Ziemkiewicz: Groteskowa opozycja nawet nie próbuje z PiS merytorycznie polemizować

Rafał Ziemkiewicz vs straszne opowieści opozycji fot Jan Bodakowski

W swoim najnowszym artykule na stronie polonijnego tygodnika „Dziennik Związkowy” Rafał Ziemkiewicz opisał jak groteskowa opozycja ograniczyła swoją działalność do straszenia Polaków (rzekomym zagrożeniem ze strony PiS i Kaczyńskiego).

Zdaniem Ziemkiewicza groteskowa opozycja nawet nie próbuje z PiS merytorycznie polemizować i przedstawiać jakieś alternatywy programowe dla partii Kaczyńskiego. A jej próby zastraszania Polaków są coraz mniej skuteczne.

Według Ziemkiewicza „wywoływane przez opozycję i oddane jej media strachy. Zmieniają się w rytmie, rzekłbym, rozpaczliwym. Opozycja organizuje różnorakie hejty, histerie i lepiej czy gorzej zorganizowane kampanie straszenia, potem chwilę czeka, aż wzbudzona panika zadziała – po czym stwierdza ze zdumieniem, że ani trochę nie zadziałało. Więc szuka tematu następnego”.

Zdaniem publicysty groteskowa opozycja straszyła już tym, PiS wprowadzi państwo wyznaniowe, zakaże in vitro, będzie prześladował kobiety, wprowadzi faszyzm, totalna inwigilacje, cenzurę, wytnie lasy, wyprowadzi Polskę z UE.

Z braku pomysłów groteskowa opozycja co jakiś czas usiłuje reaktywować już wcześniej używane argumenty. Według Ziemkiewicza przykładem tego jest „temat „polexitu”, którego ani nikt nie planuje, (…) bulgocze we wszystkich antyrządowych szczujniach, podgrzewany różnymi wyssanymi z palca „fejkniusami””.

Jan Bodakowski

O opiniach Ziemkiewicza pisaliśmy w
Ziemkiewicz: Establishment gotowy jest na wszystko, byle tylko przy korycie zostać

3 KOMENTARZE

  1. Odkąd Ziemkiewicz trafił z powrotem do TVP nie przechodzi mu przez usta krytyka PiSu. Widać za dobrze mu płacą i został pieszczochem reżymu.

  2. Panie Ziemkiewicz nie poznaję Pana. Nabijanie się z „opozycji” to obecnie nic prostszego – sami się kompromitują na każdym kroku. Natomiast totalnie brak z Pana strony krytyki rządzących – zwłaszcza gospodarczych poczynań Morawieckiego. Mniemam, że Pana milczenie spowodowane jest zwykłym konformizmem a nie zmianą poglądów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here