Demonstracja ONR: „Stop ukrainizacji rynku pracy i ściągania migrantów ze wschodu” [VIDEO]

źródło: Jan Bodakowski

W południe przed siedzibą rządu w Warszawie odbyła się manifestacja Obozu Narodowo Radykalnego przeciwko imigrantom z Ukrainy.

Organizatorzy manifestacji podkreślali, że „od początku niepokojów na Ukrainie przyjęliśmy ponad 1 mln uchodźców z tego kraju. Są to jednak tylko oficjalne dane, a w rzeczywistości Ukraińców może być o wiele więcej.

źródło: Jan Bodakowski

Wśród imigrantów ze wschodu są głównie niewykwalifikowani pracownicy fizyczni, którzy zaniżają stawki płac dla Polaków.

Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej obiecano nam szansę na pracę za granicą, co miało skutkować wyjazdem wielu ludzi, obniżeniem bezrobocia i wzrostem płac w kraju. Tym czasem nasze zarobki nie wzrastają, a bezrobocie nie spada, ponieważ miejsce naszych bliskich zajmują przybysze zza wschodniej granicy.

źródło: Jan Bodakowski

Nasz rząd nie tylko wspomaga Ukrainę finansowo, ale także wspiera ukraińską imigrację socjalami, podczas gdy polska służba zdrowia, drogi i oświata są w opłakanym stanie.

Nic nie wskóramy wznosząc szczytne hasła o pomocy, jeśli nie uporamy się najpierw z naszymi wewnętrznymi problemami.

Razem przeciwstawiliśmy się nawale islamu, co spowodowało, że politycy ugięli się pod presją społeczeństwa. Dziś nadeszła pora głośno powiedzieć „NIE” dla imigrantów z Ukrainy!”

Wideo z manifestacji:

Manifestacje przeciwko wschodniej imigracji mają się też odbyć w: Częstochowie, Kutnie, Starachowicach, Rzeszowie, Bydgoszczy, Gdańsku, Olsztynie, Wrocławiu, Opolu, Kaliszu, Szczecinie.

Portal Facebook wykasował informacje o manifestacjach i zablokował konta organizatorów protestu.

W artykule „Pracownik ukraiński lepszy od polskiego” na związanym z ONR portalu Kierunki info
Paweł Doliński napisał, że „o ile w ciągu całego 2013 roku wydano 230 tys. oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcom, o tyle w samym I półroczu 2016 roku już 634 tys. Według oficjalnych statystyk liczba Ukraińców, którzy w ostatnich latach przybyli do Polski, jest porównywalna do liczby imigrantów, którzy w latach 2015-2016 przyjechali do Niemiec – kraju o dwa razy większej liczbie ludności niż Polska”.

źródło: Jan Bodakowski

Autor artykułu przypomniał, że „aktualnie dzięki niej pracodawca musi jedynie zarejestrować cudzoziemca w odpowiednim Powiatowym Urzędzie Pracy, by mógł on legalnie podejmować pracę w każdej branży bez obowiązku uzyskiwania zezwolenia na pracę w okresie do 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Czy napędzają oni w znaczący sposób polską gospodarkę? Odpowiedź brzmi: nie. Jak podaje NBP, Ukraińcy pracują w Polsce przeciętnie 54 godziny w tygodniu, a ich średnie miesięczne zarobki netto wynoszą około 2,1 tys. zł. Obywatele Ukrainy starają się wydawać w Polsce stosunkowo mało – ok. 33 proc. wynagrodzeń, a zaoszczędzone środki przekazują na Ukrainę. W 2015 r. Ukraińcy krótkookresowo zarobili 8 mld zł, z czego 5,0 mld zł trafiło na Ukrainę”.

Jan Bodakowski

 

 

 

 

 

 

Reklama / Advertisement

71 KOMENTARZE

 1. Wara wam narodowo-socjalistyczne skurwysyny od tego kogo przedsiebiorcy chca zatrudniac. Nie wasza wlasnosc!
  Imigracja ekonomiczna (nie socjalna) jest moralna (wolnosc do zatrudniania kogo sie chce) i ekonomiczne (nizsze koszty i wieksza specjalizacja to wyzsze place realne. Gdyby tak nie bylo to bylibysmy kilkanascie razy biedniejsi niz np. 500 lat temu bo populacja byla wtedy znacznie mniejsza).

