, o tym jak radzić sobie w takich sytuacjach. Jeśli masz taki problem, koniecznie przeczytaj. Jest szansa, że uratujesz swoje pieniądze.

Liczniki w służbie elektrowni

Wybraliśmy kilka historii, które do nas dotarły. Niestety relacje te potwierdzają, że w naszych domach może być wiele liczników, które przekłamują zużycie. W niektórych przypadkach różnice w wysokościach rachunków po wymianie na nowe, elektroniczne liczniki, są niewiarygodne. Opłaty wzrosły nawet o 300 proc.!
______________________________

„Witam. Przeczytałam państwa artykuł o licznikach które zawyżają prąd. Już od dawna miałam podejrzenie, że mój licznik nalicza mi bardzo wysokie rachunki. Płacę około 700 zł. co dwa miesiące. Fakt mam duży dom, ale staram się oszczędzać. Mam żarówki energooszczędne. Tv ledowy który ponoć też jest oszczędny, dodatkowo nie ma nikogo w domu około 4-5 godzin dziennie i wtedy działa tylko lodówka.

Jak mogłabym to sprawdzić? Kiedyś dzwoniłam do elektrowni i mówiłam, że mam podejrzenie, że coś jest nie tak z licznikiem. Powiedzieli mi, że mogą go wziąć do ekspertyzy, ale jeśli nic nie wykaże będę płacić za to kilkaset złotych, a wiadomo, że nie będą pod sobą dołków kopać, więc powiedzą ze wszystko ok” – napisała czytelniczka o nicku roxy92_1992.
______________________________

Pan Adrian z Poznania znalazł się w jeszcze trudniejszej sytuacji. Został zaskoczony rachunkiem na ponad 2 tys. zł. Później było tylko gorzej.

„Hey jeśli chodzi o Enea Poznań walczymy z nimi od roku, kiedy dostaliśmy rachunek na ponad dwa tysiące złotych, i tak od tego czasu mamy już ponad 5 tys. zadłużenia. Rachunki są zawsze wysokie, pisaliśmy odwołania, na które unikano odpowiedzi. W końcu jakiś „magik” przyszedł, porobił zdjęcia licznika, niby coś sprawdził, nagle przyszła korekta faktury na minus ponad 900 zł., ale później znowu przysłali, że nie jest zapłacona. Raz doszło pismo, że faktura na 1500 zł. nie jest opłacona, problem tkwi w tym, że nigdy na taką kwotę nie dostaliśmy żadnej faktury. Napisaliśmy następne pismo, nie było żadnej odpowiedzi, teraz nagle byli zmienić licznik. Pisaliśmy też o rozłożenie na raty zadłużenia, nie ma takiej możliwości, po prostu ręce opadają” – relacjonował w mailu pan Adrian.
______________________________

U mnie też wymienili licznik energii elektrycznej pół roku temu. Teraz zakład energetyczny PGE Białystok – nalicza mi o 50% wyższe rachunki! A przecież u mnie w domu nic się nie zmieniło” – pisze pan Piotr.
______________________________

liczniki4
______________________________

„Zakład energetyczny w Dzierżoniowie – mam 3 FV i każda ma inne zużycie, a zabawne jest to, że baniak na ciepłą wodę został odłączony i mam zużycie większe o 1/3 niż z baniakiem włączonym cały miesiąc – przekazał anonimowy czytelnik.

Kilka relacji i cennych porad na następnej stronie. Czytaj dalej ->

Reklama / Advertisement