To się dzieje w Polsce! Niemiecka firma do pracowników z Mielca: „Albo pracujecie za grosze po 12 godzin, albo bierzemy Ukraińców”

źródło: wcj24.pl

W piątek rano pracownicy mieleckiej firmy Kirchoff Automotive Polska, mieszczącej się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, przystąpili do strajku. Domagali się polepszenia warunków pracy. Dyrekcja postawiła ultimatum: jeśli nie wrócicie do pracy w ciągu 24 godzin, na wasze miejsce przyjdą Ukraińcy. 

W piątek około 9 wszyscy fizyczni pracownicy firmy Kirchoff opuścili swoje stanowiska pracy. Protestowali przeciwko obecnym warunkom pracy. Domagali się o 100 proc. lepszych płac, za pracę w weekendy i podwyższenia stawki godzinowej – informował autor lokalnego bloga wcj24.pl .

„Powiedziano nam, że jeśli nie przyjdziemy w sobotę czy niedzielę do pracy, zostaniemy zwolnieni dyscyplinarnie. Dyrektorzy straszą że jeśli nie chcemy na takich warunkach pracować to chętnie na nasze miejsce przyjadą Ukraińcy. Dziennie produkujemy nawet około 30 ton metalowych części. Ktoś musi przerzucić to przez ręce” – powiedział dziennikarzowi w rozmowie telefonicznej pracownik tłoczni.

Kierownik tłoczni przesłał załodze maile, w których poinformował, że nieprzyjście do pracy w sobotę, albo niedzielę będzie miało surowe konsekwencje, włącznie ze zwolnieniem.

„Często nie przestrzega się tu przepisów BHP aby zrobić wszystko tak jak życzy sobie zarząd firmy. Robią wszystko żeby tylko zwiększyć normy. Do dziś mamy w pamięci tragedię z 2008 roku. Wtedy na trzeciej zmianie zginął jeden z pracowników. Nie chcemy aby ciągłe zwiększanie norm skończyło się kolejnym śmiertelnym wypadkiem. Pośpiech w pracy przy tak niebezpiecznych maszynach które obsługujemy to nic dobrego” – mówił wcj24.pl inny pracownik firmy.

Na temat pracy w Kirchoff Automotive Polska krytycznie wypowiadali się też użytkownicy forum gowork.pl. „Ostatnimi czasy bardzo się pogorszyło. Chodzi o to że starzy dobrze pracujacy pracownicy nie są doceniani. Do pracy przychodzą nowi i mają niecałą złotówkę mniej na starcie niż ci którzy pracują ponad 10 lat. No to nie jest w porządku. Na siłę szukają teraz rąk do pracy i firma chyba zatraca wartości jakie jej przyświecały na samym początku”. – pisał w lutym jeden z nich.

„Powód strajku?
– Praca 5 dni w tyg po 12 godzin
– Chłopaki z tłoczni klepią maratony w postaci 7-9 dni bez przerwy
– soboty do odbioru
– kosmiczne normy
– podejście „góry” do pracownika
– śmieszne podwyżki rzędu średnio 0.90 groszy (przydupas dostanie 1.2zł, a „szarak” 60 groszy BRUTTO!!!
– z trzech firm jakie są w Polsce mamy najniższe stawki
– nowo przyjęty pracownik ma ok 50-70 groszy mniej na stawce godzinowej od pracownika z kilkuletnim doświadczeniem”.

Firma Kirchoff Automotive produkuje szkielety strukturalne nadwozi i podwozi samochodowych. Stanowi część międzynarodowej grupy, zatrudniającej 9 000 pracowników w około 30 zakładach produkcyjnych w 11 krajach. W Polsce firma ma trzy zakłady: w Mielcu, Gliwicach i Gnieźnie, korzystając m.in. z udogodnień i zwolnień podatkowych w Specjalnych Strefach Ekonomicznych.

Zarząd firmy ma dwa tygodnie żeby porozumieć się z załogą. Jeśli nic się nie zmieni, pracownicy zapowiadają, że znowu odejdą od swoich stanowisk.

O sytuacji pracowników firmy Kirchoff odwołali się dzisiaj na demonstracji ONR w Warszawie, działacze tej organizacji, zobacz tutaj: Demonstracja ONR: „Stop ukrainizacji rynku pracy i ściągania migrantów ze wschodu” [VIDEO]

Masowe sprowadzanie tanich ukraińskich pracowników do Polski zaczyna przypominać podobną sytuację między Meksykiem i USA, gdzie Latynosi opanowali ogromną część rynku pracy, co ostatecznie stało się powodem wygranej Donalda Trumpa. Zdaniem ekspertów opieranie polskiej gospodarki na taniej sile roboczej ze Wschodu hamuje wzrost płac i uniemożliwia rozwój bardziej zaawansowanych gałęzi gospodarki, w które przedsiębiorcy musieliby zainwestować w przypadku braku łatwego dostępu do zgadzających się na pół-niewolnicze warunki zatrudnienia pracowników z Ukrainy.

Czytaj: Ekspert: „Ukrainizacja rynku pracy zabija wzrost płac Polaków”. Import taniej siły roboczej to wypychanie młodych na emigrację, upadek gospodarki i wynarodowienie kraju

Czytaj też: Uwaga przedsiębiorcy, kontrole skarbówki mogą być nielegalne! Kompletny chaos w KAS. A Morawiecki? Każe kręcić reklamówki z fałszywych kontroli!

220 KOMENTARZE

  • Idź idioto ! stuknij się w sagan.
   Problem jest i to straszny ale nie jest to winna Kaczyńskiego.
   Potrzeba jest jakaś kontrola.
   Szkoda że wcześniej nie zgłosili do Urzędu Pracy zbiorowej skargi , a najlepiej po kolei .

   • A ty się idiotko chcesz zatrudnic na etat w roli kontrolera, co nie? Nic dziwnego że Polska zdycha mając takich niedorozwiniętych obywateli.

   • To jest wina Kaczynskiego. Nie tylko wina. To on jest jednym z zalozycieli tego potwora, IIIRP, ktora wygania Polaków z Polski i rekrutuje roboli ze Wschodu.
    Jest jednym z szefow partii i rzadow, ktorzy od 1989 roku likwiduja Polske.
    To masoin, potomek ubekow, ktory uwaza, ze PRL (z lepszym, czyli nim Pierwszym Sekretarzem) jest idealnym pamnstwem do niewolenia ludzi.

   • Jeszcze troche i „wolnosciowcy” beda bronic „polskich miejsc pracy” razem ze zwiazkami zawodowymi. Widac, ze demokratyzacja ruchu. Nie liczy sie prawda, tylko zbijanie kapitalu politycznego na wybory.
    Niedlugo tacy „wolnosciowcy” zostana pewno tez luddystami i beda rozwalac maszyny/roboty. No bo czym sie rozni praca „ukradziona” przez Ukrainca od tej „ukradzionej” przez robota?

   • To jest wina kaczynskiego bo kto inny jak nie szydlo się chwalila ze przyjęła juz ponad milion ukraincow niby jako uchodźców chcieliście pisu to macie

   • Jaka kontrola? Jak mi nie pasuje robota to sobie szukam innej a nie wymuszam ze chce zarobic dwa razy tyle. Zwykly populistyczny belkot.

   • masz rację , problem jest bardzo duży , trzeba powiedzieć jasno że nie będzie niemiec pluł nam w twarz i szmacił naszych obywateli.

   • Tak jakby nie wydawali viz na prawo i lewo nie byłoby problemu i niech nikt nie waży sie nas przyrównywać bo nie przypominam sobie żeby ponad milion Polaków w krótkim czasie zabrało sie do pracy na wyspach.Pomijając fakt że Angli i my byliśmy razem w Unii

   • Idź idioto ! stuknij się w sagan.
    Problem jest i to straszny ale nie jest to winna Kaczyńskiego.
    Potrzeba jest jakaś kontrola.