  P.S Ale co do socjalu dla imigrantow to sie akurat zgadzam.

  • Tak, to jest komentarz zgodny z punktem widzenia wolnościowców – i takie argumenty powinny być wytłumaczone w artykule przez autora. Demonstracje przeciw Ukraińcom? W wielu branżach już od dłuższego czasu po prostu brakowało pracowników, ponieważ Polacy nie chcieli wykonywać pewnych prac/zawodów. I nie tylko z tego powodu, że stawki rynkowe były za niskie, ale również dlatego, że nie kształcili się w danym zawodzie. I co? Jak teraz przyjeżdżają z Ukrainy osoby z potrzebnym wykształceniem i nawet doświadczeniem, to mamy (jako przedsiębiorcy) nie móc ich zatrudniać? Przynajmniej zgodnie z zasadami wolnościowymi nie powinno być ograniczeń w tej kwestii. Jak ja patrzę w tej kwestii na zachowanie ONR to widzę ludzi, którzy chcieliby mieć opiekuńcze ekonomiecznie państwo, które uchroni ich przed wolnym rynkiem – czyli mają oni poglądy ekonomicznie lewicowe (tak jak i PIS jest ekonomicznie lewicowy – dla mnie nie jest to żadną niespodzianką)

   • W kraju nie ma wolności gospodarczej i zdrowej konkurencji, stąd panują zasady kolonialne, które to ludzie z układów bezlitośnie wykorzystują. Ty się wpisujesz w ten schemat udając wolnościowca. Przeciw właśńie takim farbowanym lisom występuje ONR

   • @Anonim: nie podales zadnych argumentow to ino pozostslo mi cie „spapugowac”.

    @Ir: gratuluje wytrwalosci w tlumaczeniu. Anonim i tango1234 to najprawdopodobniej dzialacze RN, NOP albo wlasnie ONR, wiec ich i tak nie przekonasz. Ale przynajmniej dasz otuche innym czytalnikom, ktorzy nie maja wyrobionych pogladow w tej sprawie a chca pozostac wierni idei wolnosci i wlasnosci prywatnej.

   • libertarianin.tom – podobno mieszkasz w chinach, przynajmniej tak twierdzisz na tym portalu. Nie wiem co palisz, ale nie rób tego gdy wypowiadasz się publicznie. Natomiast zawsze możesz pomajaczyc jakiejś chince, o ile chiny o których bredzisz nie sa wytworem twoich majaków po blancie .

   • @Anonim: w przeciwienstwie do ciebie mam swoja Chinke i nie musze tylko o niej „marzyc” jak ty ☺. Jakbys wzial sie za siebie, zamiast promowac etatyzm i walke z Ukraincami, to tez moglbys sobie jakas znalezc…

   • ,,Jak ja patrzę w tej kwestii na zachowanie ONR to widzę ludzi, którzy chcieliby mieć opiekuńcze ekonomiecznie państwo, które uchroni ich przed wolnym rynkiem – czyli mają oni poglądy ekonomicznie lewicowe (tak jak i PIS jest ekonomicznie lewicowy – dla mnie nie jest to żadną niespodzianką)”

    Pis to nie lewica a ONR to juz na pewno nie jest lewicowy, bo nacjonalizm nie jest ani lewicowy ani prawicowy. A kiedy i gdzie istniał wolny rynek? XIX wieczne USA (czyli was wzór do naśladowania) było państwem które miało najwyższe cła na świecie, Anglia na początku była etatystycznym państwem i miała cła wysokie do bólu. Wszystkie wysoko rozwinięte państwa swoją potegę budowały na protekcjoniżmie a nie na wolnym rynku. Uczcie się liberały ekonomii a zwłaszcza historii gospodarczej bo pojęcia o tym nie macie.

  • Miej odwagę i powiedz im to tymi samymi słowami stojąc przed nimi,gnojku.W internecie aż roi się od takich klawiaturowych buntowników,którzy w kontakcie bezpośrednim zapominają języka w gębie.Taka „odwaga”jak Twoja nic nie kosztuje.

