Uwaga! Nowy sposób bankomatowych złodziei. Zobacz co tym razem wymyślili

źródło: City of London
Reklama / Advertisement

Londyńska policja poinformowała, że bankomatowi złodzieje znaleźli nowy sposób na kradzież pieniędzy. W połowie lutego funkcjonariusze natknęli się na pierwszy bankomat, który „wyposażony” był w mikrokamerki. Niedługo później zidentyfikowano kolejne trzy takie miejsca. Trwa śledztwo w sprawie, na razie nie dokonano żadnych aresztowań.

Na pierwszy przypadek bankomatu z mikrokamerkami policja wpadła 18 lutego. Kolejny wykryto dwa tygodnie później. Kilka dni temu odnotowano dwa następne takie przypadki.

źródło: City of London

„Zdecydowana większość bankomatów znajdujących się w Londynie jest zupełnie bezpieczna, ale faktem jest, że oszuści nie mają problemów z wykorzystaniem każdego z nich przeciwko nam” – komentował Matt Clarke z londyńskiej policji.

Kamerki zdradzają jedynie małe, praktycznie niezauważalne dziurki w obudowie bankomatu. Tak przystosowany do przestępstwa punkt, w którym pobieramy nasze pieniądze, jest o tyle niebezpieczny, że sprzęt przestępców jest trudny do zauważenia.

źródło: City of London

Na razie w Polsce, złodzieje nie wpadli na ten sposób wykorzystania technologii do kradzieży. Wypłacając swoje oszczędności powinniśmy jednak pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i zwracać uwagę na każdy podejrzany element bankomatu.

Zobacz: TYLKO U NAS! Ekspert zdradza tajemnicę wysokich rachunków za prąd. Zobacz czy dotyczy to także ciebie

Źródło: polishexpress.co.uk

Reklama / Advertisement