 1. „Zdaniem ekspertów opieranie polskiej gospodarki na taniej sile roboczej ze Wschodu hamuje wzrost płac i uniemożliwia rozwój bardziej zaawansowanych gałęzi gospodarki, w które przedsiębiorcy musieliby zainwestować w przypadku braku łatwego dostępu do zgadzających się na pół-niewolnicze warunki zatrudnienia pracowników z Ukrainy.”

  Dlatego Ameryka nigdy sie nie rozwinela i pozostala krajem rolniczym po wsze czasy! A zaczej…o.kurwa…jednak nie…
  Pokazcie mi tych ekspertow! Pewnie ograniczenie robienia dzieci ci „eksperci” tez proponuja. No bo czym sie dla ekonomii rozni przyjazd jednego imigranta od urodzenia sie jednego Polaka? Niczym.

  • Tak, albo Chiny – oni byli tanią siła roboczą -> czy ktoś z krytykujących orientuje się jak to teraz wygląda? Czy nadal myślicie, że w Chinach nic się zmieniło w tym temacie i nadal to kraj samych płacowych „niewolników”?

   • Ja w Chinach mieszkam. Chinczycy zrobili sie asertywni i jak maja pracowac nadgodziny to wola opuscic fabryke i pojsc do innej albo na swoje. Na niewolnikow nie wygladaja. Sa bardzo mobilni i srednio co 3 lata zmieniaja prace.

   • Tyle ze Chińczycy pracowali we wlasnych Chinskich zakladach i budowali swoj dobrobyt. A Polacy Ukraincami pracują na Niemca. Za polska stawkę produkujac rzeczy sprzedawane za porzadne euro na zachodzie.

   • Nie jest to co do zasady prawda – zarówno w Chinach było bardzo dużo fabryk, których właścicielami byli obcokrajowcy, jak i w Polsce Ukraińców zatrudniają też polskie firmy. Chińczycy najpierw pracowali w tych zagranicznych firmach, a później stopniowo zakładali własne, ponieważ okazali się bardzo przedsiębiorczym narodem. Polacy też są przedsiębiorczy, tylko trzeba im pozwolić korzystać z różnych przewag konkurencyjnych – w tym również z przepływu pracowników

   • Analogiczna sytuacja to niemiecka fabryka w Chinach, w której pracują Wietnamczycy. Czyli abstrakt.

  • Wystarczy poczytać pamiętniki emigrantów do USA żeby wiedzieć jak to wyglądało. W USA w przemyśle pod koniec XIX w. zarobki były mniej więcej 20 – krotnie większe niż w Galicji w rolnictwie. A dlaczego były wyższe , bo było tam mało ludzi. Ucieczki ludzi z Galicji ( a także innych zaborów) były w nie smak właściecielom ziemskim i kapitalistom, władze w zaborze rosyjskim i austriackim administracyjnie usiłowały powstrzymać exodus (w zaborze pruskim też był ogormny exodus ale z tego względu że w znacznej części skierowany nie do Ameryki a do zachodnich Niemiec do przemysłu to nie robiono problemów). Natomiast w USA też dochodziło do okresowych spadków stawek spowodowanych znacznym napływem przybyszów. Najbardziej stawki zaniżali chińscy kulisi. Dlatego pierwszym postulatem pierwszego związku zawodowego w USA było wydalenie Chińczyków. I do tego doszło. Masowy ubytek ludności w Europie (również zachodniej) w krótkim czasie doprowadził do znacznej zwyżki płac roboczych i jakoś to nie załamało gospodarki ale wręcz spowodowało nieprawdobodobny z dzisiejszego punktu widzenia wzrost gospodarczy w latach 90-tych XIX w. Natomiast zniżki płac roboczych na początku XX wieku rozkręciły poważny kryzys gospodarczy.

   • Zupelnie pomieszales skutki z efektami i wartosci nominalne z realnymi. Oczywiscie, ze jakby np. wybuchla zaraza i wybila jutro polowe Polakow to place nominalne by wzrosly. Ale poziom zycia (czyli place realne) by spadl. Wieksza liczba osob to nizszy koszt produkcji i wieksza specjalizacja. Nie ma tu zadnej magii. Logika ekonomiczna. Wiek XIX w Ameryce to znaczny wzrost populacji i poziom zycia miedzy 1800 i 1900 zmienil sie na plus.

    A kryzys zostal sowodowany polityka monetarna FEDu, wiec nie przerzucaj odpowiedzialnosci na ludzi.

   • Trzeba się uczyć,dzisiaj już zwykłych robotników są na pęczki,trzeba robotników wykwalifikowanych potrafiących obsługiwać maszyny.Tym samym są Polacy dla Niemców,to się nazywa globalizacja.

  • Polscy przedsiębiorcy przecież bardzo mocno i agresywnie inwestują… w podatki. ;))))
   …z których rząd futruje zagraniczne koncerny, dlatego nam-Polakom pozostaje rola taniej siły roboczej, napuszczanej na podobnych nieszczęśników z Ukrainy.

  • A jakbyś chciał wiedzieć to Ameryka akurat zjada sama siebie w tej chwili a już na pewno się nie rozwija😊 tonie w długach kochany ..

  • w obecnym rzadze nie ma specjalistow o zarzadzania zasobami ludzkimi majatkowymi natralnymi obecnie rzadzcy to populisci ich pragnienie to utrzmac sie na stolku zgarnac kase i w nogi widac to po podwyszkach plac dla rzadu

 2. Wipleryzacja wolnosciowcow postepuje. Korwin by sie usmial jakby te ekonomiczne bzdury poczytal.

  P.S. skoro obnizanie pensji jest takie straszne to dlaczego nie podwyzszac place minimalna?? Efekt bylby identyczny do zawyzania plac poprzez wywalanie Ukraincow.

  • Przestań bredzić durniu. Na razie mamy kapitalizm kompradorski i etatyzm. W takich warunkach to co akurat się dzieje, to perfidnie przez kogoś wprowadzany plan na wyniszczenie i o tym właśnie mowa.

   • Dobra durniu. To zwieksz etatyzm (place minimalne, zakazy zatrudniania imigrantow, zwieksz socjal zeby zwiekszyc sile przetargowa pracownikoe, itp.) i napewno sie polepszy. Powodzenia!

   • jesteś debilem że nie rozumiesz co czytasz? Póki mamy etatyzm i kompradorstwo, to zasady wolnego rynku są psu na budę. Dlatego najpierw trzeba wywalczyć wolnosć gospodarczą, żeby te zasady wolnego rynku mogły właściwie funkcjonować.

  • No to walcz o wolnosc a nie walcz z Ukraincami. To nie oni wyruchali Polakow tylko wiele lat rzadow podleglych wpierw Moskalom a teraz Niemcom. Cholerny ubekistan, ktory wypral ludzi z wszelkiej godnosci i majatku.

   • OK. Masz racje. Jednak sa ludzie, dla ktorych wazna jest Polska i Polacy.
    I teraz, jak sam przyznales, jestesmy, my Polacy, niewoleni przez wielbicieli PRL, ktoprzy nie potrafia wyzwolic sie z komuny w ich glowach. Niszcza na, wyganiaja z Polski, zebysmy sobie zmienili (jak twoi Chinczycy) jesli nam „nie pasuje” IIIRP.
    Sa Polacy, ktorzy uwierzyli w upadek komunizmu, przez moment bylo wspaniale, ale znowu nas zniewolono. I zanim czaczniesz zachwalac „wolny rynek” w tym chorym panstwie, poczuj sie jeszcze raz Polakiem.

   • Chodzilo mi o to ze Chinczycy sa mobilni na terenie Chin. Nie wielu decyduje sie na emigracje z wyjatkiem paru cwaniakow, ktorzy brali lapowki na panstwowym. Akurat ostatnio wiele normalnych Chinczykow tu wraca.

    Nie zachwalam w Polsce wolnego rynku bo niewiele go tam zostalo. Nie podobaja mi sie tylko pomysly „ratowania” sytuacji poprzez jeszcze wieksze ograniczanie tegoz rynku. Polacy powinni protestowac przeciw podatkom, regulacjom, licencjom, placy minimalnej, koncesjom, ZUSowi, wstrzymaniu prywatyzacji i uwlaszczenia obuwateli, itp., a nie przeciw Ukraincom. Tylko tyle.