   • Odwagę przed kim konkretnie? Przed niektórymi narodowcami, którzy będą mnie np. chcieli pobić za inne niż ich poglądy? Macie racje, że większość wykształconych, mądrych i i inteligentnych ludzi nie będzie ryzykować siłowej konfrontacji z kimś kto wygląda na fizycznie silniejszego. Ale chyba nie chcecie powiedzieć, że ludzie co do zasady powinni zmieniać dowolne poglądy pod wpływem argumentu siły… Konfrontuję konkretny pogląd w tym momencie – przykładowo, polscy pracodawcy nie mogą znaleźć pracowników branży X – wcześniej sprowadzenie pracowników ze wschodu do tej branży wiązało się z ogromnymi kosztami, wynikającymi z wynagrodzenia agencji ściągających np. Ukraińców, a teraz te koszty są dużo niższe ze względu na to, że i takich agencji jest wiele razy więcej i więcej jest Ukraińców, którzy chcą emigrować. Wolny rynek umożliwił spadek kosztów ściągnięcia pracowników. To tylko przykład, ale co do zasady w emigracji zarobkowej państwo nie powinno zbytnio przeszkadzać. A mam wrażenie, że osoby krytykujące to zjawisko, to na pewno nie są przedsiębiorcy – tylko „na zaś” zaniepokojeni pracownicy. Jakiekolwiek regulacje utrudniające napływ osób, które chcą u nas uczciwie pracować, to typowo lewicowe podejście. Jeśli macie jakieś konkretne kontrargumenty, to chętnie posłucham – może się czegoś nowego dowiem, np. z doświadczeń pracowników/pracodawców z innych branż. Ale przede wszystkim bądźmy uczciwi i odważni wobec siebie samych – albo walczymy o zmniejszanie większości regulacji i stawiamy czoło wolnemu rynkowi, który wymaga odwagi i samodzielności – albo przy pierwszej lepszej okazji oczekujmy, że nas państwo obroni (za cenę mniejszej wolności)

   • A jak na planecie wam braknie pracowników to co idioci zaczniecie ściągać ufoludków z innej galaktyki? Bedziecie nam z Polski robić drugą multikulturową Francję bo wy pracowników nie macie? Jak nie macie pracowników to zamykać firmy i wypierdalać na etat a nie będziecie tutaj sciagać arabusów, murzynów i ukrów. I tak nie zapewnicie im wszystkich praw pracowniczych. Pierdolnijcie się w Łeb to morze zmądrzejecie i wróci wam rozsądek.

   • @Nacjonalista ND: cla nie przyczynily sie do rozwoju USA, tak samo jak czebole nie rozwinely Korei. Kraje te rozwinely sie pomimo tych zlych pomyslow. Tu jest caly artykul o historii cel w USA:

    https://www.cato.org/publications/commentary/truth-about-trade-history

    Cla powoduja to, ze czesc producentow bogaci sie kosztem reszty spoleczenstwa (konsumentow). W przypadku USA nawet glowna przyczyna wojny domowej byl wlasnie sprzeciw Poludniowcow wobec cel. Dzieki clom i pensji minimalnej Poludnie poszlo na dziady a wzbogacila sie grupka przemyslowcow z Polnocy jak np. Morgan i Rockefeller.

    P.S. wygooglaj sobie jakie kraje maja teraz najwyzsze cla na swiecie. W wiekszosci sa to zupelnie nierozwijajaxe sie zadupia typu Zimbabwe i Wenezuela.

   • @libertarianin.tom Pat Buchanan ma racje, wszystkie potęgi gospodarcze stosowały protekcjonizm i dzięki niemu są potęgami gospodarczymi. Wojna między północą a południem wybuchła bo obniżono cła. Północ USA była przemysłowa a południe rolnicze i sorry ale to co daje bogactwo to przemysł, czyli wysokie technologie a nie rolnictwo. Północ miały sprzeczne interesy z południem i w tym momencie USA powinno się rozpaść na dwa kraje. Gdy wygrał Lincoln maksymalnie podniesiono taryfę celną zniesioną przez plantatorów w 1857 roku oraz wprowadzono zasadę państwowych dotacji do ważnych inwestycji o znaczeniu ogólnokrajowym i nastąpił niesłychany boom gospodarczy. Jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać królestwa: linii kolejowych, nafty, stali, górnictwa i banków. Za murem ceł ochronnych rozwinął się potężny rynek wewnętrzny o obrotach przekraczających łączne obroty handlu zagranicznego Anglii, Francji, Niemiec, Rosji, Holandii, Belgii i Austro-Węgier. W tym czasie Stany Zjednoczone wyrosły na pierwszą potęgę gospodarczą świata. Po znacznym obniżeniu ceł po II WŚ przemysł zaczął upadać (Pas rdzy). Bezrobocie zaczęło rosnąć, patologie śię mnożyły tak jak w Polsce po 1989r. Producenci nie bogacą się kosztem ludzi bo oni dają pracę, rozwijają kraj a gdy kraj się rozwija wszystkim żyje się lepiej. Rolnictwo nie dostarczy takiego bogactwa jak przemysł.
    http://ekonomiaigospodarka.blogspot.com/2014/11/jak-wolny-handel-niszczy-ameryke.html

