Kolejne problemy socjalizmu. PKP Intercity: rozmowy ws. Wi-Fi w Pendolino są ciężkie. Czy uda się pokonać ten problem?

fot. Wikipedia CC BY 3.0

Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity ocenił, że rozmowy pomiędzy PKP Intercity i Alstomem (producentem pociągów Pendolino) w sprawie zamontowania w składach urządzeń do korzystania z internetu przez WiFi są ciężkie.

Prowadzimy rozmowy z Alstomem. Mam nadzieję, że początek jest już zrobiony. Chcemy, żeby WiFi w Pendolino było i zrobimy wszystko, żeby to zabezpieczyć, bo widzimy potrzeby pasażerów. Rozmowy są ciężkie – powiedział Oniszczuk.

Rzecznik PKP Intercity Cezary Nowak dodał, że pierwsza możliwość zamontowania WiFi w składach Pendolino pojawi się podczas przeglądów poziomu P4, które rozpoczną się w lipcu tego roku.

Czytaj też: Pociągi w Polsce być może przyspieszą o…5 minut! Wszystko dzięki 2 miliardom z unijnych dotacji. Koncertowe marnowanie pieniędzy

Najpierw musimy przetestować to, co nam zaprezentuje wykonawca, czyli Alstom. Nie możemy sobie pozwolić na zamontowanie takiego sprzętu, który nam nie odpowiada – powiedział Oniszczuk.

Wiceprezes przyznał, że choć spółka robi wszystko, żeby uruchomić WiFi w Pendolino jak najszybciej, to ostateczny termin uruchomienia usługi bezprzewodowego dostępu do internetu na razie nie jest znany.

Ostateczny termin nie wiem, czy to będzie do końca roku, czy nie przeciągnie się na jeszcze następny rok – przyznał wiceprezes.

(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Od paru lat wi-fi działa bez problemu w prywatnych autobusach z Katowic do Krakowa a nawet w miejskich autobusach MPK z Jaworzna do Katowic. A w Pendolino to trzeba będzie chyba sprawę oprzeć o jakiegoś ministra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here