  • Trochę bredzisz. Przy wiecznie niskiej płacy, nie wzrasta popyt wewnętrzny. A eksport może się zawsze załamać.
   Poza tym, tu też chodzi o coś innego. O zwykłe przestrzeganie prawa, jakie ono by nie było. A ta firma chyba tego nie robi.
   A świat jest taki jaki jest, a nie takim jakim chcieliby go widzieć różni doktrynerzy (czy to libertariańscy, czy też socjalistyczny. I nie jest to świat Piotrusia Pana. A JKM sobie świetnie w tym mętnym bagnie radzi. Dlatego nie wierzę w jego szczere intencje. A dzięki Wiplerowi, choć niepokoić może jego wyrachowanie, wolnościowcy są w PE. Mało też brakło, aby dostać się do sejmu. Natomiast finansowanie z budżetu, partia chyba posiada.

   • Dalej nie widzisz o czym mowie. Niskie koszty to niskie place nominalne ale wysokie realne. W przypadku obowiazywania pieniadza rynkowego (czyli kruszcu), zadne ogolnokrajowe podwyzki plac nominalnych nie sa mozliwe? Zgodzisz sie tu ze mna? Historia gospodarcza swiata to pokazuje. Majac silna, stabilna walute przyciagasz inwestycje i imigracje. Zawsze tak bylo, jest i bedzie.

    Prawo jest tylko jedno: prawo naturalne do mojej osoby i owocow mojej pracy, czyli takze prawo do goszczenia kogo chce na mojej posesji i ustalanie dowolnych umow z pracownikami mojej firmy. Wszystko co ponadto to nie Prawo tylko bezprawie.

    Rozwoj i zwiekszanie sie stopy zyciowej to efekt spadania cen. Gdyby nie fiat currency to bylibysmy teraz jeszcze bogatsi (ale nominalnie mielibysmy podobne pensje jak 100 lat temu). A ceny spadaja dzieki oszczednosciom i inwestycjom. Wskazujac na popyt wewnetrzny jako zrodlo rozwoju odwracasz kota ogonem. To co proponujesz to Keynesizm. Studiowalem ekonomie przez 5 lat i 75% materialu to byly wlasnie takie keynesistowskie teorie, ktore prowadza do coraz czestszych kryzysow i w koncu wojen.

    A Partia Wolnosc ostatnio idzie na dno bo ani nie jest juz prawdziwie wolnosciowa ani az tak radykalnie nacjonalistyczna jak np. ONR czy RN. Taki to efekt Wiplera.

 3. Do roboty, co podnieśli w biedronce na prażynkach na mleku bez mleka, tak nie da się żyć w takim fałszu i zakłamaniu pora pomyśleć co się robi a czego się ogląda w TV ja zmądrzałem parę lat temu i młotem potraktowałem telewizor za wiadomości przekazywane. Nawiasem to nawet nie nadawał się na monitor do kompa

 4. To przebudzenie potrzebne było w latach 90 kiedy jeszcze istniał polski przemysł , wtedy wszystkie małpety chciały pracować w firmach ,, zagranicznych ” no to teraz dobrze im tak . libertarianin .tom — guzik wiesz o Ameryce , to poco zabierasz głos . Tak na marginesie ! Obecnie nawet wygonić tych tzw . inwestorów ” to zostanie Polska z niczym , przemysłu rodzimego ,,0” ,przetwórczego ,,0” , zakredytowane wszystko po uszy , a ,, własny rząd dusi rodzimą przedsiębiorczość , teraz to chyba już za pózno ? Zdrajcy zniszczyli kraj .

  • Wiem o Ameryce to, ze kiedy rosla liczba imigrantow jak i narodzin to rosly tez realne place (nominalne prawie sie nie zmienily), czyli poziom zycia. O to mi chodzilo.

  • Absolutnie się z tobą nie zgodzę, nie zdrajcy lecz własnie my, Polacy. Urzędnik, polityk, lekarz, policjant, prawnik czy któryś z tych zawodów kojarzy się dobrze, niekoniecznie według mnie a na pewno potrzebują górę pieniędzy a to jest tylko jeden z wierzchołków wydawnictwa naszych pieniędzy. Ucinając to bądź po prostu zmniejszając do racjonalnego poziomu już by pozwoliło nam inaczej funkcjonować.

 5. Pewnie zarząd jest osrany wystarczy też brać uropy na żądanie 4dni w roku jak się niemyle zwolnienia lekarskie itp w grupie jest siła pekna szybko niech przyjmą Ukraińców hehe polityka zastraszania i pokazowka jak nie wymikniecie to jak jest to duża firma zapłacą i to szybko pracuje też w dużej firmie i jest podobnie ale jak ludzie się zwalniali to szybko wypłaty w zrosly o 100% teraz jak by tak wszyscy stanęli czyli strajk to podejrzewam w trybie natychmiastowym wypłaty wzrosy o 20% ale niema zgrania i lipa robią co chcą a pracodawca trzepie kasę. Może to się zmieni jak za granicą i ludzie będą walczyć o swoje

 6. Jest taka firma jak B.Braun, produkuje narzędzia chirurgiczne z górnej półki, a podwyżka to 15-35 groszy, wiec te 60 nie takie złe ;P
  Też szwabski koncern 🙂

  • a dlaczego nie otwierasz wlasnej firmy i nie podnosisz zarobkow o 150-350 albo nawet 600gr? wowczas nie bylby to „szwabski koncern”, ale wlasny, narodowy, patriotyczny; ze, zgodnie z rachunkiem ekonomicznym, nie przetrwalby jednego miesiaca, to jest bez znaczenia, liczy sie tylko, ze ‚dolozylem szwabom’, bez ktorych ani placy, ani podwyzki

   • A po ile bank niemiecki daje kredyt a po ile uzyskuje kasę firma polska? I masz odpowiedz na swą prowokację. Niemca stać by zapłacicić duużooo więcej..

 7. A najlepiej zrobić jeden odważny krok zwolnienia trybie natychmiastowym wszyscy nie zdążycie wyjść z firmy a będziecie podpisywać aneksy z podwyżka

 8. A w Kaliszu w Wielkopolsce w firmach lotniczych 3000 na łapę do 4000 zł i jeszcze socjal a mieszkanie komunalne można dostać jako pierwszy bo technicy i inżynierowie maja pierwszeństwo. Wystarczy przyjechać i być pierwszym z 500 którzy będą zatrudnieni w ciągu najniższych miesięcy. Kto się spóźni będzie szukał pacy w miastach gdzie są strefy ekonomiczne. W Kaliszu jest 4% bezrobocia i firmy wiedza ze fachowca poniżej 20 zł brutto nie ma skoro w lidlu i biedronce płaca 2500 – 2800zl.

 9. ze względu na wysokie opodatkowanie pracy tzw. „polskie rządy” wyrzucili za granice polaków a na ich miejsce sprowadzają banderowców – i nikt tego nie ma odwagi przerwać tzn absurdalnie wysokie opodatkowanie kraju na dorobku ..

 10. Rozumiem że te zarobki @ Operator cnc – wyczerpują twój zasób marzeń – gratuluję . @Anonim – Ludzie może z czasem by się nauczyli organizować , ale Ukraiński ,, łamistrajk ” to uniemożliwia , normalnie płace by rosły gdyby firmy nie miały pracowników alternatywnych , gotowych pracować za mniej . To część prawdy , druga część to że władza daje prawo do pracy obcym , mając własnych . Ukraina nie jest w UE , więc wzorem starych państw UE przed przystąpieniem nowych jej obywatele powinni dostawać prawo do pracy wyjątkowo i tylko w tych profesjach gdzie są braki tak robili wszyscy w UE . Coś tam zawsze by doginało na czarno , ale poważne firmy bałyby się tego .

  • Place nie powinny rosnac tylko ceny powinny spadac. Zdrowa gospodarka to deflacja. Wzrost nominalnych plac i cen innych produktow jest mozliwy tylko w przypadku inflacji.