   • @libertarianin.tom Gdyby nie protekcjonizm to żadnego kapitalizmu by tam nie było a USA było by na poziomie Brazylii. Anglia,Niemcy,Francja, Szwecja,Japonia, Korea Płd., to były najpierw mocno etatystyczne zamknięte gospodarki, dopiero gdy zdobyły przewagę nad resztą świata zaczęły promować liberalizm aby swoimi produktami zalewać i kolonizować słabiej rozwinięte gospodarki. żaden duży, bogaty kraj na świecie nie zbudował zamożności w ten sposób (tzn. przy otwartych granicach). Integrować można ze sobą tylko gospodarki krajów na zbliżonym poziomie gospodarczym. W przypadku otworzenia granic między krajem rozwijającym się a rozwiniętym zostaną w pierwszej kolejności zniszczone najbardziej rozwinięte przemysły. W efekcie kraj biedniejszy wyspecjalizuje się w produkcji towarów nisko przetworzonych, na których mało się zarabia, czyli wyspecjalizuje się w biedzie. I dokładnie to stało się w wyniku integracji Polski z krajami Unii Europejskiej.

  • ONR TO SKRAJNA LEWICA, TAK SAMO JAK PARTIA RAZEM I RUCH PALIKOTA, TO NIE JEST ŻADNA SKRAJNA PRAWICA. ONI WSZYSCY TO LEWICA – ROSZCZENIOWCY, KTÓRZY ŻĄDAJĄ SZCZEGÓLNYCH PRAW I PRZYWILEJÓW DLA NACJOZJEBÓW, FEMINISTEK, HOMOSI ITD. PRAWICA TO RÓWNOŚĆ WOBEC PRAWA, NIE MA LITOŚCI DLA ROSZCZENIWCÓW (NACJOZJEBÓW,HOMOSI,FEMINISTEK), PRAWICA TO CAŁKOWITY BRAK SOCJALI, BRAK POMOCY PAŃSTWA DLA OBYWATELI (POZA WOJSKIEM I POLICJĄ), PRAWICA JEST SUROWA, PRAWICA TO DŹWIGANIE CIĘŻARU SWOJEJ WŁASNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI NA BARKACH.

   • surowy jest też twój imbecylizm, nie wspominając o tym że z caps-lock’iem pisują tylko wariaci i psychicznie chorzy.

   • ONR nie jest skompromitowaną prawicą i nike jest też lewicą. Nacjonalizm jest nad tymi głupimi podziałami. Nacjonaliści żądają dla siebie przywilejów ty liberalny zjebie? Od kiedy.Prawica to solidaryzm społeczny a nie anglosaski indywidualizm. Taka prawica nic wspólnego z prawicowością nie ma. Doucz się matole czym jest prawica.

   • @Nacjonalizm ND: Lincoln to wlasnie tworca kapitalizmu „kolesi” w USA. Najwiekszy wrog wolnosci wsrod Amerykanskich prezydentow (obok Roosvelta i Obamy). Siedzial gleboko w kieszeni wielkich przemyslowcow i finansjery. Polecam poczytac di Lorenzo, ktory napisal o nim biografie. Lincoln to ojciez zalozyciel dziejszego ustroju gosp. Ameryki czyli korporacjonizmu.
    Gdyby nie Lincoln nie byloby centralizacji, polityki imprerialnej, podatku dochodowego ani FEDu. Dobrze wiedziec gdzie Polskim „nacjonalista” wyrastaja nogi.

