Niesiołowski kwestionuje ludobójstwo na Wołyniu. Mocna riposta Jakubiaka [VIDEO]

Facebook.com/MarekJakubiak, polsatnews.pl
Reklama / Advertisement

Stefan Niesiołowski w programie „Brutalna Prawda” po raz kolejny przekroczył granice dobrego smaku. Tym razem chciał wszystkim wmówić, że wszędzie kryją się rosyjscy agenci a mowa o ludobójstwie Wołyńskim jest przesadą…

W programie Kamila Durczoka „Brutalna Prawda” rozmawiano na temat polskiej armii pod rządami Antoniego Macierewicza oraz stosunkami Polsko-ukraińskimi. Zaproszonymi gośćmi byli Stefan Niesiołowski i Marek Jakubiak.W jednej z wypowiedzi Stefan Niesiołowski haniebnie zakwestionował ludobójstwo na Wołyniu.

Stefan Niesiołowski o sytuacji w polskiej armii pod wodzą Antoniego Macierewicza wypowiedział się tak :Trochę zdemolował polski wywiad w Afganistanie, w tej chwili zdemolował polską armię. Niektóre wystąpienia MON są wręcz groteskowe.Ten niewydarzony zupełnie wiceminister Kownacki, który mówi, że helikoptery nie są potrzebnewielki strateg nam się objawił. Napoleon mógłby wodę nosić za Kownackim – Stefan Niesiołowski nawiązał do wiceministra Bartosza Kownackiego, który oświadczył, że „w polskiej armii potrzeby pozyskiwania śmigłowców szkoleniowych czy śmigłowców testowych”. Czytaj także: Kaczyński zdradził kogo popiera w konflikcie Duda – Macierewicz

Na pewno wiele lat pracy zostało zmarnowanych. Polska jest dzisiaj  krajem – w dużym stopniu dzięki Macierewiczowi i całej ekipie pisowskiej – bezbronnym – dodał.

Skandaliczne słowa wypowiedział, jednak dopiero zabierając głos w sprawie relacji polsko-ukraińskich,nawiązując do ostatniego ataku na polski konsulat w Łucku.

Polacy uchwalili paskudną uchwałę w Sejmie, w której użyli twierdzenia o ludobójstwie.  To ma charakter prowokacji, Ukraina tego nigdy nie uzna. Potem to próbowano dość nieudolnie odkręcać. Uchwała ma charakter jawnie prorosyjski, bo skłóca Polskę i Ukrainę (…) W Polsce mamy ks. Isakowicza-Zaleskiego, który jeździ po Polsce i opluwa Ukrainę i niszczy stosunki polsko-ukraińskie. To są nasi przyjaciele i sojusznicy. Ksiądz Isakowicz-Zaleski być może jest agentem Moskwy, być może jest tylko głupcem – powiedział Niesiołowski.

Na skandaliczne słowa Niesiołowskiego oburzony Marek Jakubiak odpowiedział celną ripostą.

Po pierwsze, było ludobójstwo, czy nie było ludobójstwa? Jeżeli my mówimy o własnych sprawach, jeżeli my mówimy o ludobójstwie, okrutnym ludobójstwie, niespotykanym w historii ludzkości, to my działamy na rzecz Rosji? A cóż ma piernik do wiatraka? – pytał Jakubiak.

My mówimy o własnej tożsamości, mordowano Polaków na Ukrainie i tyle. Ukraińcy nie chcą się do tego przyznać ale to jest ich problem ani nie nasz. My musimy mieć własny interes partykularny i mówić jaka prawda była. Ukraińcy wyciągają dziś na piedestał banderowców czy Banderę, bandytę, który w Polsce był skazany na karę śmierci za udział w zabójstwie jednego z ministrów na ulicy Foksal w Warszawie. Oni nie mają wyobraźni?  Oni chcą mówić o przyjaźni polsko-ukraińskiej – dodał zirytowany Jakubiak.

❗ Prośba o udostępnianie ❗Skandaliczna wczorajsza wypowiedź posła Niesiołowskiego (PO) w programie Kamila Durczoka, na temat ludobójstwa na Wołyniu i relacji z Ukrainą. Mam nadzieję, że odpowiedziałem wystarczająco konkretnie.

Posted by Marek Jakubiak on Friday, 31 March 2017

Źródło: Facebook.com/MarekJakubiak/polsatnews.pl/

Czytaj też o nowych samolotach zakupionych przez MON: MON w końcu kupuje nowy sprzęt. I to za jakie pieniądze!

wMeritum/ Wolność24

Reklama / Advertisement