   Poza tym praca nie jest kolektywna wlasnoscia wszystkich obywateli danego kraju tylko wlasnoscia przedsiebiorcy, ktory ma prawo zatrudnic samych Eskimosow jesli tak mu sie podoba.

   • Tak, tylko że przedsiębiorca będzie robił wszystko żeby płacić jak najmniej a sprzedawać jak najdroższe a nie jak najtaniej

   • To nie świat Piotrusia Pana, tylko realne życie. Unia wymaga vatu, az akcyzy też nikt nie zrezygnuje. Czyli poważna obniżka cen odpada.

   • Powiedz to bankom (i bakowi centralnemu) – dla nich deflacja to najgorszy koszmar … i straty, straty … dla budżetu państwa także. Jednak banki mogą spać spokojnie, w Polsce nie ma rządu który na to pozwoli.

  • @Maslaw: VAT i akcyza sa naliczane procentowo od wartosci towaru tak wiec cena zawsze moze spadac. Tylko ustalenie ceny minimalnej mogloby ten proces powstrzymac. Dzieki Bogu ceny minimalne sa obecnie zadko spotykane nawet w Polsce (z wyjatkiem placy minimalnej). Dobrymi przykladami rozwijajacych sie rynkow na ktorych ceny ciagle spadaja to komputery i telefony komorkowe. Gdyby nie place minimalne i inne koszty generowane przez panstwo (w tym glownie inflacja) to rozwoj (czyli spadek cen) bylby takzecw innych branzach.

   P.S.daruj sobie wzmianki o Piotrusiu Panu bo to „argument” lewakow na argumenty wolnorynkowcow. Nie jestesmy dziecmi i mozeby dyskutowac bez takich napinek i udawania starszych i madrzejszych.

  • Cena to równowaga między podażą a popytem to fakt, jednak popyt można kreować i tak się robi, a wtedy można sprzedawać coś zupełnie bez początkowej wartości, bo wykreowaliśmy popyt 😉 Prawda, że proste?

 11. To nie jedyny niemiecki zakład pracy w którym panują takie warunki, Thoni Alutec -Stalowa Wola, ludzie nie protestuja bo wszyscy dobrze wiedzą że były by po prostu zwolnienia dyscyplinarne. Normy, niskie place chociaż praca w systemie czterobrygadowym, brak szacunku do pracownika, pracownicy z kilkuletnim doświadczeniem zarabiają tyle samo co nowi albo dosłownie parę zł więcej no i oczywiście problem jebanych Ukraińców.

  • Jebani Ukraincy. Gratuluje slownictwa. Ale jak Polacy zaczeli pracowac w Anglii i zabierac prace anglikom to to anglicy byli pojebani bo mowili to samo co niektorzy teraz. No ale to mu europejczycy ukraincy to tacy poj…bu ze wschodu..

  • Nie opowiadaj bzdur,bo praca jest ale za nieduże pieniądze w stosunku do wydatków.Nie ma mieszkań a Polacy w większością żyją jak rumuny po barakach.Ceny wynajmu normalnego mieszkania to istne science fiction a i tak nie można nic znaleźć.Islandczycy płacą najniższe stawki obcokrajowcom bez względu na kwalifikacje.Więc nie pisz bzdur bo jestem tu od 15 lat i dziś niestety już nie jest to samo.

 12. nie do pomyslenia!ulgi i dotacje chcą brać a nie chcą szanować człowieka!!!
  a gdzie jest Główna Inspekcja Pracy i Resort Ministerstwa Pracy!!!!
  należy ten temat nagłośnić jak na szybciej !!!!
  Ciekawe, po co mają przyjeżdżać Polacy z Wielkiej Brytanii i do czego???!!!

 13. Jest to jakaś straszna manipulacja. Pracuję w firmie która również zatrudnia do 800 Ukraińców ale nie dla tego, że chce ale dla tego, że nie ma wyjścia… Na rynku pracy nie ma ludzi i to jest fakt. Drugi – że Ukraińcy kosztują nas (firmę) więcej niż Polacy bo trzeba im opłacić pozwolenia plus jakieś zakwaterowanie itd (umowy są przez agencje) – i mimo wyraźnej dyrektywy od generalnego – kadry nie mają wyjścia i muszą zatrudniać ukraińców. Nie chcę wierzyć w to co tu jest napisane, ktoś robi zadymę mimo, że prawda na pewno była inna… A i jeszcze jedno, u mnie w firmie jest zasada, że na kluczowych stanowiskach (nie menadżerskich a zwykłych operatorów) nie wolno zatrudniać Ukraińca, bo on po 6 miesiącach traci pozwolenie na pracę a samo przyuczenie do stanowiska zajmuje minimum 3 miesiące…

  • wola wydawac pieniadza na ukraincow dwa razy wiecej niz dla polaka, ale pojeby. Ja szukam pracy, ale jak zwykle powiedza nie mam doswiadczenia. Pojeby ci pracodawcy

   • To ze jesteś nienaruszalnym niedorozwojem to chyba nie wina pracodawcy roszczeniowcu !!

 14. Pamiętacie zabitego i pobitych polaków w Harlow z września 2016 ? Tam Tesco otworzyło terminal przeładunkowy i zaproponowało angolom „głodowe stawki”. Wielu nie podpisało nowych umów, ale nie wiedzieli że już jadą na ich miejsca autokary z Polski, dokładnie ze Szczecina. Mielec, to nie plantacja w Brazylii. Nie ma obowiązku pracy. Jak komuś nie pasują warunki, niech się przeprowadzi do Harlow, albo przynajmniej do Kalisza. Na tym polega wolny rynek, również rynek pracy.

 15. U nas też próbowali w automotiv byli Ukraińcy doszły koszty językowe opracowanie nowych dokumentów…no i przyszły awarie na duże sumy i reklamację – krótki epizod który kosztował nasza firmę ogromnych kosztów

 16. W łowiczu jest tak samo. Polacy siedzą w domach i czekają na telefon a Ukraina pracuje po 16 h i ma pracę cały czas…
  A ty siedzisz w domu i czekasz na telefon.
  Pracodawcy mówią że jak się nie dostosujesz to na twoje miejsce jest 70 chętnych z Ukrainy. …

  • No i to jest pojebane… bo jak już są warunki pierwszy raz odkąd pamiętam, że mogą rosnąć place ( wszystkim a nie tam w jednej branży czy jakimś specjalistom ) to oczywiście ten trend chcą zahamować i pierd… się głupoty że potrzeba nam tysięcy pracowników z zagranicy. Nie, nie potrzeba, trzeba zacząć płacić godne pieniądze. I skoro na zachodzie można i wszystko się kręci to pewnie i u nas można, ale lepiej oczywiście ściągnąć milion Ukraińców, zacząć aby place nadal były zebracze…

 17. Ten problem to skutek w jakich działają związki zawodowe. Jak by związki zawodowe były poza zakładem pracy i każdy pracownik pracujący w Polsce mógł się zapisać to by zaczęli dbać o interesy pracowników a tak związki zawodowe mają w d pracowników bo mają ciepłe posadki w państwowych spółkach.

 18. W Specjalnych Strefach Ekonomicznych są specjalne warunki pracy.
  To chyba normalne? Po co płakać. T=Lepiej zagłosować za 3 latach na JKM i po pół roku nie będzie ani jednej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 19. A może po prostu wyje….ć nierobów niemców i niech zatrudniają Ukraińców i owszem ale na Ukrainie nie ma polskiej ziemi. Choć znając życie to polskie kierownictwo ten los zgotowało pracownikom. Takie polskie kappo !

  • Polskie kappo !! Dobrze to ująłeś . Przecież na studiach są zajęcia z socjotechniki , a to oznacza, że Twój przełożony, ma Ciebie z jednej strony , klepać i chwalić ,a tak naprawde WYDYMAĆ bez mydełka . Bo on za to kasę bierze . reszta to fikcja .