   • Libertarianizm to ani prawica ani lewica. Libertarianizm to doktryna absolutnych praw wlasnosci.

  • libertarianin.tom — Pewnie nawet nie wiesz, polski przygłupie, że za zatrudnienie Ukraińca przedsiębiorca dostanie z Urzędu Pracy dofinansowanie w wysokości 800 zł. Dostanie te pieniądze z budżetu, czyli z podatków m.in. tego Polaka, który zatrudnienia zdobyć nie może. A ne może, bo każdy przedsiębiorca będzie wolał wziąć Ukraińca i dostać w prezencie 800 zł miesięcznie na pensję dla niego, niż wziąć Polaka i nie dostać nic.

   • I dlatego mam byc zly na Ukraincow? Wkurwiaj sie na pojebany rzad a nie Ukraincow i pracodawcow.

  • Hola! Hola, cwaniaczku! W dupie masz życie polskich rodzin, sprzedałbyś swoich pracowników żeby tylko sobie nabijać kasę bez końca, ty zachłanna ś…o!

  • Jeżeli dobrze zastanowisz się nad sobą to może dotrze do ciebie (celowo piszę małą literą ) to powinieneś wiedzieć że specjalna strefa ekonomiczna powstała dlatego że WSK PZL Mielec Polskie Zakłady Lotnicze zostały doprowadzone do UPADŁOŚCI i główny pracodawca MIELCA w PZL-pracowało nawet 22000 ludzi.
   -Strefy ekonomiczne umożnliwiają pracodawcom nie płacenie podatków i wszelkie ulgi -podatki płacą zwykli pracownicy.
   -inwestycja z kasy unijnej (które będzie musiał zwrócić zwykły Kowalski ,bo na terytorium jego kraju.Zwrot to -za 1 Euro -3- euro .Bo inwestycja była na terenie POLSKI – ZAGRANICZNYCH KORPORACJI nieludzko eksploatujących tanią siłę roboczą z tego co wiem MIELCZANIE NA TŁOCZNI MUSZĄ PRZERZUCIĆ OKOŁO : 12 ton blachy na zmianie !!!!!!!!!!!!!!A Niemcy 3 do 4 ton Gdzie BHP
   -Skutek będzie taki że wkrótce rzesza ludzi wyląduję na rencie ,a tobie podniosą podatki !!!!!!!!
   -Mielec to już teraz miasto: banków , szmateksów i aptek oraz KNAJP Zapraszam na OSIEDLE !
   -Na tak potężnej strefie największej w całym kraju zarobki są na pograniczu minimum SOCJALNYM z czego
   utrzymać rodzinę ???????
   WSZYSTKIE KORPORACYJNE INWESTYCJE ZWRÓCI POLAK NIE NIEMIEC CZY JAKIŚ INNY UDZIAŁOWIEC.
   -Ukraińcy jako uchodźcy mogą liczyć na dofinansowanie do mieszkań -Polak nie .
   FIRMA KTÓRA ODWAŻY SIĘ ZATRUDNIAĆ PRACOWNIKÓW Z POZA UNII A KORZYSTAJĄCA Z ULG PODATKOWYCH I UNIJNYCH INWESTYCJI PRZEZ OKOŁO: 20 LAT
   NATYCHMIAST POWINNA BYĆ ZMUSZONA DO ZWROTU TYCH PIENIĘDZY DO SKARBU PASTWA POLSKIEGO I (I MIASTA W KTÓRYM ŻEROWAŁA) . DEFINITYWNIE!!!!!!!!!!!!!!!!
   CIEKAWE CO ZROBI SZYDŁO I PIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   CZY W OGÓLE ICH TO ZAINTERESUJE.

 2. Polacy, którzy pracują za granicą też mają się wynosić? ONR popiera postulaty swoich zachodnich odpowiedników, np. niemieckiej NPD? Czy ktoś jeszcze pamięta, jakie tworzono skandaliczne plakaty przeciwko Polakom?
  Jesteśmy krajem imigrantów, dlatego należy zachować więcej pokory.
  Poza tym migracja Ukraińców do Polski nie przyniesie w dłuższym okresie spadku wynagrodzeń. Konkurencyjne płace oraz więcej oszczędności w firmach przyczynią się do wzrostu gospodarczego, więc znajdziemy się w punkcie wyjścia. Należy również wziąć pod uwagę, że Ukraińcy wypełniają luki w gospodarce, tam gdzie nie ma chętnych do pracy Polaków.

