Nasz wideo wywiad. O lewicowym eko totalitaryzmie – Mieczysław Gmiter

Reklama / Advertisement

Podczas dzisiejszej demonstracji leśników i czytelników tygodnika „Gazeta Polska” jeden z liderów zgromadzenia Mieczysław Gmiter udzielił portalowi Wolność 24 wywiadu w którym między innymi przybliżył jedno z ideowych źródeł współczesnego eko totalitaryzmu.

Według naszego rozmówcy współcześni eko totalitaryści inspirują się filozofią ścisłej ekologii której reprezentantem jest Arne Naess. Zdaniem tego naukowca optymalna liczba ludności świata powinna wynosić 100.000 ludzi.

Pan Mieczysław Gmiter przypomniał, że właśnie takie poglądy zafascynowały na Sorbonie Pol Pota, który inspirowany takimi poglądami doprowadził do ludobójstwa w Kambodży.

Mieczysław Gmiter stwierdził też, że organizacje „ekologiczne” w Polsce to agendy Unii Europejskiej, uzależnione od UE finansowo. Ich działalność ma na celu realizacje polityki UE. Zdaniem naszego rozmówcy organizacje te zainteresowane są tylko zarabianie pieniędzy, o czym ma świadczyć to, że nie sprzeciwiały się one budowie zachodnich supermarketów w Polsce. Dodatkowo nasz rozmówca obwinił „ekologów” za zniszczenie Puszczy Białowieskiej.

Jan Bodakowski

O demonstracji poparcia dla PiS pisaliśmy w
Wideo, foto. Leśnicy i zwolennicy PiS przed sejmem manifestowali swoje poparcie dla rządu

Reklama / Advertisement