 20. Mercedes TEŻ BĘDZIE MIAŁ takie stawki bo za pracę płaci MORAWIECKI MILIONER i wizjoner jak zgnoić POLAKÓW i ubogacić UKRAIŃCÓW

  • Słyszałem że nafutrował ich na poczatek 80 bańkami, z naszej krwawicy futruje koncern który i tak ni będzie płacił podatków.

 21. …wolność…macie wolność!Przedsiębiorca jest wolny i może zatrudniać w swoim zakładzie kogo zechce a pracownik pracować gdzie zechce(i go przedsiębiorca zechce).Gdzie problem?W anglii tak samo straszą brytyjczyków.Przyjdą polacy na wasze miejsca…Wtedy rozumiem że jest OK?

 22. Pierdolone szkopy kradli i mordowali polaków w czasie drugiej wojny a teraz zmuszają do niewolniczej roboty..swoich szwabów uu siebie niech tak zmuszają .. popierdolony polski rzrząd jeszcze im dale wolną łape daje im ulgi i lub zwalnia z podatków żałłosne !!!!

 23. W życiu nie slyszalem wiekszych bredni. Ten artykuł to czusta manipulacja i proba nakrecenia afery… Bylem tam i słyszałem…nie bylo zadnej mowy o Ukraińcach…

 24. Jeśli Ukraińcy pracują u nas za małe pieniądze to jest dla wszystkich bardzo dobrze, bo towary mogą być tańsze, a Polacy mogą się zająć czymś bardziej dochodowym co też wyjdzie dla wszystkich na korzyść. Niestety ale trzeba zrobić się odpornym na populistyczne hasła wzywające do ochrony miejsc pracy.
  Podobnie zresztą jest w Anglii gdzie Polacy są tanią siła roboczą wykonującą prace, które nie wykonają tubylcy za te pieniądze. To oczywiście wpływa na wzrost dobrobytu Anglii, tym bardziej im taniej i więcej nasi tam pracują.
  Na tym portalu wielu jest pseudo wolnościowcami o poglądach bliskich komunistycznym i chyba nie zdają sobie z tego sprawy

 25. Nawet jak stać firmę płacić 10000 lub więcej na pracownika a płaci grosze to czysty zysk dla pracodawcy Polacy dają się dymać i to jest prawda a te huje zagraniczni inwestorzy tylko się bogaca jebać kapitalizm

 26. Dlatego „wyleczyłem” się z korporacji i obym nie musiał ponownie szukać takiego zatrudnienia.
  A Ukraina to nie kraj. Ukraińcy to bezpaństwowce, raz polskie, raz ruskie.
  Nie pękać. Strajkować i nawet okupować. PIP powinien się za to ostro wciąć.

 27. nic wan nie zrobią tylko musicie wszyscy razem strajkować i nie odpuszczać niemcy sie boją takich strajków pracuje w niemczech i taka sytuacja też miała miejsce cała zmiana polaków porzuciła miejsce pracy i poszli do domu bo niemcy chcieli aby ludzie pracowali po godzinach i tylko na strachach się skończyło niemczy boją sie prawników i prawa nie odpuszczajcie im

 28. Zycze szczęśliwego porozumienia !!!! Nie Poddawać się walczcie o swoje!!!! W moim mieście jest to samo.ale spokojniej .Powodzenia my robotnicy mamy wielka siłe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 29. Do niektórych komentatorów: a kto zniemczył polską gospodarkę, Kaczyński czy Tusk? Czyim dziełem jest to, że tyle firm pracuje dla Niemiec? że tyle sklepów jest niemieckich i francuskich? że tyle banków jest nie polskich? że tyle mediów jest niemieckich? że całe grupy polityczne dzisiaj w Polsce reprezentują interesy Niemiec, a nie Polski? To wina Kaczyńskiego? Nie da się w rok naprawić tego, co się przez 15 lat psuło.

 30. Firma łamie prawo i do tego ma zwolnienia, dotacje, profity? Polska im daje zarobic a oni w zamian biora Ukraincow? To skonczyc to, normalne podatki, oplaty, koniec dotowania albo zamknac za lamanie prawa. Niech spier na Ukraine. A kazdego Ukrainca pracujacego nie zgodnie z Kodeksem Pracy wyp do domu z zakazem wjazdu na 10lat. Niemcy robia łaske ze fabryke zbudowali a lokalni politycy wlaza w d żeby oni zarobili? Kazda obca firma na terenie Polski ma byc po to by Polakom lepiej sie zylo. Co do wolnego rynku- ta firma nie podlega zasadom wolnej konkurencji … zreszta, gdzie jest wolny rynek? ZAchodnie kraje bronia w pierwszej kolejnosci swoich przedsiebiorcow i obywateli, i ich stac by w biednych krajach kupic sobie przywileje i politykow.

  • Chyba jako jedyna osoba z komentujących przedstawiłeś , na czym polega problem . Firmy z Zachodu wzamian za niepłacenie podatków i transfer zysków do siebie miały zatrudniać Polaków . Rząd i samorządy wkładały duże pieniądze w infrastrukturę Po kilku , kilkunastu latach , te firmy oświadczają , że Polacy nie są im potrzebni do interesu . W takim razie , po co nam te firmy ? Może rzeczywiście powinny zwrócić pomoc rządową i przenieść się na Ukrainę . Na Ukrainie nie da się prowadzić biznesu w europejskim sensie .

 31. Taka prawda jest ze Firma niemiecka ale to powiedzia łpolak bo zawsze tam gdzie polak jest na stanowisku zarabia sie mało i gnoja ludzi by się piać w gore

 32. Moin zdaniem to wszyscy powinni sie zebrac i nie przyjsc do pracy. Straszenie ukraincami to tylko okazanie slabosci. Gdzie z dnia na dzien znajda sobie tak zgrana i doswiadczona zaloge. Nie ma co sie bac tylko trzeba sie postawic a po drugie ukraincy nie przyjeżdżają do nas po jakies 12 zl na godzine.

 33. Od straszenia to sa duchy….a ciekaw jestem jak ściągną tych Ukraińców to gdzie im zakwaterowanie załatwia tak od razu i jak przeszkolą zeby od razu rozpoczęli prace i robili w takie normy oraz tak szybko i zwinnie jak pracownik np 5 letni.

 34. Co placzecie….w Niemczech po roku pracy mam 1800 euro netto..9 godzin…niech przyjedziemillion Ukraińców…wali mnie to…do Polski nigdy nie wrócę..miłej niedzieli

 35. Mogę się założyć że to nie niemieccy pracodawcy to wymyślili tylko Polski zarząd tej firmy. To Polacy Polakom zgotowali to los

 36. […] „W piątek rano pracownicy mieleckiej firmy Kirchoff Automotive Polska, mieszczącej się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, przystąpili do strajku. Domagali się polepszenia warunków pracy. Dyrekcja postawiła ultimatum: jeśli nie wrócicie do pracy w ciągu 24 godzin, na wasze miejsce przyjdą Ukraińcy. ” ze strony: http://wolnosc24.pl/2017/03/18/to-sie-dzieje-w-polsce-niemiecka-firma-do-pracownikow-z-mielca-albo-p… […]

 37. Wszyscy sa mądrzy tylko ile w tym wszystkim zarabia kierownik a ile prezes to jest dobiero bandytyzm ludzi sie ma za nic ważne aby im było dobrze to trzeba zmienić i postawic GÓRĘ do maszyn niech zobaczą jak tam jest fajnie

 38. W każdym dużym zakładzie jest ten problem.
  Duże normy nacisk na pracownika bardzo źle zarobki nie mówiąc śmieszne i najmadrzejsi wszyscy ci co siedzą na stołach niech walczy miesiąc na produkcji za.marne 1800zobaczymy czy im się oczy otworzą
  Pracownik Tenneco

 39. Ale wymyslili prezesi firmy…bo akurat tak strasznie Ukraińcy rzucają sie do pracy w Polsce…haha..tez nie chca pracowac za te grosze, co im zostanie po opłaceniu w polsce jedzenia mieszkania itp

 40. Ja się pytam kto rządził przez ostatnie 8 lat?? Kaczyński???. Może mi ktoś powie co dostał od rządu PO. Bo ja zostałem tylko przymuszony do pracy w zagranicznych firmach za grosze bo wszystko jest sprzedane! Albo czeba wyjeżdżać za granicę za chlebem. Tyle dostałem od rządu PO i Tuska. A co do strajku to jestem zdania że czeba się domagać tego co się należy. Gdyby wszyscy odeszli od maszyn to przecież całej załogi nie zwolnią bo firma się zaczyma i niebedzie dochodów.