  • tego typu komentarze zawsze zaiwaniają ubecką nomenklaturą. Nie lepiej panie kolego uwolnić potencjał gospodarczy rodaków? Aha, wtedy nie przetrwałbyś na rynku, zgadza się? 🙂

   • Właśnie, Anonim – to wszystko na co Cię stać;) Pracuję z ukraińcami i gdybym mógł to więcej bym ich zatrudnił, a tylko dlatego, że potrafią się prezentować, zależy im na pracy i są wykwalifikowani. Zatrudniam ludzi z wyższym wykształceniem (specjalistycznym) ale dla Ciebie to i tak nic nie znaczy, będziesz pisał w internecie, że obcy Ci pracę zabierają…. Zatem popierając takich jak Ty, popierając potencjał gospodarczy ‚średniego wykształcenia’ (bez chęci podnoszenia kompetencji i osiągnięcia czegoś więcej niż minimalna krajowa i zasiłek) nic z nas nie zostanie. Nie będzie komu utrzymywać Twojego zasiłku – bo ten potencjał gospodarczy, o którym wspominasz, po prostu wyjedzie utrzymywać innych przeciwników emigrantów na zachodzie.

   • Większość ukrów w Polsce to niewykfalifikowani robotnicy, którzy niszczą rynek pracy. A po co np. murarzowi wyższe wykształcenie on ma być fachowcem a nie inżynierem. Mówisz o tych zasiłkach których w Polsce nie ma? Nie to przeciwnicy emigracji utrzymują imigrantów. Jeśli pracodawcy będą bazować tylko na niskich płacach i nie będą inwestować w innowacyjne technologie to polska gospodarka naprawdę nie będzie konkurencyjna na arenie międzynarodowej i będzie katastrofa.Nie da się całe życie bazować na niskich płacach. Polacy muszą się rozmnażać bo jeśli tego nie będą robić to gospodarkę Polski czeka poważne tąpnięcie w gospodarce i kryzys. A niskie zarobki nie spowodują, że Polacy będą się rozmnażać.

   • @Pozdrawiam – nigdzie nie napisałem że obcy zabierają mi pracę, cierpisz na urojenia?
    Bzdury które wypisujesz jedynie potwierdzają mój wcześniejszy wpis – chora sytuację w kraju wykorzystujesz do żerowania na ludzkiej krzywdzie, tym razem wykorzystując ukraińców, których można wykorzystywać w jeszcze podlejszy sposób niż wcześniej rodaków, bo nie sa u siebie i nikomu się nie poskarżą. Trzeba natychmiast uzdrowić państwo, aby tego typu typki wyleciały z rynku pracodawców. Jełśi zlikwidujemy kompradorstwo, to rynek pracy automatycznie się uzdrowi, czego jak widać mocno się obawiasz.

  • Nawet NIE WIESZ BO NIE BYŁEŚ NIGDY W PRACY ZA GRANICĄ ŻE POLAK W INNYCH KRAJACH NA PODOBNYM STANOWISKU ZARABIA MNIEJ OD RODAKA.
   A my chyba zapominasz jesteśmy w tym euro kołchozie i PŁACIMY SKŁADKI UNIJNE.

 3. Wieje grozą jakie to towarzystwo głupie ! Czosnkiem też zalatuje . Pokażcie fachowcy gdzie panuje na świecie ,, wolny rynek ” – nigdzie , są tylko różne formy protekcjonizmu . @Daniel – ty mów o sobie i swoim kraju , bo Polska nie jest ,, krajem emigrantów ” i nigdy nie była , ludność tu mieszkająca jest najstarszą genetycznie autochtoniczną ludnością Europy . Nie jakieś pastuchy czy inni koczownicy .

  • Wolny rynek = brak przemocy wobec ludzi nie inicjujacych przemocy. Nigdzie tak dobrze niestety nie ma. Ale nalezy do tego darzyc.

   • Wolny rynek jest wszedzie tam gdzie nie siegaja lapska panstwa i innych, pomniejszych bandytow.