 41. „… w które przedsiębiorcy musieliby zainwestować w przypadku braku łatwego dostępu do zgadzających się na pół-niewolnicze warunki zatrudnienia pracowników z Ukrainy” Jakie „pół-niewolnicze”??? to już nie ten etap!!! Jak niewolnik pracował u pana to pan był zobowiązany zapewnić mu dach nad głową, dojazd do miejsca pracy, odzież, pożywienie, lekarza… A dzisiaj za te pieniądze, które my zarabiamy niestety na życie nam często brakuje i to jest JAWNE NIEWOLNICTWO. A praca za minimalna pensje przechodzi wszelkie normy… – w tym przypadku „niewolnictwo” to zbyt łagodne określenie. Dziwią się czemu ludzie nie chcą rodziny zakładać… po co? dzieci mają cierpieć z głodu…?? niewychowane bo rodziców nie ma w domu… a na niańkę ich nie stać…nie nauczone bo nie ma na to kasy i czasu…a potem w dorosłym życiu będzie żyło jak niewolnik bo inne dzieci prezesów miały warunki do życia, ale przy tym rozwydrzone i nie nauczone szacunku do innych.

  I co mi z tego, że skończyłam wyższe studia, kierunek niby bardzo opłacalny, ale tez bardzo trudny…jak miejsce jest tylko dla facetów… a w labie lepiej zatrudnić Ukraińca za najniższą krajową. Państwo nie dba o swoich obywateli, oj nie dba…

 42. Strajk jest jak najbardziej na miejscu!!! Trzeba się domagać tego co nam się należy jak psu buda. Obcym krajom bardziej zależy na dobru Polaka niż Polsce. A Polska liże tyłki obcokrajowcom. Przykład: mieliśmy wyjechać do Rosji na konferencję. Kazano nam nakupować prezentów i to drogich, a my co dostaliśmy…drewniane łyżeczki i kawałek czekoladki…” I to bardzo boli. Nie można się pogodzić z miernotą i naiwnością w naszym kraju bo na co tyle walczyliśmy przez tyle lat.

 43. powinno być jak w kopalni płaca, 13-tki, 14-tki deputaty, i szybsza emerytura! dla wszystkich bez wyjątku i Ukraińcom też!

 44. A co robi Duda, ten od związków podobno zawodowych?
  Liż d… wszelkiej maści nawiedzonym i wymyślonym zbawcom Polski zamiast robić to co powinien.

 45. Witam.
  Bardzo jestem ciekaw ile zarabia średnio pracownik fizyczne w tej firmie.
  Najlepiej jak ktoś by napisał jaki jest całkowity roczny dochód brutto na osobę.
  To wtedy będziemy mieć rozeznanie jak w tej firmie się zarabia.
  Bardzo proszę o odpowiedź.

 46. To jest efekt polityki PO, niemiec robi w Polsce to co chce, a tusk za to dostał dobrą posadkę w parlamencie UE.Dziwie się że w tym kraju są jeszcze ludzie którzy wieżą w PO.

 47. To samo w Kraśnickiej Fabryce Łożysk Tocznych normy z kosmosu nawet nie ma czasu porządnie się wysrać.. Ludzi mają za gówno… Płaca 1400 na 3 zmiany… Dno i wykorzystywanie ludzi…

 48. Pracuje w Szwecji z ukraincami. Niektórzy to bardzo dobrzy fachowcy. Ale mają pośredników polskich i to na nich zarabiają Polacy.

 49. Sami robotnicy polscy zgotowaliście sobie taki los , ufając złodziejom solidarności i Wałęsie . To czysty kapitalizm , a może i niewolnictwo już . Żaden kodeks pracy was nie chroni , bo jest tak skonstruowany na korzyść pracodawcy , za komuny nie do pomyślenia takie coś , a tu Niemiec z Polaków robi niewolników . A co do Ukraińców to oni szkodzą Polsce i robotnikom polskim gnać to z Polski .

 50. Wygląda na to, że Mielec ma niemieckiego Gubernatora, który decyduje o tym, kto ma pracować na terenie RP (Mielca), a kto nie.

 51. Ktoś kto ma duże doświadczenie i wiedzę z łatwością znajdzie prace gdzieś indziej… Ja zaczynałem prace za 1200 zł i co jakiś czas zmieniałem na coraz lepszą. Nikt Ci nie da kasy za darmo, zły pracodawca? To idź to kogoś innego, chyba że nie jesteś dobrym pracownikiem i nikt nie będzie Cie chciał…. To jest kapitalizm!

 52. Pracuje w Pilkington Automotive chmielow po 1.5 roku pracy biorę wypłatę średnio 1600-1700 zł nowy pracownik dostaje 1600 co też jest śmiechem, nie będzie lepiej bo? Nie zgodzi się na to dyrektor z POLSKI!!

 53. Poznalem firme, jedna z firm korporacyjnych, dowalic podatki ile sie da. Do wlodarzy Slupcy (wielkopolska) zastanowcie sie, czy pozwolic im na dalsza rozbudowe. Dla rozwoju regionu nie robia nic nie utozsamia sie z nim sprawdzil bym czy nie transferuja calych zyskow.

 54. Piszecie że to wina Kaczyńskiego ale w tej firmie akurat pracowałem jeszcze przed Kaczyńskim i było tak samo z warunkami pracy, maratony po 12h itp tylko że wtedy nie było problemu z ukraińcami ale to nie tylko w tej firmie, na strefie ekonomicznej w Gliwicach jest więcej firm gdzie panują takie same warunki i nikt się za to nie zabiera żenada, rząd to żenada

 55. Proszę państwa Morawiecki mi też do końca nie pasuje,ale przypomnę to PO reklamowało tanią siłę roboczą w Polsce.Ludzie muszą wyjść na ulicę i wymagać minimalnej na poziomie 3tys.netto.Wolnych sobót i niedziel.Media niemieckie,firmy też mamy garstkę naszej ojczyzny.Ukraińcy im też nie popracują,bo życie w Polsce jest za drogie.Sami na siebie niemiaszki będą pracować.Karać olbrzymimi karami takie zakłady i w ten sposób dokładać ludziom.Jak nie potrafią stworzyć normalnych warunków pracy i szanować ludzi niech płacą.

 56. Z tego wszystkie ja wyciągam takie wnioski. Polak Ukraińcowi pracy nie da bo mu obniży rynek pracy, ale Anglik ma Polakowi dać pracę od ręki i to że Polacy obniżyli rynek angielski to już się nie liczy. To po wala tak Polacy walczą o BREXIT. Skoro polak może pracować w UK to Ukrainiec może pracować w Polsce.!!!!!!!! Takie jest moje zdanie!!!!!!

 57. Witać że polski naród jest egoistyczny. Gówno prawda…… Nie zgodzę się z Tobą. Bo skoro Polakowi wystarczy wypłata w funtach i zadowolony połowę wyślę do polski to jest zajebiscie to dlaczego Ukrainiec ma nie być zadowolony wysyłając do swojego kraju. A średnia życie tak naprawdę wszędzie jest do jasnej ciasnej taka sama. Skoro żyjesz i pracujesz w Anglii to masz taki sam poziom jak Anglika. A że Polacy uwielbiają mieszkać po 7 osób w jednym mieszkaniu w Anglii bo muszą wysłać pieniążki do polski to niech mają tylko pretensje do siebie. Bo anglik woli źyć godnie i nie narzeka że życie drogie. A też walczy o swoje.!!!!

  • Tylko kwestia tego czy stać takiego Ukraińca na zakup mieszkania,bądź domu.Ukraina jest w UE?Może nam zarównać do pensji niemieckiej,bądź angielskiej wtedy Ukraińcy mogą pracować gdzie chcą.Ceny w stosunku do zarobków,u nas są wyższe niż Anglii i za minimalną się sama nie utrzymasz .Czy mamy mniejsze żołądki,a prezesi i obywatele z krajów zachodnich większe.Potrzeby mamy takie same i zwiedzanie krajów tak samo nas interesuje czy razy w roku jak nie częściej.

 58. Dlaczego skoro im praca już nie odpowiada po prostu jej nie zmienią? Mi jak się nie podoba to negocjuje jak nie da się to idę gdzieś indziej, proste.

 59. Adam popieram twoje zdanie. Gówno prawda….. Nie zgodzę się kolejny raz z tobą. Ponieważ po pierwsze to Ukrainiec nie musi odrazu kupować mieszkania na imigracji tak jak robią to Polacy. Polacy w uk to mieszkają nawet po 4ry osoby w jednym pokoju. A jak nie tak to w 75% mają mieszkania cancilowskie. I co są dumni z siebie ze je mają. Ze w każdej chwili mogą mieć kontrolę o byle co bo np starszej pani przeszkadza bieganie dziecka w godzinach popołudniowych. A jeśli chodzi o ceny w stosunku do zarobków to prawda jest taka że są takie same. W funtach myślisz że w sklepach jest nie wiem o połowę taniej. Nie wręcz przeciwnie jest drożej niż w Polsce. A na marginesie skoro mówimy o utrzymaniu się samemu z wypłaty….. Jeśli Polacy oddali by wszystkie benefity które dostają to tak szybko jak przylatuja do uk to tak szybko by wracali do polski. Bo taka prawda. Połowa ich miesięcznych dochodów to są benefity!!!!!!!!! A Ukrainiec tych benefitów w Polsce nie dostanie. Czyli jednym słowem mówiąc będzie żył godniej na imigracji niż polak!!!!

 60. Zabrać polakom benefity w uk i z głowy. Nawet wiz nie trzeba wprowadzać bo Polacy sami wyjadą 😜😜😜😜😜👍👍👍👍👍👍👍

 61. Chyba bym wolała na ukraiński, bo czasem jest mi wstyd że mam taki jak Tusk a w szczególności jak Kaczyński!!!! Natomiast skoro Tusk ma zamiar zmieniać własny na niemiecki to wolę mu nie towarzyszyć w tym. A Kaczyńskiemu jak by było możliwe i by taki istniał to bym zmieniła na smoleński.

 62. Mowa o zwiększaniu norm pracy, a kto je zwieksza jak nie pracownik. Zostaje zatrudniony młody kowalski i leci z koksem by pokazać na co go stać. A kierownik wszystko widzi, jak młody potrafi to stary też musi. Podziekujcie sobie wszyscy nawzajem za podwyzszenie norm…

  • Zgadzam się w 100%. W dodatku większa część ludzi wycofa się z protestu bo będzie się bała stracić pracę. A ukraińcy też za byle grosze nie podejmą pracy. Wiem bo mąż w zakładzie zatrudnia kilku, płaci im tyle co polakom czyli około 26000zł brutto do tego 300zł premii uznaniowej + soboty płatne 100%, dodatkowo mają mieszkanie w lepszym stanie niż nie jeden polak za które również firma im płaci. A i tak kilku się zwolniło bo pojechali do większego miasta w poszukiwaniu lepszej pracy. Zapomniałam dodać, że ci co odeszli to lenie straszne w dodatku jak widzieli że jest cięższa praca to nrali wolne.

 63. Wszystkie firmy zatrudniające tańszych obcokrajowców powinny płacić dodatkowy podatek. Mają zniżki z tytułu nowych miejsc pracy na terenie naszego kraju, a pracowników mają za idiotów! Albo się zaczną dzielić albo wypier… do siebie!

 64. POlityka i zaKODowani ! Ostatnio został upubliczniony artykuł na temat gazet i mediów jak te nierentowne zostały oddane dla Niemców za grosze ! to polityka ! właśnie z tym walczy PIS a ci co czerpali na polskiej krzywdzie korzyści wychodzą na ulicę !

 65. Za to co obecnie mamy możemy podziękować platformie obywatelskiej donaldowi za te 8 lat rządów któremu marzyła się irlandia narobił syfu a teraz grzeje dupę w parlamencie europejskim poklepując się z merkel i sprzedając nadal polskę niemcom

 66. To nie tylko Niemcy tak robią pracowałem we włoskiej firmie w Polsce i tak samo jest sprawa się takie normy ze nigdzie tyle nie robią przez 8 godzin . I tak jest im mało a lekko

 67. Donald obiecał Ukraińcom ,że w lipcu zniesie wizy na UE.Pewnie pójdzie na rękę Niemieckim zakładom pracy i będzie się starał to przesunąć .Teraz wiadomo kto go wybrał i komu to będzie na rękę .

 68. Rozwiazanie tego problemu jest bardzo proste- skoro firma prowadzi dzialalnosc zgodnie z zasadami kapitalizmu z XIX wieku i traktuje pracownikow jak bydlo, to trzeba potraktowac zarzad tak samo- powywozic na taczkach, a i jeszcze wpierydolic po sto batow kazdemu na dupe…. moze sie sie naucza poszanowania dla rodakow…. Taki typ, ktory dziala przeciwko rodakom, w zamian za ciepla posadke niczym nie rozni sie od takich co wspolpracowali z faszystami w czasie okupacji…. W ogole to firme powinno sie zamknac za faszystowskie metody i podle trakotowanie Polakow na ich wlasnej ziemi. Wojna sie skonczyla kilkadziesiat lat temu a faszysci dalej nas gnebia. WON z Polski

 69. Hmm no nie wiem. Mieszkam w usa, oracuje w firmie chemicznej, podwyzek nie bylo juz od 3 nat i nikt nie protestuje bo by sie pozegnal z praca. Moj maz tez pracuje 12 godz 5 dni w tyg. Takie wymogi i standardy. Strajki to byly dobre w prl teraz niestety na zachod przyszedl jud do pl.

 70. podobnie dzieje się w firmie Coroplast tez z branży automotive! Ale antyPolski reżim PiSbolszewików bardziej sprzyja ukraińcom niż Polakom!

  • Miej pretensje do Tuska bo to on jest jednym z tych co stworzył taki system i dał przyzwolenie nie Kaczyński .obecna władza nie może z dnia na dzień tego zmienić

 71. Nie tylko tam się tak dzieje !
  JEST WIELE FIRM POLSKICH I NIE POLSKICH ALE W POLSCE gdzie właśnie tak załatwia się obecnie sprawy kadrowo-finansowe !!!! NIE PODOBA CI SIĘ ? WON ! PRZYJDZIE UKRAINIEC PRACOWAĆ ZA 1400zł netto dostanie kawę z termosa i jakąś kanapkę i będzie skakał z radości !!! POLAKÓW MIELI KIEDYŚ ZA SZMATY NA ZACHODZIE ! DZIŚ NIE TRZEBA JECHAĆ NA ZACHÓD BY BYĆ SZMATĄ WE WŁASNYM KRAJU ! PRACODAWCY I ICH ZRZESZENIE ONI SOBIE KRZYWDY NIE ZROBIĄ TAKI KLAN MAJĄCY JEDEN CEL ! RUCHAĆ POLAKA ZA DOBRĄ PRACĘ !