   • Jakues 30% rynku w Polsce to czarny rynek, czyli nieregulowany i nieopodatkowany. To jest wlasnie wolny rynek. Gdyby wynosil on 100% PKB to Polacy byliby bogaczami.

   • libertarianin.tom – a widziałes kiedyś dobrobyt w kraju gdzie panuje anarchia? gdzie ty masz rozum mongole?

   • @Anonim: porownaj sobie Somalie z czasow z panstwem i w czasach anarchii. Nawet na wiki o tym pisza. Nie porownuj Somalii bez panstwa z np. Francja z panstwem bo wiesz, ze to nie ma sensu. Musze to naprawde tlumaczyc?

 4. Kto przeciwstawił się nawale islamu? I kiedy? Ten Bodakowski jest głupszy niż myślałem, choć lubi się napinać. Robi to jednak w żałosny, mało męski sposób.

 5. O tym kogo będą zatrudniać pracodawcy będzie decydował naród, a jak się nie podoba i tak bardzo chcecie zatrudniać banderowców to załóżcie sobie firmę na UPAdlinie. Zatrudnianie Ukrów prowadzi do pauperyzacji polskiego narodu, bo zarobki nie rosną. Powoduje to też wyjeżdżanie młodych Polaków za granicę aby móc utrzymać rodzinę. A kiedy zachodnie państwa otworzą się na ukraińców to i oni wyjadą i kto zostanie wtedy w Polsce? Osoby 40+ czyli powstanie ogromna dziura demograficzna już nie do zasypania a to oznacza kryzys, upadek systemu emerytalnego, wielu firm i gospodarki. Przedsiębiorcy jak zwykle nie patrzą długofalowo, dla nich liczy się tu i teraz i kasa a co będzie z tym krajem za 10-15lat to ich chuj obchodzi.

  • No jak to? Skoro wszyscy wyjada to dopiero wzrosna place i bedzie El Dorado! Co nie?

   Sam sobie przeczysz w tym samym poscie. Zal mi dupe sciska jak takie cos czytam.

   • Zagadka: czym sie rozni nacjonalista od komunisty? U komunisty o tym co robia jednostki decyduje „lud”, a u nacjonalisty „narod”. Widzisz roznice? Skoro nie widzisz, to znaczy, ze jej nie ma.

   • Bełkoczesz już jak potłuczony. pierwszy raz słyszę, zeby nacjonalista chciał sztucznie regulować rynek, no chyba że liberusiowi z majakach dymnych nacjonalista myli się z narodowym socjalistą.

   • @Anonim: czy ty czytales powyzsze posty Ariowista i Nacjonalisty ND? Bo chyba nie wiesz o czym nowie.

   • libertarianin.tom – skoro sam nie wiesz o czym mówisz, to skąd wymóg żeby inni rozumieli twój bełkot?

 6. ONR to jednak jedyna prawica. Te wszystkie konserwatywne-liberały(jak by można było połączyć te dwie skrajne ideologie) to zwykłe liberały czyli lewactwo, które chce nam zrobić z Polski multikulturowy kraj.

 7. Firma ma pełne prawo zatrudniać Ukraińców jeśli są tańsi. Ale w takim przypadku ulgi podatkowe dla firmy powinny być wstrzymane. Ulgi udzielane są, by zwiększać zatrudnienie Polaków w danym regionie.

 8. Nas ostatnio prezeska straszyła wymianą na Ukraińców więc ludzi nie brakuje a jedynie chce się zmniejszyć koszty. Ja po dziesięciu latach pracy nie mam 2000 netto praca zmianowa w chemii. Ostatnio zarząd sobie wymyślił zwiększenie wydajności nawet nie ma kiedy wypełnić papierków. Wcześniej straszyli nas kryzysem teraz Ukraińcami i co roku drożeją im surowce. Ale prezeska rozbija się nowym mercedesem a dyrektorka za miesiąc ( co załoga pracowała wszystkie soboty i niedziele , robiliśmy 7dni w tygodniu przez miesiąc) miała taką marżę, że ja by zobaczyć taką kwotę na swoim koncie muszę jeszcze zasuwać przez minimum kolejne dziesięć lat. To wszystko to tylko zachłanność i zwykłe skurwysyństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here