 72. Jeszcze Ci kur*a Ukraińcy będą się odbijać tym wyzyskiwaczom!!! Ci ludzie którzy przyjadą na miejsce Polaków też nie pozwolą się oszukiwać!!!Poczekajcie aż dostaną pobyt na czas określony…Śladu po nich nie będzie a Polski Dziad znów rodaka będzie prosił o powrót do pracy…

 73. […] W zeszłym tygodniu w błyskawicznym tempie rozeszła się informacja że niemiecka firma produkująca w Polsce, zaszantażowała polskich pracowników: „Albo pracujecie za grosze po 12 godzin, albo bierzemy Ukraińców” „W piątek rano pracownicy mieleckiej firmy Kirchoff Automotive Polska, mieszczącej się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, przystąpili do strajku. Domagali się polepszenia warunków pracy. Dyrekcja postawiła ultimatum: jeśli nie wrócicie do pracy w ciągu 24 godzin, na wasze miejsce przyjdą Ukraińcy. ” ze strony: http://wolnosc24.pl/2017/03/18/to-sie-dzieje-w-polsce-niemiecka-firma-do-pracownikow-z-mielca-albo-p… […]

 74. Pracownicy kirchoff Mielec, Nie dajcie sie jak terza pozwolicie to będą dalej traktować was jak szmaty. Strajkowac do skutku a jak nie pomoże to połowa załogi na chorobowe i wtedy oni wieksze kary zapłacą za niedostarczenie klientowi zamowienia niż to co by musiel wam zapłacić za nadgodziny czy soboty.

 75. Polska czy Niemcy to jeden ciul.
  Dzięki każdemu rządowi pracodawcy lani są w łeb a tuż za nimi pracownicy.
  Taki mamy klimat.

 76. To ja,zapraszam pracowników z Mielca do pracy, za przyzwoite pieniądze, a nie siedzic miengdolic i czekac az dostaną za paszport z orzelkiem „gloria victis „. Żurnalistom populistom i tym co to tacy biedni robiący za grosze sugeruje otworzyć oczy i ruszyc 4litery

 77. Chcą Ukraińców to niech u nich firmę zakładają damy sobie radę bez złudnego obcego kapitału pogonić ich wszystkich dojących nasz kraj mamy wielu przedsiębiorczych Polaków niech rząd polski da im takie możliwości jakie teraz mają firmy zagraniczne a napewno wielu Polaków wróci do kraju

 78. Ale lewak z autora tego artykułu. Co, widzisz coś złego w tym że szef wywala ludzi uważających się za nie wiadomo kogo i nie chcących pracować , a zatrudnia tych którzy taką pracę za to wynagrodzenie przyjmą bardzo chętnie? Przecież tak działa wolny rynek ty socjalisto!!!!

 79. To się dzieje w Polsce! Niemiecka firma do pracowników z Mielca: „Albo pracujecie za grosze po 12 godzin, albo bierzemy Ukraińców”

  ZARAZ , ZARAZ NIEMIECKA FIRMA W POLSCE , ŚCIĄGNIE SOBIE UKRAIŃCÓW, A CO MY JESTEŚMY KOLONIĄ NIEMIECKĄ CZY CO !!!!OBUDŹCIE SIĘ !!!! A PRECZ NA SWOJE ZIEMIE Z E SWOJĄ FABRYKĄ ,TYLKO POLACY MOGĄ PRACOWAĆ W OBCYCH PRZEDSIĘBIORSTWACH NA TERENIE POLSKI ,TAK TO POWINNO WYGLĄDAĆ …

 80. Firma jest na terytorium Polski wiec warunki pracy i lepszy byt wg polskich wymogów .Jeszcze tego brakowało aby Niemiec poniżał ciezko pracujących polaków.A jeśli chce przyjmować ukrainców to prosze bardzo tyle ze i oni zaczeli wybrzydzać i tak samo jeszcze lepiej domagać sie lepszych warunków pracy .

 81. Najlepiej własnych rodaków pozbawić pracy bo się potrafią postawić i nie będą zapierd….. za marne GROSZE i brać Ukraińców bo.przecież oni się nie postawią i będę robić za śmieciowe pieniądze bo dla nich to dużo a dla Polaka nie!!! Polska schodzi na psy!!! Jak można traktować w taki sposób własnych rodaków… a później zdziwieni bo Polacy nie chca wracać do Kraju bo populacja Polski spada… Kurwa jak ma nie spadać jak tu nie ma warunków do normalnego życia!!!! Ludzie zastanówcie się co wy wyprawiacie z tym Krajem!!!!

 82. HAHAHA brawo Polski rząd i te marionetki w sejmie … okradali nas Niemcy podczas wojny a te debile w sejmie pozwalaja im teraz na jawne okradanie ludzi w Polsce 21 wiek ku… każdy wie ze Niemieckie firmy mają w Polsce lepiej bo prowadzą sie o wiele taniej .. ale rząd tego nie wykorzysta to przecież jasne jest że każdy kawalek serniczka z rządu dostanie pier… o dziurach budżetowych o długu publicznym … nic z tym nie zrobią bo mają z was hajs … puki sami nie zrobicie z tą firmą porządku nikt za was tego nie zrobi palic Niemieckie swinie jak oni palili nas proste ..

 83. HAHAHA brawo Polski rząd i te marionetki w sejmie … okradali nas Niemcy podczas wojny a te debile w sejmie pozwalaja im teraz na jawne okradanie ludzi w Polsce 21 wiek ku… każdy wie ze Niemieckie firmy mają w Polsce lepiej bo prowadzą sie o wiele taniej .. ale rząd tego nie wykorzysta to przecież jasne jest że każdy kawalek serniczka z rządu dostanie pier… o dziurach budżetowych o długu publicznym … nic z tym nie zrobią bo mają z was hajs … puki sami nie zrobicie z tą firmą porządku nikt za was tego nie zrobi palic Niemieckie swinie jak oni palili nas proste ..

 84. A ja uważam że to wina hitlerowskich Niemiec, którzy podczas wojny okradli całą Polskę i połowę Europy i dzięki temu sa potęgą… powinni szanować Polaków za całe zło jakie ich naród dokonał, a oni? Przyjeżdżają do Polski i zachowują się jakby byli u siebie. Nienawidzę Niemieckiego narodu.

 85. Jestem zniesmaczony. Na wolnościowym portalu artykuł żywcem wyjęty ze związkowej gazetki.
  Nagle zapomnieliście o wolnym rynku ?? Prosta zasada, nie podoba mi się praca to ją zmieniam. Ktoś siedzi tam 10 lat i 10 lat narzeka, skoro mu tak źle i jest niedoceniany to co on tam jeszcze robi ????

 86. ВСЕ похоже, как в начале перестройки в России. В Москву потянулись толпы мигрантов из бывших союзных республик (армяне, азербайджанцы, из Казахстана, туркмены и т.п.). Сначала они были тихие и скромные…. Сейчас хамы, наглые. Ими заняты почти Все рабочие места ! Русскому найти работу практически невозможно. Спасибо Российским депутатам и президенту. Сейчас происходит завоевание Польши украинцами ! Надо СРОЧНО изменять Законы о Труде и законы для работадателей.

 87. ВСЕ похоже, как в начале перестройки в России. В Москву потянулись толпы мигрантов из бывших союзных республик (армяне, азербайджанцы, из Казахстана, туркмены и т.п.). Сначала они были тихие и скромные…. Сейчас хамы, наглые. Ими заняты почти Все рабочие места ! Русскому найти работу практически невозможно. Спасибо Российским депутатам и президенту. Сейчас происходит завоевание Польши украинцами !
  Надо СРОЧНО изменять Законы о Труде и законы для работадателей.

 88. Niech wezmą Ukraińców szybko im wierzchem wyjdą te firmy co zwolniły Polaków i wzięły Ukraińców żałują i szukają Polskiego pracownika.

 89. Jestem tego samego zdania co kolega,, Stary,,malo tego…. Ukrainiec za taką kasę pracować nie będzie… nie dajcie się zastraszać…. walczcie o swoje….

 90. Skąd te informacje, źródło nie jest podane. OK przyjmijmy że jest to prawda, mamy w Polsce kodeks pracy, co robi z tym PiS? dlaczego niema interwencji rządu.

 91. Hahaha weźmiemy Ukraińców – dobre. Czy to qwa lata 90 te, gdzie stopq bezrobocia przekracala 40%???. Nie dajcie sobie wcisnac tych gowien od tych niemiaszkow pracujacych za 9000 euro. Powinno wojsko wkroczyc i wypierdolic dyrekcje. O na nogach do granicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here